SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gra na obronie!

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13051

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 225
Jak najlepiej zagrać na obronie, chodzi mi o grę jako stoper, mam 16 lat, gram pierwszy rok w lidze okręgowej, mam 187 wzrostu.

1 Są jakieś ćwiczenia żeby wspomóc grę??
2 Jak sobie radzić z dobrymi dryblerami??
3 Jak poprawić szybkość biegu??

Proszę o odpowiedź, z góry dzięki :D

Sukces nigdy nie jest ostateczny.
Porażka nigdy nie jest totalna.
Liczy się tylko odwaga!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2454
Czesc :D tez gram na pozycji stopera.Przede wszystkim musisz cwiczyc zwrotnosc i sprinty zeby Ci sie nie urywali napastnicy.I Glowna Zasada nigdy nie boj sie wjesc wslizgiem.

No Pain,No Gain!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 225
Dzięki, ale mi chodzi jak mam to trenować :D
1

Sukces nigdy nie jest ostateczny.
Porażka nigdy nie jest totalna.
Liczy się tylko odwaga!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na treningu, meczu. po prostu czasem spróbuj zamiast normalnego odebrania wjechać wślizgiem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8
po 1 gdzie ty grasz? grasz jeszcze ''stoperem''? hm... jezeli tak nazywasz srodkowych obroncow w systemie np 4-4-2 to spoko ale jezeli nie gracie zadna taktyka tylko poprostu kopanina a ty jestes z ''tylu''... to radze ci szukac jakiegos innego klubu jak wiazesz jakies plany z pilka jezeli masz 16 lat to mozesz chodziaz troche taktyki pojac zanim zaczniesz grac w ''normalnej'' klasie rozgrywkowej... co do obrony, wslizg to ostatecznosc^^ nie piszcie ze glownie musi sie naczuc tego bo po 1 to kazdy raczej umie po 2 robisz to gdy wiesz ze nie dogonisz przeciwnika lub wiesz ze zaraz moze ci ''odjechac''. gra na obronie to przede wszystkim praca nisko na nogach musisz wyczekac przeciwnika i w odpowiednim momencie go zaatakowac, obdierasz pile i zaczynasz atak, najlepiej przez podanie... musisz stac mocno na nogach zeby mieli problemy z przepchnieciem ciebie jako ''ostatniego'' obroncy, nie boj sie wyskakiwac do glowy no i tak w zasadzie to poprostu nie daj przeciwnikowi wjechac w twojej strefie do bramki... zeby profesjonalnie ci ktos wytlumaczyc dokladnie na czym polega gra na tej pozycji musisz zmienic klub i to Ci radze jak chcesz grac w pilke na wyzszym poziome niz klasy okregowe... narazie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
1.musisz zachować koncentracje przez cały mecz
2. myśleć na boisku, mądrze się ustawiać i ustawiać kolegów rozmawiać z nimi na boisku, przewidywać, grać pewnie i spokojnie a jednocześnie agresywnie i twardo
3. zwrotność, siła i przyspieszenie na przyzwoitym poziomie mile widziane
4. dobrze obliczać piłki, szybko myśleć i grać jak najwięcej krótką piłką, ale w razie zagrożenia nie wstydzić się kopnąć w aut czy do przodu, bramkarz również jest zawodnikiem któremu możesz zagrać - wykorzystaj to, ale musisz być równiez po zagraniu do jego dyspozycji

to tak z grubsza.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 492
Dodałbym jeszcze coś, z czego część obrońców nie zdaje sobie sprawy, a dzieki czemu byłem królem strzelców w kilku małych turniejach :) Gdy napastnik wychodzi na ciebie 1/1, a za sobą masz tylko bramkarza, to nie wybiegaj na niego (chyba, że wypuści sobie ciut za daleko piłkę i widzisz możliwość wybicia jej). Dlaczego? gdyż wtedy jego możliwości minięcia cię zwodem są o wiele większe - może cie obiec, może markować piłkę i posiada jeszcze kilka sposobów okiwania cie. Lepszym wyjściem jest, jak już ktoś napisał, twarde stanie na nogach i - jak on biegnie na ciebie mając piłke przy nodze - ty się cofasz. Niedość, że ma mniejsze możliwości na minięcie cie, to jeszcze spowalniasz jego akcje i dajesz mozliwość powrotu kolegom z drużyny. Wiekszosc _dobrych_ napastników, gdy czasami musiałem grać na obronie, gubiła się nie wiedziała co zrobić, by w końcu podać do innego zawodnika, tym samym szansa na minięcie 1/1 i sytacja sam na sam zamieniała sie w zwykly atak pozycyjny :)

