SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST- czy zwiększać ilość serii po 15stkach?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2989

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
wiem ze wiecej nie znaczy lepiej, ale w tym przypadku chyba bedzie trzeba wiecej,dzieki za opinie, planuje jeszcze wziasc teraz kreatyne mono, wiec moze lepiej troche ciezej potrenowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 3409 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18766
jak chcesz cięzko trenowac to cwicz dzielonym

zyc szybko umierac mlodo i h**...ON

"Popatrzcie tylko na wypowiedzi Samowara to jest jakis spamer!
Zawsze daje tylko te ""a wypowiedzi zadnej!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
caly czas cwiczylem dzielonym, potrzebuje zmiany i dodatkowej masy,wiec hst wydaje mi sie odpowiednie,jak niby jest na mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
jesli zadajesz pytanie czy zwiekszyc ilosc serii to chyba chcesz zebysmy odpowiedzieli Ci tak zwieksz.
Wiec tak zwieksz i zobacz jak bedziesz sie czul i jak zareaguja Twoje miesnie.
Zalecenie do wykonywania 1-2 serii jest dla zaczynajacych trening.
Autor HSt mowi wyraznie, ze jesli czujesz potrzebe zwiekszenia objetosci treningu i nie czujesz przetrenowania zwiekszaj smialo.
U mnie pytanie czy aby zwiekszyc liczbe serii pojawia sie jak trening nie przynosi efektow albo wogole sie nie mecze.
Sprawdz. Nikt Ci nie odpowie na to pytanie w sposob zadowalajacy.

Samowarze trening dzielony to przezytek. Miesnie Ci po nim rosna bo sa w nim zawarte elementy HST takie jak obciazanie miesni, progresja, odpoczynek po zastoju. A nie dlatego, ze to terning dzielony.
Brak mu niestety istotnej czesci HST jaka jest duza czestotliwosc.
Jak ktos zrozumie zasady HST (a widze, ze Ty i kolega wczesniej nie rozumieja jeszcze bo np kolega nie zrobil SD) to juz nigdy nie wroci do zwyklego treningu bo jest on poprostu z punktu widzenia wzrostu miesni (a o to chodzi w kulturystyce) malo produktywny.

Zmieniony przez - kilob w dniu 2005-07-27 11:15:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 3409 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18766
stestuje go i ja w sumie teraz i tak mam przymusowe sd ale nie pomierzylem maxow wiec przez nastepne dwa miechy bede dalej smigal dzielonym ale po tych dwoch miechach stestuje porownam mam nadzieje ze bede mile zaskczony pozdro

zyc szybko umierac mlodo i h**...ON

"Popatrzcie tylko na wypowiedzi Samowara to jest jakis spamer!
Zawsze daje tylko te ""a wypowiedzi zadnej!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
zgadzam sie z toba kilob, masz racje ze trening dzielony w porownaniu z hst jest malo produktywny,jak cwiczylem dzielonym to cwiczylem partie miesnia raz na tydzien, chyba rzeczywiscie jest to za malo, jesli nie stosuje sie jakis wyszukanych metod zwieksazajacych intensywnosc. To mi sie w hst spodobalo ze miesnie sa cwiczone z wieksza intensywnoscia. Raczej zwieksze ilosc serii, za jakies 1,5 godziny zaczynam trening dziesiatek, zobaczymy jak bedzie, postaram sie tez skrocic przerwy wypoczynkowe miedzy seriami do 1,5 min.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
a mama jeszcze takie watpliowsci teraz bede robil pierwszy trening 10 i obciazenie na nim mam uzyte np na klatke jest prawie takie samo jak uzywane w 3 teningu pietnastek. czy to niezamalo intensywne? dziwi mnie w tym hst wlasnie to ze dopiero na ostatnim treningu danego mikrocyklu robimy max, ale coz tak widocznie musi byc, wy tez tak macie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
To sie zigzag nazywa i jest normalne.
Ja poprostu cwicze wtedy ciezarem wiekszym od ostatniego w 15 i nie robie progrescji przez 1-2 terningi.
Ju to powtarzalem. Po dobrym SD wystarczy ciezar 60% maks z ktorym robisz 5 powtorzen zeby miesnie rosly. Jak sobie wyobarzasz progresje jakbyz zaczynal od najwiekszych ciezarow.
Cwiczysz z mniejszymi ciezarami, powodujacymi juz wzrost miesnia na skutek mikrourazow po to zeby byla prograsja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
dzisiaj zrobilem z tymi dolozonymi seriami i skrocilem odpoczynek miedzy seriami do 1,5 min i bylem dosyc mocno zmeczony po treningu. narazie bede jechal wedlug planu zobaczymy co bedzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
Ja dodaje po serii na duze grupy miesniowe w cyklu z 5 bo 5 powtorzen to jakos malutko wychodzi i mimo ciezarow duzych moje miesnie potrzebuja wiecej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST - po raz pierwszy

Następny temat

Pytania dot. doboru ćwiczeń w HST

WHEY premium