SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak pogodzić pracę, szkołę, dziecko z treningami ??

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8450

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 300
Sprawa wcale nie jest prosta. Kto ma dzieci ten wie. Zobacz, dopinasz wszystko pod swoim kątem - szkoła, praca, treningi. A Twoja partnerka ? Ona też ma jakieś potrzeby. Też by pewnie chciała czasem oderwać się od trudów opieki nad niemowlakiem. Ciężko powiedzieć, czy będzie w stanie dokonać tylu wyrzeczeń żebyś mógł spróbować kariery w MMA.

Ogromne znaczenie będzie tu mieć wsparcie rodziny - jeśli odciążą Twoją partnerkę na tyle, że będzie w stanie przeżyć Twoją niedostępność związaną z pracą i treningami, to są szanse.

Na jedno musisz się przygotować - łatwo nie będzie. Łatwo jest teraz - potem wszystko wywróci się o 180 stopni. Ten pierwszy okres życia dziecka jest bardzo wymagający. Potem jest już lepiej.
Najważniejsze, że musisz być BARDZO ostrożny - bo jak nie będziesz to może wyjść na to, że po pierwsze nie zrobisz kariery w MMA a dodatkowo jeszcze stracisz rodzinę. Z tego co piszesz jesteście w bardzo młodym wieku, więc tym łatwiej o różnego rodzaju kryzysy i depresje związane z poczuciem "utraconej" wolności. To dotyczy dwóch stron więc Twoja partnerka musi mieć również zapewnione zajęcia, które pozwolą jej na psychiczną regenerację.

Moja rada - jeśli Wasze relacje będą się pogarszać, bądź z rodziną nawet jeśli cierpiałyby na tym treningi. Jesteś młody, za 2 - 3 lata dziecko będzie już dla was codziennością, a nie czymś nowym. Nie będzie już potrzebować tak wiele opieki jak noworodek. Wtedy zwiększysz intensywność treningów.

Bądź też realistą - ludzkie ciało posiada określone możliwości regeneracji. Przy niekorzystnych warunkach intensywne obciążenie treningowe będzie po prostu je niszczyć zamiast wzmacniać. To nie jest tak jak w filmach, gdzie im dłużej główny bohater wystawiony jest na niekorzystne warunki, tym silniejszy się staje.

Powodzenia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
enediktal
grind

a odnośnie kolegów którym "dziewczyna POZWALA wyjść 2x w tyg na siłownie i się cieszą" to doprawdy pozazdrościć chłopakom jaj.co to w ogóle ma być za związek,pozwalać to mogła mama i tata przed 18tką.związek to ma być partnerstwo, jak kobieta chce "pozwalać" to niech szuka frajera


A jesteś żonaty?
Ja nie, roszczeniowa postawa bab po ślubie lub urodzeniu dzieciaka odstrasza skutecznie
I uwierz mi, największe kozaki z ringu czy siłowni mają przej**ane często ze swoimi kobitkami. To w zasadzie typowe, że panienka zakłada, iż po ślubie ma monopol na czas, kasę i ogólnie życie swojego faceta


od 16 lat w związku PARTNERSKIM-jedna próba "pozwalania" i po ptokach

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 300
grind: ok, ale zobacz - jak masz dziecko to siłą rzeczy ktoś musi się nim opiekować. Co w sytuacji, kiedy chcesz trenować 4 razy w tygodniu ? Ktoś musi się wtedy poświęcić i siedzieć z dzieckiem. A jeśli partnerka chce poświęcać tyle samo czasu na swoje zainteresowania ile Ty na treningi ? Może się okazać że nie wystarcza czasu na to żebyś trenował 4 razy w tygodniu po 2 godziny i jednocześnie Twoja partnerka miała tyle samo czasu tylko dla siebie (bo na przykład musisz pracować i czas na dziecko masz dopiero po 20:00, a wtedy nie ma już zajęć, na które chciałby chodzić Twoja partnerka). Wtedy musisz iść na kompromis i ograniczyć ilość czasu dla siebie żeby druga strona nie była pokrzywdzona.
Na takiej samej zasadzie ona mogłaby powiedzieć "mam zamiar wystartować w zawodach fitness a po ciązy muszę dużo ćwiczyć, więc masz siedzieć z dzieckiem". Jeśli któraś ze stron przeciąga tę szalę na swoją stronę to nie jest partnerstwo, tylko wykorzystywanie.