Never give up

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
nie tyle cofać się tylko czekać na właściwy moment na odbiór, nie można być za bardzo pasywny, no i można również robić zwód gdy jesteś w defensywie, np. udać, że atakujesz a się cofnąć panikarze wypuszczają wtedy piłkę obok Ciebie, ty wkładasz przed niego rękę lub wbiegasz i piłka twoja ... ale to już szczegóły ja tak ogólnie bardziej. O grze każdego zawodnika to książkę by napisać można.

Zmieniony przez - bodymaker w dniu 2009-12-23 00:09:24

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 191 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1728
Powiem tak każdy ma swój styl gry aczkolwiek bez dobrej gry głową, waleczności i determinacji to z nikogo dobrego obrońcy nie zrobisz
. Jeżeli bacznie obserwujesz poczynania najlepszych obrońców powinieneś być świadomy tego iż nikt nie jest nieomylny w końcu piłka nożna jest grą błędów kto ich popełni mniej ten wygrywa mecz...
Jak chcesz poprawić grę obronną to tak:
1.Trenuj dalej tak jak ci trener każe po prostu zwracaj większą uwagę na defensywne elementy gry. Jak chcesz mieć przyjemność z gry to pomyśl sobie, że dla ciebie odbiór piłki jest tym co dla napastnika strzelenie bramki.
2. Staraj się przewidzieć to co chce robić przeciwnik bowiem czytanie gry jest bardzo przydatne.
3.Zacznij chodzić na siłownie bądź silnym zawodnikiem na pewno przy twoim wzroście będziesz zaporą nie do przejścia.
4.Spryt boiskowy hmn... to przyjdzie ale pamiętaj że takie rzeczy jak ciągnięcie za koszulkę, rozpychanie się mają duży wpływ na to jak zachowa się twój przeciwnik.
5.Wiadomo pracuj nad szybkością a przede wszystkim nad przyspieszeniem najprostszą metodą jest wykonywanie dużej ilości skipów z różnych pozycji startowych.
6.Dużą uwagę wkładaj również w trening kondycyjny. Im więcej przelejesz potu na treningach kondycyjnych tym lepiej będziesz sprawował się na boisku.


Myślę że przeczytanie tego da ci trochę do myślenia

Życzę samych sukcesów na boisku jak i poza nim. Pamiętaj, że gra na tej pozycji jest często niedoceniana ale jakże jest ważna

trening czyni mistrza...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 237 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1247
Ja też jestem ŚO . Uważam że tu tylko jest potrzebna gra , obojętnie czy to na podwórku czy gdzieś indziej trzeba dawać z siebie 100 % i walczyć na maxa . Trzeba się ograć i tyle .. ; p

''Niektórzy uważają, że Piłka Nożna to sprawa życia i śmierci.
Ja uważam, że to znacznie poważniejsza sprawa''
''3/4 życia spędziłem na boisku, resztę zmarnowałem''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 50
Gralem dlugo na stoperze moje rady co do tych dryblerow :
Moj trener zawsze mi tlumaczyl ze na boisku trzeba byc ch... pare razy potraktoj go ostro, pare razy zlap za koszulke pokaz ze Ty tu rzadzisz. Po jakims czasie takowy zawodnik nie bd gral pod Toba i bd mial problem z glowy. Co do szybkosci to chyba najlepeij to jest biegac i trenowac.
Duzo tez zalezy od tego co masz w glowie pozdrawiam :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ludzie pomóżcie !!! Futsal !!!

Następny temat

Stroje piłkarskie bezpośrednio z fabryki?!

WHEY premium