SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gdybyście mogli...

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 125 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 312
Ćwicząc sekwencję każdego dnia, uprawiasz kung fu poznawania siebie.
Gdy zaczynasz ćwiczyć zastanów się:
"Czy moje całe ciało postępuje zgodnie z powyższymi zasadami?".
Jeśli nawet jedna mała część nie postępuje zgodnie z zasadami - natychmiast to skoryguj.
Dlatego ćwicząc sekwencję staramy się ją wykonywać wolno a nie szybko.
Pchające dłonie to kung fu poznawania innych.
Tak samo w ruchu jak i w bezruchu,
pomimo że jest to trening poznawania innych musisz wciąż kontrolować siebie.
Jeśli dobrze kierujesz (zarządzasz) własnym ciałem,
nawet nie drgniesz gdy ktoś będzie cię atakował.
Podążaj za sytuacją (ruchem), gdy napotkasz [jego] Jin (siłę)
spraw by [siła] naturalnie poszła na zewnątrz (obok).
Jeśli czujesz, że jakieś miejsce w Twoim ciele jest pozbawione siły (mocy)
oznacza to, że jest tam [błąd] podwójny ciężar i nie następuje zmiana.
Musisz szukać niedoskonałości w yin i yang, otwieraniu i zamykaniu.
Musisz znać siebie i znać innych: w stu walkach sto razy zwyciężysz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 125 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 312
Krótko. Można to zrobić bez względu na wiek. Dziecku zajmie to tydzień,
młodzieży pół roku. Starszym rok albo dwa. (MOWA O ROZCIAGANIU)

dzieci naoglądają się filmów i
wydaje im się, że szpagat to esencja karate, czy kung-fu. A NIE KONIECZNIE, owszem lepiej jest byc dobrze rozciagnietym,ale ktos kto skupia swoja uwage tylko i wylacznie na nauce robienia szpagatu, ma problemy z kopnieciami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1751
Duże obciążenia mogą się odbić na wzroście. Rozrost ciała powoduje zmianę proporcji a to się odbija na tak skomplikowanych ruchach jak rzuty.

Niemam żadnych danych medycznych.Jakby kto miał to niech mi da znać.

Wpływ obciążeń na wztost to obserwanja własna oparta głównie na osobie mojego nauczyciela matematyki ze szkoły średniej. Był zawodnikiem podnoszenia ciężarów w młodości.Ja mam 165 cm wzrostu , a on sięgał mi do ramienia.Oczywiście jeden przypadek ( a nawet 3 ) to nie podstawa do wyciągania ogólnych wniosków tego typu.Opinie że duże obciążenia treningowe w okresie kształtowania koścca nie są wskazane to wiedza zasłyszana.

Ja w każdym razie wcielam ją w życie.

Jeżeli chadzi o zmiane proporcji ciała i wplyw tego na koordynacje ruchową niezbędną do opanowania rzutów to wypowiedź oparłem na doświadczeniach własnych. Jako nastolatek opanowałem pewien zasób technik. Po niewielkiej przerwie nie potrafiłem ich wykonać w praktyce , pomimo wiedzy jak to powinienem zrobić.To że ludzie w okresie szybkiego wzrostu bywają niezdarni to pogląd ugruntowany u znanych mi osób z doświadczeniem w wychowywaniu dzieci ( moja babula konkretnie ).

Zmieniony przez - danbog w dniu 2005-07-12 20:58:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 370 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4069
Danbog,popieram Cie,moja matka jest lekakarzem i mi zawsze mowila,zebym nie szedł na Judo bo " nie urosne" jest to napewno poparte jakimis medycznymi faktami,natomiast ja ich na komputerze nie posiadam,jak ktos bedzie zainteresowany to moge sie dopytac mamy.

Kiedy zaczynasz walke to niezaleznie od wyniku ,jestes przegrany...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4413 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
wow!
jakaś supernowa teoria!
zgloś Mame do nagrody Nobla.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
zapytaj zapytaj bo ja jestem ciekaw co ludzie potrafią wkręcic własnym dzieciom żeby odwieśćich od tych krwawych sportów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 370 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4069
Moze i knife ironizowal ,ale nie wygladalo na to,wiec napisalem cos zeby poprzez Danboga. ja wiem Jakryc,ze wszyscy tutaj maja specjalizacje ,interny ,ortopedii i wszystkeigo czego sie da ,o czym swiadczaw wszystko wiedzace posty na tym forum,natomiast jezeli moja matke zglosic do nagrody nobla to ciebie do nagrody cynika,mistrza cietej riposty i dowcipnisia roku , masz takie same szanse na zdobycie jej jak moja matka na nobla.-_-

Kiedy zaczynasz walke to niezaleznie od wyniku ,jestes przegrany...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 370 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4069
Niwix ,nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wiele :),ale akurat ta opinie o trenowaniu zapasow i Judo slyszalem od wielu lekarzy,rzekomo kregoslup jest obciazony podczas roznego rodzaju rzutow,itd i przy paru treningach tygodniowo,mlodej ,rozwijajacej sie jeszcze osobie moze sie przychamowac wzrost troche,albo skrzywic kregoslup.A wymyslaja rodzice wiele rzeczy,ulubiony jest mit o sprawdzaniu "nowych" przez zaawansowanych i trenera :P

Kiedy zaczynasz walke to niezaleznie od wyniku ,jestes przegrany...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Ciężary owszem mogą wpłynąć na wzrost / sylwetkę - o tym czytałem (ale trzeba się naprawdę postarać), o judo i zapasach nigdy.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 354 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2328
hehh... musisz mieć nadopiekuńczą mamuśkę inqu bo tu kiedyś nawet na sfd był artykuł, że jacyś naukowcy badając grupkę dzieci dowiedli, że judo wpływa pozytywnie na inteligencję trenujących ten sport oraz jest jednym z najlepszych sportów ogólnorozwojowych jakie może trenować dzieciak.

Pamiętaj, to co ma znaczenie - jedna miłość, jeden Bóg i jedno przeznaczenie...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nastula już w Japonii!

Następny temat

Choi = Mutant? Nikt mi nie wmówi, że jest inaczej ;)

WHEY premium