SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gainer - stosowanie, pomoc

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 57
Witam. Mam 16 lat i intensywny trening prowadzę od 4 tygodni (ćwiczę już od roku, ale miałem duże przerwy
w roku szkolnym). Jestem najprawdopodobniej ektomorfikiem, ważę jedynie 56 kg i ciężko przyswajam masę.

Zawsze cwiczyem 'na czysto' czyli byłem przeciwnikiem jakichkolwiek suplementów, odżywek, dodatków, o sterydach nie wspomnę. Jem 6 posiłków dziennie:

Około 9.00 - płatki czekoladowe z mlekiem

około 11.00 - 3 skibki chleba (ogórek, pomidory itd. są oczywistością)

między 14.00 - 15.00 - obiad (różne posiłki)

Trening - 15.30 - 16.00

około 17.00 - porcja owoców (tu też różnie)

około 19.00 - paczka ryżu (brązowy, biały) z mlekiem (wychodzi w ilości jak talerz zupy)

około 21.00 - 3,4 skibki (od czasu do czasu 2-3 jajka na twardo, jakieś parówki)

Mimo tak ułożonego planu tyję bardzo mało, a w sumie to prawie w ogólę. Postanowiłem więc udać się do sklepu z odżywkami i zakupić gainera (1 kg). Oczywiście konsultacja ze sprzedawcą,
polecił mi to, powiedział co i jak. Kazał robić codziennie 2 tzw. "szejki".
Po zapoznaniu się z opakowaniem zauważyłem, że codzienne porcje to od 1 do 3.
Należy rozpuścić 75g (8 płaskich łyżeczek) gainera w 100 ml wody/mleka. Tak robię, ale po 2 porcje.
Godzinę przed treningiem i godzinę po (również zalecane na opakowaniu). Gainera na razie stosuję od dwóch dni.

Mam kilka pytań...jeśli chcę widzieć efekty w tyciu, i nie mówię tu o 2 kg na paczkę 1000gram (nie stać mnie na regularne kupowanie tego 'cuda')
Wiem, że nie jest to złoty środek i efekty same nie przyjdą, wiadomo, potrzeba czasu i cierpliwości, ale liczę na troszkę większe efekty niż wyżej podana masa.

Tu nasuwają się pytania..

1. Czy powinienem coś zmienić w posiłkach? Dodać jakieś, może polecacie jakieś dania (oczywiście takie, które mógłbym przyrządzić w domowych warunkach, a nie 150 przepisów Pascala, który składniki bierze Bóg wie skąd i ma sprzętu do gotowania za 10 koła :) )

2. Jak stosować tego gainera...czy dobrze robię, ze stosuję go godzinę przed i po treningu??

3. Pozostawić jeden trening na dzień i ćwiczyć codziennie (od poniedziałku do piątki, sobota i niedziela odpoczynek), czy może rozdzielić trening na dwa mniejsze treningi w jeden dzień i jak wtedy stosować do tych treningów gainerka?

Wiadomo, po dwóch dniach efektów nie ma, ale po wypiciu gainera czuje się jakbym miał wielki brzuch (wiadomo, tak jak po posiłku)
po treningu natomiast nadal czuje się, jakby mój brzuch był 'nabity' a reszta ciała była nieproporcjonalnie mała...czy to zły znak? Czytałem wypowiedzi niektórych, że mieli po odżywkach problemy z zatruciami itd. chciałbym tego uniknąć.

Mam nadzieję, że nikt nie zacznie się wyśmiewać, nie zamieści głupich komentarzy. Można powiedzieć, że jestem w tym zielony
i mile widziane są wyczerpujące, dokładne wypowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc.

Ahh, no i jeśli temat jest w złym dziale to bardzo przepraszam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1789 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27290
po przeczytaniu diety odechcialo mi sie daleszej lektury ...
dział odżywianie tam jest od cholery diet znajdziesz cos dla siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Wyszukiwarka.

Nie masz pojecia o DIECIE-dzial odzywianie.
SKoro masa nie idzie, wyciagnij wnioski.

Boliczasz zapotrzebowanie, dorzucasz z 500-600kcal.

Poza tym, gainer sluzy do uzupelnienia brakow w diecie, ktorej nie posiadasz. Wszystko jet na forum.


dział odżywianie tam jest od cholery diet znajdziesz cos dla siebie

Diete uklada sie odpowiednio, pod dana osobe. Nie szuka gotowej.

Zmieniony przez - Skerx w dniu 2009-08-21 20:05:00

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Venom hyperdrive+BCAA stack Universal

Następny temat

Jakie suplementy?

WHEY premium