SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ograniczyc ten odruch ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Nie ograniczysz odruchu amykania oczu następującego gdy pieść jest tuż przed twarzą. Gdybyś dostał w otwarte oko mogłobu sie to zle skonczyc. Dostalem tak kiedys i nieprzyjemna sprawa. Ale jesli zamukasz gdy reka jestdaleko to musisz posparowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 283 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7701
Ja podobnie dostalem kiedys w otwarte oko , to do pozniej do konca walki lecialy mi ostro lzy i nie moglem sie w ogole skupic na walce bo mnie w****ialo to oko:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
od ***nięcia w oko mozna oslepnac albo dostac padaczki, a gorszej choroby juz nie ma

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2005-05-05 23:48:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8450
ja jak dostaje czasem na otwarte oko- lekko- to mi sie nie mogą przez minutę oczy zgrać i wdzie podwójnie Mam za to inny głupi zwyczaj którego wytępić nie mogę. Wchodząc w półdystans "wbijam się" w tym z pochynoną głową (na byka) co pare razy okazało się dla nie polesne (cios w czubek głowy, podbródkowy itp.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 300
ćwicząc na tarczach po wykonanej kombinacji osoba która trzyma tarcze niech atakuje ciebie uderzeniami na głowę przyjmując uderzenia na gardę wzrok skoncentruj nie na ramionach partnera lecz w głąb niego (tak jakbyś patrzył kilka cm. za niego) ramiona możesz widzieć przez mgłę
Niektórym moim kolegom to ćwiczenie przyspieszyło pozbycie się tego nawyku jak to niepomoże to trzeba trenowac aż samo przejdzie i więcej kontaktu
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 349 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2027
Hmm a ja czesto dostaje w oko , blyska mi tylko troszeczke w glowie ale padaczki jeszcze nie dostalem :D. Co do zamykania , ja nie mialem takiego problemu , za to ja mialem i mam czasem problem z przyjmowaniem na czolo. Staraj sie patrzec na cios , zamiast zamykac karkiem zrob jakis manewr dostaniesz po glowie ale gdzies po boku cie drasnie. Jak juz pisal Straznik dobre tez bedzie przyjmowanie w narozniku na podwojna garde. Tyulko nie bezmyslne obrywanie tylko wiesz , pelna kontrola patrz z naroznika co sie dzieje. Mam to co Baku , jak nie mam sily to na chama na byka sie wbijam byle jakiegos cepa zamachowego wlozyc. Bolesnie sie juz przekonalem kilka razy .

Zmieniony przez - Berre w dniu 2006-01-05 07:25:12

"Loved by few , hated by many , but respected by all."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 377
każdy chyba zamyka oczy podczas dostawania ciosów na głowę. Umiejętność polega na tym aby jak najszybciej po otrzymanym ciosie otworzyć oczy i zorientować się w sytuacji. Praktycznie twoje oczy powinny być otwarte jak jego ręka zaczyna powracać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 79 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1514
Ja się oduczyłem tego w ten sposób, że z kolegą trzaskaliśmy się z liści. No i po paru ciosach przekonałem się że jak będe zamykał oczy to bardziej oberwe i organizm się dostosował. Teraz takiego odruchu nima.
A waląc się z placków z kumplem nic złego się wam nie stanie, no chyba że niechcący palcem w oko ktoś trafi drugiego....

Różnica między Pride a MMA jest taka jak między Turniejem Czterech Skoczni a Skokami Narciarskimi.//
www.muajtaj.glt.pl www.kalibra.glt.pl
www.szybciej.glt.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Boxer zawodowy prosi o rade...

Następny temat

Trójkątne duszenie ze stójki

WHEY premium