SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIIT na rowerku - kilka pytań

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Tyka z działu Fitness.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


witam.
jestem zedko wtym dziale ale mysle ze informacje ktore szukam znajde na pewno tu.

chodzi mi o trening HIT
jako ze nie udalo mi sie osiagnac celu redukcyjnego teraz bo z powodu obowiazkow musialem przerwac wycinke. we wrzesniu chcialbym jeszcze raz powtorzyc redukcje.
to co oiagnalem do tej pory pokazuje na zdjeciu ale jako trening redukcyjny stosowalem aeroby na rowerze 5 razy w tyg po treningu silowym.
do rzecz:

chce zrobic trening silowy pon sro piat
i do tego hit wto czw sob
i teraz na bazie rowera czy moglo by to wygladac w ten sposob?
3min wstep 20s srednie tepo 40s max i 20s lekko i tak 6-8 razy pozniej 2-3min zejscia. i tu pytanie te 40s to mam ponosic obciazenie czy tylko zwiekszac predkosc na max?

dieta i dodatki juz jest opracowana. zostalo mi tylko dobrac trening.
za pomoc serdecznie dziekuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ma dopiero byc zaczeta. bo obecna musialem przerwac.

do takiego czegos chce to uzyc.
jakbys mial jakies wskazowki czy cos pozmieniac to poprosze
https://www.sfd.pl/temat277770/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Zaraz zaraz... Masz na myśli HIT, czy HIIT, bo chyba cos mi nie gra...?

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
HIT czy HIIT?
pewnie to droogie

interwały to przeplatanie wysiłu o niskiej/średniej intensywności z wysiłkiem soobmaksymalnym/maksymalnym; osobiście zrobiłabym coś takiego:
- 3-5 minoot rozgrzewki w tempie umiarkowanym,
- interwały zależne od wytrenowania -> np. 15 s sprintu - 30 s troochtu albo 20 s sprintu i 10 s troochtu, albo 30/30, albo jakakolwiek inna kombinacja zależna od wytrenowania
- 3 min wyciszenia

co do części soobmaksymalnej/maksymalnej wszystko zależy od twojej kondycji - jednemu do zwiększenia tętna wystarczy przyspieszenie, droogi będzie potrzebował i zwiększenia obciążenia i prędkości

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
jeśli nie masz problemoow z angielskim:


A technical question about the cardio workout: Let's say I use the stationary bike. I usually warm up on the bike at workout level 6 (out of 12 levels total) with 80 pedal rounds per minute (=150watt). This steady pace gives me 70-80% of max pulse (220 minus age being max). Considering this, how should I perform the 20 second sprints? Should I increase resistance or only increase pedal rotations per minute and if so, how many rotations per minute would you guess-timate a sprint should be? Henrik

----

GREAT QUESTION. Initially, just increase RPMs to 100+ for 'sprint' then back it down to 75-80 RPMs. After a few weeks, you can combine the two forms of increased intensity in progressive fashion. Increase RPMs for 'sprint' phase for two sprints, then increase LEVEL for next two sprints and finish with a combo of the RPMs and LEVEL. Vary your way of increasing intensity session to session. Don't let body get acclimated. Keep it "guessing." Vince

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
O, Grasia! A czy nie jest tak, że podczas odcinków "truchtowych" tętno powinno wrócić do zakresu 60-70% HRMax? Czyli że dopiero w miarę wzrostu kondycji można skracać długość sprintów i truchtu [ale sprint zawsze będzie krótszy]?
Bo tak misię intuicyjnie wydawało, ale pewna nie jestem.

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak o interwaly mi chodzi to z tresci wynika. a zle napisalem i wyszlo jak bym o trening montzera pytal.

dziekuje za zainteresowanie.

wlasnie nie wiem jak to ma byc z tym czasem sprintu i luzu oraz z tetnem. czytalem o tym toche ale jakos nie moge zkumac. moze za tepy jestem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Kto to jest Montzer?

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
taki trener extremalny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
tentnem się nie przejmuj - samo zrobi sie takie jak trzeba
zacznij od tego co potrafisz po prostu
np. 20-30sek sprintu i ok.90sek truchtu i tak kilka interwałów - w zależności od kondycji
w miare postępu - dodawaj interwały i/lub zmniejszaj przerwy truchtowe (30sek sprintu/60sek truchtu) ale najpierw po prostu sprawdz na co Cię stać w tym temacie
wtedy można myśleć dalej

wiem ze mowisz o rowerku ale ... nie polecam interwałów na nim
dla mnie - oprocz ergometrów z prawdziwego zdarzenia
trudno osiągnąc takie stany jak przy zwykłych sprintach
i zawsze będą u mnie one na pierwszym miejscu w tym temacie

pozdr

Zmieniony przez - kanarek w dniu 2006-07-25 01:33:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
siema kanarek.

czyli proponujesz zwykle bieganie rozumiem?
biezni nie mam dostepnej
biegac moge.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
jeśli możesz biegać, to imo biegaj zamiast rowerkować (sprint-szybki marsz/troochcik);

w miarę upływy czasu (i wzrostu kondycji), postaraj się, aby stosoonek częśc szybka : część wolna zmieniał się np. z początkowego 1:5 czy 1:4 w kieroonku 1:3, 1:2 aż osiągniesz 1:1

btw masz zdjęcie noog?

ps. kroochy - wpisz w google mike menzer to się dowiesz



Zmieniony przez - Grasik w dniu 2006-07-25 09:30:14

28:06:42:12
That is when the world will end.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AROMASIN,FEMARA ,ARIMIDEX vs..NOLWADEX,tamoksifen

Następny temat

Koniec

WHEY premium