SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIV a treningi

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6474

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Jodan, po prostu ocenił twój avatar


Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2955
ciężkie pytanie :-/
z jednej strony w tym momencie najwazniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa innym ćwiczącym i w tym momencie ja bałabym się ćwiczyć z osobą o której wiedziałabym, że jest chora. Z drugiej jednak strony obecnie wirusa da sie "zbic" w organizmie tak, że jest tylko w węzłach chłonnych i szpiku kostnym - nie występuje we krwi ani w innych wydzielinach.ale z kolei jaką mam pewność, że nosiciel ma właśnie tak opanowanego wirusa?? ale z "trzeciej strony" wirusem hiv o wiele trudniej sie zarazic niz wirusem wzw a o tym sie praktycznie nie mowi :-/
i zgadzam sie z przedmówcami, że chyba wiekszosc nosicieli nie wie o swoim zarazeniu moim zdaniem powinny byc wymagane badania-przynajmniej przy sparingach czy walkach w fullcontakcie-ale to juz inna historia.
A moja wlasna szczera odpowiedz na tytulowe pytanie jest - NIE.balabym sie.zwyczajny ludzki strach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 496 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4333
Co to jest wzw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Wirusowe zapalenie wątroby - brr. Nieuleczalny koszmar, ale można się częściowo zaszczepić. Są 3 typy A,B,C, szczepionki są chyba tylko na B.i chyba na A. B (żółtaczka wszczepienna) jest niezwykle zarazliwe i bardzo rozpowszechnione m.in.na wschód od Polski, ale i także u nas. Poszukaj w sieci, sporo o tym jest.
Sog za zwrócenie uwagi, koleżanko. A co do "zbijania" HIV - no cóz, nic nie powiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 496 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4333
Dzięki Jodan.
Jakoś nie zajażyłem tego skrótu. O samej chorobie nieco słyszałem, szczepiłem się nawet na żółtaczkę, przed wyjazdem do Azji, ale już nie pamiętam na który rodzaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
B, na 100%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2955
poniewaz wirusem wzw typu B (chyba-ciagle mi sie myla :/) latwiej sie zarazic niz hiv osoby trenujace sztuki walki szczegolnie te bardziej "kontaktowe" powinny sie moim zdaniem zaszczepic - tak "dla spokojnosci"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1657
Jeżeli chodzi o wzw to wszystkimi łatwo się zarazić, w tym, że wirus typu A powoduje żółtaczkę pokarmową i raczej brudne ręce są cznnikiem ryzyka. Rzeczywiście warto się zaszczepić, ale szczepienia są tylko przeciwko wzw typu A i B. Dużo groźniejszy wirus typu C jest narazie bezkarny

Proponuję dokładną dezynfekcję wszelkich skaleczeń, to troche pomoże.

Niestety żyjemy w takich czasach, że nawet spokojnie nie można się prać po buziach . Nie mozna jednak wpadać w jakąś fobię. Odrobina rozsądku i ostrożności nikomu nie zaszkodzi, ale bez przesady...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2955
swiete slowa-teraz takie czasy, ze nawet do szpitala na rutynowa operacje nie chca brac jak sie nie przedstawi zaswiadczenia o szczepieniu przeciw wzw typu B
a co do ostroznosci-to ja niestety mam drobne ranki prawie po kazdym treningu i poza szczepieniem licze na swoja szczesliwa gwiazde
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 658 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5836
Jodan napisał:
"a bezkontaktowe to są szachy, łucznictwo i strzelanie do rzutków. nawet lekkoatletyka odpada."

nie przesadzasz aby z tą lekkoatletyką?

"A co do "zbijania" HIV - no cóz, nic nie powiem"

Patrz "Magic" Johnson. Zbił poziom wirusa w krwi do zera i wrócił do NBA

Aksa napisała:

"Niestety żyjemy w takich czasach, że nawet spokojnie nie można się prać po buziach . Nie mozna jednak wpadać w jakąś fobię. Odrobina rozsądku i ostrożności nikomu nie zaszkodzi, ale bez przesady... "

Takie jest też moje zdanie.

ISENGRIM&CATRIONA - ŚWIĘCI Z WROCŁAWIA

Pas służy do podtrzymywania spodni

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sposoby utwardzania ciała.

Następny temat

Taekwondo coś pieknego!!!

WHEY premium