SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gdybyście mogli...

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 354 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2328
Dobra, przyszedł czas pomarzyć . Wyobraźcie sobie, gdybyście się jeszcze raz urodzili i mieli podporządkować swoje życie sztukom walki: jakie byście wybrali itp.
Moja propozycja:
zacząłbym trenować w wieku 6 lat
- na początek judo + akrobatyka
w wieku 11 lat
- zamiana judo na zapasy wolne + ciągle akrobatyka
w wieku 13 lat
- przejście na kick-boxing
w wieku 17 lat dodajemy siłownię
w wieku 18 lat
- kick-boxing zamieniamy na muay-thai + dodatkowo vale tudo (wiem, że to nie sztuka walki, ale wiecie o co mi chodzi ) + kontynuujemy siłkę
no i to ciągnąłbym ile by się dało
Wyszłoby wszystkiego po trochu... Ale by było za***iście heheh, rozmarzyłem się .

Pamiętaj, to co ma znaczenie - jedna miłość, jeden Bóg i jedno przeznaczenie...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1751
Przypadkiem w magazynie Men's Health ( marzec 2005 ) natknąłem się na tekst mówiący o wpływie ćwiczeń siłowych na wzrost. Piszą :

Niema przeszkód by zdrowy 14 latek chodził na siłownie 2-3 razy w tyg. i wylonywał serie po 13-18 powtórzeń.Badania pokazują że u ćwiczących w ten sposób nie następuje zachamowanie wzrostu ( a nawet są wyżsi od rówieśników )

Autor wypowiedzi nie podaje kto i gdzie wykonał badania ani na jakiej grupie.Nie wiadomo jakie ćwiczenia wykonywała badana grupa.
Gazeta z której zaczerpęłem tę wypowiedź zajmuje się między innymi promocją ćwiczeń siłowych.
Niemniej jednak jest to jedyna znana mi wypowiedź odnosząca się do badań nad tym zagadnieniem.
Trudno także określić relacje pomiędzy ćwiczeniami kulturystycznymi a zapaśniczymi sportami walki.
Ponadto 14 latek to już młodzieniec i za określenie "dziecko" zaczyna się powoli obrażać

Jest to wypowiedź przecząca zasłyszanym przezemnie opiniom o szkodliwości dużych ( jak dużych ? )obciążeń treningowych u dzieci.
Temat wydaje mi się istotny , zatem apeluje ponownie ( głównie do absolwentów AWF'ów i lekarzy )o podanie opini ( czy źródeł )naukowych.

Odnośnie moich odczuć w tym temacie to chyba jednak wciąż wolałbym posłać dziecko na trening uderzany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 405 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7056
na poczatek KK i judo do 13 roku zycia puzniej do tego zapasy i tak do 15 wtedy nadal zapasy ale zamiast KK MT a zamiast judo bjj i nadal zapasy od 17 r zycia do tego silka i box w wieku 21 lat start w pride bushido a w wieku 24 mistrz HW Pride
chyba mnie tez ponioslo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 354 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2328
heheh... też dobre ! tak se myśle, że gdyby każdy mógł tak cofnąć i naprawiać swoje życie jak w 'efekcie motyla' to zawody k-1, pride, ufc, mma miały by wieeeeleeeee wyższy poziom heheh .

Pamiętaj, to co ma znaczenie - jedna miłość, jeden Bóg i jedno przeznaczenie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3554
gdybym mógł, tobym wypieprzył komputer przez okno w wieku 14 lat i nie zbliżał się do niego bardzo długo, zamiast tego śmigał na boks czy na judo. ale czy takie gdybanie ma sens? chyba lepiej patrzeć w przyszłość i kombinować jak najlepiej wykorzystać następne lata życia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 572 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19308
Zacząłbyś ćwiczyć w wieku 7 lat. W wieku 14 już by ci sie znudziło rozpił byś sie. Przestał chodzić na treningi i chlał na osiedlu. Jakby co to są opisane dokładnie losy mojego ziomka judogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 354 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2328
Heheh, może i bez sensu, ale całkiem przyjemne . A co do tego judoki - może i racja , ale swoją drogą czemu miałbym pić więcej niż teraz? Na jedno wychodzi.

Pamiętaj, to co ma znaczenie - jedna miłość, jeden Bóg i jedno przeznaczenie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
ciekawy post
niestety umnie w mieście nie ma urozmaicenia klubów więc

zacząłbym od judo
póxniej przeszedł na karate albo boks
uzupełnił to o kicka i na tym by sie pewnie skończyło chyba że bym wyjechał do innego większego miasta

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
hmmmmmm jesli bym sie mogl cofnac chociaz o dobe to bym nie wsiagl do pociagu jadacego w 2kierunku i nie wrocil do domu o 6 rano zamisst o 23


a co do sztuk walki to zakladajac ze mam swiadomosc taka jak teraz to bym zaczol trenowac kk w 1997roku bo jakos tak sie u mnie w miescie cos tam ruszylo i trenoal tak jak teraz i troche wczensiej bym zaczol jezdzic na treningi do czesotchowy no i bym postawil kupe hajsu na walce z lewisem na ko w 1 rundzie i brewsterem

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 354 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2328
hehe, kwas - jak marzyć to marzyć. granice terytorialne nie grają roli
kosa - heheh nieźle musiałeś zabalować, właśnie dlatego nie lubie imprez więcej niż 2km od domu (chyba, że można kimać na miejscu)

Pamiętaj, to co ma znaczenie - jedna miłość, jeden Bóg i jedno przeznaczenie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
Komitywa bylem trzezwy )alkoholu
nie wiem zamyslilem sie a te 2 pociagi odjezdzaly o tej samej godzinie spojrzalem tylko na godz odjazdu a nie na stacje docelowa
W domu oczywiscie ze sie nachlalem albo na dupach bylem cala noc albo i jendo i drugie a ty zonk przespalem noc (hmmm ciezko to nawac spaniem przedrzemalem)w pociagu osobowym tu wielkie pozdro dla wszystkich ktorzy mi pomogli kolejarze zjezdzajacy ze sluzby pogadali z kierownikiem tego pociagu SOKisci mi pomogli maszynista nawet mi ogrzewanie wlaczyl zeby mi zimno nie bylo w calym pociagu wlaczyl special for me chlip...

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
soga dla maszynisty




ja bym zaczął od KK potem JUDO + KK

potem Kick + Judo

a w wieku lat hmmm 16-17 MT + BJJ

do 25 roku życia potem już jakbym był mistzrem i tzrepał kase na samynm nazwisku zaczął bym grać w szachy

7 lat KK
10 lat KK + Judo
13lat Kick + Judo
17 lat MT + BJJ
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nastula już w Japonii!

Następny temat

Choi = Mutant? Nikt mi nie wmówi, że jest inaczej ;)

WHEY premium