SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST - 15 jako redukacja + progresja stylu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1054

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1874 Wiek 49 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15320
Witam

Odbębniłem własnie nudne 12 dniowe SD;) z ~zerowym bilansem kalarycznym, czyli jakies 2300(80kg/180cm/35lat). Myśle czy nie połączyć sobie 15stek i połowy dziesiątek z redukcją. Powiniem mieć wtedy zapotrzebowanie na poziomie 2800. Dodam posiłek potreningowy tak by mi dobowo wypadało~2500, czyli powinno być 300 na minusie.
Siła zaczyna mi iść i tak dopiero od połowy piątek i ostro przy negatywach, wiec spokojnie mógłbym 15 i połowe dziesiątek(3 tygodnie)jechać na minusie, a od połowy 10 systematycznie zwiększać kalorie tak do + ~300 w połowy piątek. I potem 3 tygodnie trzymać tego plusika, może nawet delikatnie go zwiększając poprzez zmniejszenie intensywności treningów(przy negatywach zostawie sobie tylko marwy ciąg(1s) na przemian z nogami(1s), klatką(2s), plecami(2s), i bicepsem(1s). Wywale brzuch, triceps(albo zrobie dipsy jako 2 serie na klate zamiast skosu?), łydki i HIITa.
Co o tym myślicie? Ma to sens? Mam ogólnie tendencje do tycia, i poprzednio robiłem połowe HST na zerowym bilansie i piątki na plusie. Efekty były zawsze nawet za dobre, bo stawy mi nie wytrzymywały i już 2 razy HST skończyło się kontuzją i 6 miesiącami treningów bez ciężarów + rehabilitacja...

Dodatkowo zastanawiam się czy jest sens robić progresje stylu.
Np piątki robie bardzo dokładnie, powoli opuszczając ciężar, z nogami trzymanymi w górze, a przy negatywach(moich ulubionych)zamiast korzystać z wmuszonych ruchów(KONTUZJE!), delikatnie obniżać styl, czyli coraz szybsze opuszczanie ciężaru(szybsze, czyli tak normalnie jak każdy) może nawet z delikatnym mostkiem, tak by nie korzystać z pomocy przy wyciskaniu ciężaru. Wymusi to ogólne ograniczenie maksów(mam już je pomieżone na ten "b.dokładny" styl.
Proszę o wasze opinie, czy dobrze mi się zdaje że takie coś może mi pomóc zredukowac tkankę tłuszczową i równocześnie(w skali całego cyklu HST)zrobić troche mięśnia...
Ćwicze od 18 roku życia i prówobałem już tego i owego;)
Obecnie jestem na stałej suplementacji kreatyną(od 5 stycznia był normalny cykl kreatynowy, czyli od poprzedniego HST, na którym bez kontuzji udało mi się zrobić 20kg siły i 5kg masy w 2 miesiące).
Ze spalaczy biore tylko kofeinę , bo nie wierzę w te cudowne "spalacze".
Planuje w piętnastkach robić w poniedziałek i w czwartek zwykłe HST, a we wtorek, środe i piątek HIITa. Sobota i niedziela wolno. W 10 już klasycznie - poniedziałek, środa, piątek trening siłowy, wtorek, czwartek HIIT. Przy piątkach może 1 HIIT w tygodniu, przy negatywach tylko trening siłowy bez HIITa.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
Ciekawe jak to beddzie wygladalo, ja jak obnize za duzo kalorie na 15tkach to pozniej juz mi sie ciezko pozbierac i dodac tyle samo sily w 10tkach i 5 tkach. Mimi tego, tez teraz trapia mnie kontuzje, i jak cwicze to jak widze ze dochodiz mi fatu to ucinam troche kalorii nie wazne czy to w 15tkach i 5 tkach. Pamietam jak pepo, manipuplowal nieraz kaloriami i pisal ze pod kociec zmniejszal i efekty podczas tego samoego HST byly zauwazalne. Jezeli jastes w stanie wykonac HIIT i trening HST na minusie i nadal dobzre sie pzygotowac do 10tek silowo to mzoesz sprobowac, nawet jak najlepjej dzialaja na Ciebie 5 tki i negatywy, po ujemnym bilansie w 15tkach mozesz pojesc troche wiecej i pzrez ten czas nie powinno sie za duzo odlozyc ( nadkompensacja ) .Jezeli chodzi o kontuzje, tez mnie trapia przy 5 tkach, zwieksz ilosc tluszczy w 5 tkach na rzecz weglowodanow, najlepiej wtedy lepiej zareaguja stawy

Zmieniony przez - kris4real w dniu 2009-03-17 14:20:50

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1874 Wiek 49 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15320
Na razie piewszy trening wczoraj był fajny;) Mimo że to początek 15, to nawet była (nie wiadomo skąd)fajna pompa. Potem przez 20 minut robiłem areoby na rowerze stacjonarnym i orbiterku.
Dzis rano o 6:30 po WPC byłem na basenia, a za niecałe półtorej godziny robie HIITa.
W ogóle nie czuje tego że jestem na minusie, pewnie dlatego że jednak w porówaniu z SD jem trochę wiecej(no i to 1 dzień dopiero). Jutro się zważe i zobacze czy będzie jakaś różnica z piątkiem...
15 w HST to dla mnie "bułka z masłem". Już po kilkudziesięciu minutach w ogóle nie czuje treningu. Za to bardzo odczuwam ostatni tydzień piątek, a przy negatywach często musze ograniczyć treningi do 1s na grupe, i tylko w piątki robie po 2s.

Będę powoli zwiększał ilość kalorii z tłuszczy. Nawet nie chce mysleć ile jestem "do tyłu" przez kontuzje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
mnie tez lapia ostatnio, czekam jak sie teraz bark zagoi i chce ruszyc z dobrym HSTm ja odwrotnie 5tki robie na luzie, w 15tkach sapie:D

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST po raz pierwszy Priorytet Ramiona - do oceny

Następny temat

full planche planche

WHEY premium