SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak pokonać Lęk ??:(

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7925

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1890
Ja też jestem obrońcą czesto przed meczem jest lęk ale potem wszystko mija .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
ja gram w Piłke od 6 roku zycia;) i dopiero o 2 lat gram na miare swoich mozliwosci, przedtem równiez odczuwałem taka jakby panike na meczu;P teraz gram na luzie i dobrze mi to wychodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 415
Bekos piłka nożna to nie sport dla grzecznych dziewczynek. Przede wszystkim skoro jesteś środkowym to musisz dawać pewność swoją grą kolegom z drużyny. Tu nie ma wielkiej filozofii, po prostu musisz wyjść na boisko z nastawieniem jakbyś chciał kogoś rozp****lić. Musisz być pewny, napastnik jak zauważy "jeszcze w szatni", że jesteś lama to wejdzie Ci na głowę na boisku, środkowy to koleś który wszystko czyści i nie pie***li się w tym co robi. Cel uświęca środki. Musisz być zdecydowany. Pamiętaj nastawienie to połowa sukcesu.
Kiedyś czytałem jak motywował chyba Diablo Włodarczyka trener to mówił mu mniej więcej coś takiego: Jesteś cienki, ku*wa tępym nierozgarniętym chu**em... i tak dalej przez jakieś 5 minut. Diablo wtedy wygrywał....
Nie wiem koleś jak wyglądasz ale skoro grasz środkowego to musisz wychodzić z takim właśnie nastawieniem.
Ja raz jak tak wyszedłem to o mało co nie dostałem czerwonej kartki, ale mniejsza o to xD Po prostu nie możesz się bać konsekwencji swoich poczynań.
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 244
jak zmienilem klub to pierwsze mecze bylo takie uczucie,ale teraz to juz rutyna wychodze 3 podania i luzik;] (gorzej jak cos przestanie wychodzic wtedy jest lipa,a i jak zwylke Małysz mowi "jak sie zabardzo chce to tak to własnie wyglada" pozdro

siła w kupie - kupa w dupie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 291
Albo zacznij grać w szachy :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 95
zgadzam się z kolegą murano16. Jak wychodzisz na bojo nie daj po sobie poznać że się boisz. dlaczego najczęściej kapitanami drużyn są obrońcy? bo potrafią walczyć,nigdy nie dają d..y na boisku.. jeśli raz ci jakaś interwencja wyjdzie raz to wyjdzie i drugi raz, z kolejnymi meczami nabywasz doświadczenie i łatwiej Ci będzie zwalczyć strach.. musisz się zmobilizować przed meczem, pomyśl sobie że to przeciwnicy są uczniakami na boisku, boją się bardziej niż Ty i będziesz od nich lepszy... przecież jesteś dobrym piłkarzem i to Ty dowodzisz formacją obronna pomyśl że musisz być dla nich wzorem, a dla innych piłkarzy ostoją i aby pomocnik pomyślał sobie kurde spieprzyłem podanie ale jest jeszcze obrona! silna obrona!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1746
Musisz sobie zacząć radzić ze stresem, bo inaczej z bycia zawodowcem nici. Zauważ wszystkich wielkich piłkarzy. Oni wszyscy grają na niezwykłym luzie, są pewni siebie - to bardzo pomaga.
Zmień podejście do gry. Graj tak aby to sprawiało Ci przyjemność, ale wszystko z umiarem.

Lepiej jest umrzeć stojąc niż życ na kolanach...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 93
musisz być pewny siebie i walczyć nie przejmować się :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 128 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 328
nie zgodze sie z tymi co powiadaja unikaj dryblingu nie wdawaj sie w pojedynki 1 na 1 itp itd. ja gram na srodku obrony i smiem twierdzic ze jestem najnizszym srodkowym obroncom i jakos gram ofensywnie a co do leku to zawsze kluczowe jest pierwsze przyjecie pilki i pierwsze podanie wtedy mecz zacznie ci sie ukladac jak chcesz chyba ze popelnisz blad na poczatku meczu to juz jest ciezko ale jesli masz dobra psychike to mozesz sie podniesc i zagrac dzieki temu jeszcze lepszy mecz zalezy od psychiki i od twoich umiejetnosci ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 166
też mam lęk przed meczem, co bardzo mi przeszkadza, jednak brat mówi ze to mija wraz z wiekiem i doświadczeniem, choc najlepsze czasy miał własnie w moim wieku jak miał 19,20 lat a teraz 29. Taki lęk sie bierze z braku przekonania do własnych umiejętności, wiadomo jest gdy pójde na gierke np u siebie na wiosce to sie ciesze bo se przejde luzem całe boisko, ale gdy np. na przeciwko mam przeciwnika na poziomie 4 ligi to inna bajka

ala

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krajowy współczynnik UEFA i polskie drużyny w pucharach

Następny temat

Piłka adidas

WHEY premium