SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile wynosi zapotrzebowanie na utrzymanie wagi A ile na masę?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 533

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 49
Mam mały problem. Na każdej stronie wychodzi mi inne zapotrzebowanie kaloryczne. Chciałabym w końcu mieć pewność ile tak naprawdę wynosi moje zapotrzebowanie. Ważę 53/54kg , 166cm wzrostu i 23 lata. Zaczynam dietę na masę i treningi siłowe 4 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4563 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 43235
Najlepiej sprawdzić to w kalkulatorze BMR, który znajdziesz w poniższym linku:https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html?fbclid=IwAR0ETTGfoVPFiPWueU9VAyJYksHWV-CNsqbmBavYoKUaFm9GdYeEs38j29k

Wynik zależy od wieku, wzrostu, wagi, ale również od aktywności fizycznej. Musisz po prostu precyzyjnie wypełnić wszystkie pola. Przede wszystkim wiedz, że wartości które otrzymasz są szacunkowe i może się okazać, że otrzymany wynik, który sugerowałby, że taka a nie inna wartość powinna zaskutkować nawet wzrostem wagi, będzie u Ciebie skutkowała obniżeniem jej. Wbrew pozorom to nie jest nic niezwykłego i nic zaskakującego. Po prostu każdy ma inny metabolizm/przemianę materii i inną aktywność w ciągu dnia. Tak czy inaczej od czegoś należy wyjść. Zapewne masz jakąś świadomość, czy jesteś osobą, która łatwo zyskuje wagę lub odwrotnie. Jeśli należysz do tej pierwszej grupy, to na wstępie sugeruje trzymać się sugerowanego wyniku. Zaplanować dietę na poziomie wyznaczonych kalorii z ilością białka nie mniejszą niż 2g białka na każdy kilogram masy ciała i obserwować jak zacznie zmieniać się twoja waga i jak zareaguje organizm. Jeśli po dwóch tygodniach waga umiarkowanie wzrośnie to znaczy, że trafiłaś z kaloriami. Jeśli Twoja waga zbyt gwałtownie podskoczy, a Twoje ciało zacznie zbyt szybko tracić tzw. ostrość kształtów, to obniż spożycie o jakieś 200-300 kcal. W przypadku gdy Twoja waga zacznie spadać lub nie ruszy się z miejsca dodaj 200-300 kcal. Idąc tym schematem bez problemu oszacujesz swoje zapotrzebowanie i nakierujesz je na cel w każdym przypadku niezależnie jaki będzie Twój dany cel treningowy (lub wagowy).

Jak już wspomniałam potrzebne Ci będzie białko. Z perspektywy kobiety wiem, że większa ilość białka w diecie czerpana ze źródeł mięsnych i nabiału nie zawsze jest korzystna dla naszych jelit. Dlatego warto rozważyć mniej obciążającą jelita odżywkę białkową, najlepiej WPI. Najlepsze izolaty znajdziesz w poniższym rankingu.
https://www.sfd.pl/art/Rankingi/Ranking_izolatów_białkowych__najlepszy_izolat_białka_serwatkowego_WPI-a3749.html 

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 624 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2369
To jak wróżenie z kryształowej kuli nikt Ci tego nie powie
Założ sobie pełen pułap, trzymaj się go 2 tygodnie i oceniaj co się dzieje z wagą i na tej podstawie uzyskasz odpowiedź.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak poradzić sobie ze wzrostem wagi

Następny temat

Apo doxan 1 mg u 5 letniego dziecka?

WHEY premium