Zmieniony przez - dcraft w dniu 2014-02-25 16:33:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
w pełni sie zgadzam,ale to wynika z okoliczności i wzajemnego szacunku i wspiarcia,a nie "pozwalania" i innych szantaży czy wymuszeń. na tym polega własnie zdrowy i partnerski związek :)

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 300
Dokładnie, a dziecko niestety jest sporym ograniczeniem i wymaga poświęceń (wiem bo mi się kilka miesięcy temu urodziło ). Dlatego chłopak będzie miał teraz megatrudno z trenowaniem i wg mnie powinien myśleć w taki sposób, żeby owszem planował treningi i trenował, ale zawsze musi być gotów na sytuację, że nie pójdzie na trening bo coś wypadnie (a wypadac będzie niestety często).
Z tego co napisał, ma 18 lat. Domyślam się że jego partnerka jest w podobnym wieku. Jak się ma tyle lat, związki rozpadają się często i z bardzo błahych powodów. Teraz wielki sprawdzian przed nim - jeśli zda sobie sprawę, że swoją część odpowiedzialności za dziecko wziąć musi to ma szanse. Tylko najpierw musi się dowiedzieć co to znaczy, a dowie się jak się dziecko urodzi :)
W miarę czasu dziecko będzie coraz bardziej samodzielne i treningi będzie można intensyfikować. Ale pierwszy okres po porodzie będzie trudny i stresujący. W tym okresie jego treningi na pewno ucierpią.

Zmieniony przez - dcraft w dniu 2014-02-25 17:21:36

Zmieniony przez - dcraft w dniu 2014-02-25 17:21:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
O zajmowaniu się maly dzieckiem co nieco wiem, bo mam rodzeństo o 15 i 13 lat młodsze i bardzo często nimi się zajmowałem, to trochę wprawa jest ;D Jeśli chodzi o treningi to będę starał się je robić albo dosyć późno albo wstawać godzine wcześniej i robić szybki kompleks sztangowy lub szedł pobiegać. Jedyne co to 3 razy w tygodniu treningi MMA 2 godzinne od 19-21, ale tu mniej więcej jesteśmy dogadani, gdyż moi i jej rodzice zadeklarowali się że będą w tym czasie jej pomagać/sami zajmować się dzieckiem, ponieważ wiedzę że bardzo mi zależy na tym sporcie.

Oczywiście wiem że nie zawsze będę mógł trenować i to rozumiem, rodzina na pierwszym miejscu, zwłaszcza że pojawia się małe dziecko. Trudno będzie ale mam nadzieje że dam radę. Jak zobaczę że w ten sposób nie daję rady to albo ograniczę ilość treningów w tygodniu albo zmniejszę ich intensywność.

Ale dzięki chłopaki za wypowiedzi i rady ;)

Zmieniony przez - xStasiu w dniu 2014-02-25 21:39:54

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 300
Na pocieszenie powiem Ci, że my sobie radzimy tylko we dwójkę, a mimo to udaje mi się robić 3x w tygodniu siłownię po 1,5 godziny. Ale tylko dlatego że mam 5 minut drogi do siłowni :) Przed urodzeniem dziecka trenowałem sobie dodatkowo MMA, ale nie pod żadne zawody tylko tak na luzie. Ale do klubu mam godzinę drogi więc na razie musiałem odpuścić. Utrzymać formę dasz radę - najlepiej obiecuj sobie jak najmniej to potem nie będzie rozczarowania. Z rodziną różnie bywa - najpierw się zadeklarują ale później różnie może być. I też nie możesz mieć im za złe, bo to Twoje dziecko. Młodsze rodzeństwo to też nie to samo - tutaj będziesz musiał być dostępny na każde zawołanie. Po porodzie kobietę bardzo bolą plecy. W nocy będziesz musiał wstawać choćby po to, żeby podać dziecko do przewijania albo do karmienia bo może się okazać, że matka nie da rady podnosić.
No ale tak to już jest - daj znać jak się urodzi i napisz jak sobie radzicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
Okok, na pewno w lipcu napiszę co i jak ;) Na szczęście sam mam i do klubu i na siłownię 55 minut drogi na nogach więc z tym przynajmniej nie będzie problemu ;)

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
A znacie Panowie jakieś fajne plany treningowe pod MMA w domu, bo szukam w necie i nie mogę niczego fajnego znaleźć nadal ? Jeśli chodzi o sprzęt to mogę kupić, ograniczeniem jest tylko miejsce którego nie ma za dużo(pokój 3x3/4x4), chyba że część ćwiczeń będę wykonywał na dworze ;D Myślałem nad zakupem worka mma, młota, kettlebell/hantli, drążka, worek bułgarski, ławeczki, chyba starczy, jeśli coś jescze to piszcie ale z tym nie ma problemu bo mogę kupić sprzęt. Jak znacie jakieś fajne plany to podsyłajcie, z góry dzięki ;)

Zmieniony przez - xStasiu w dniu 2014-03-02 23:06:06

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 1981 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36558
Wal na yt w wyszukiwarce zapytania typu "bulgarian bag for mma" "Kettlebell for mma", tam jest mnóstwo treningów, np.:







"It's faster than f***ing shit" (c) Bruce Buffer

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 170: Rousey vs McMann - wyniki i dyskusja po gali

Następny temat

TUF 20 - Pettis vs Melendez

WHEY premium