SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Futbol Amerykanski w Polsce

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24641

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
czolem
gra ktos z forumowiczow w FA procz mnie (1KFA) i Szoha (SEAHAWKS) ??
moze ktos z was interesuje sie FA i chcialby znalezc druzyne w okolicach swojego miejsca zamieszkania ?
zapraszam do dyskusji nt tego rewelacyjnego sportu w tym miejscu jako ze topik o FA zostal obligatoryjnie zamkniety przez ktoregos z modow

pozdro

-World belongs to strong and brutal-

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 680
Większość drużyn w Polsce trenuje 2-3 razy w tygodniu. Przygotowania zaczynają się kilka miesięcy przed sezonem. Na początku kładziony jest większy nacisk na kondycje i siłę, do tego trochę ćwiczeń gdzie się nie oszczędzamy. przed samym sezonem i w jego trakcie jest więcej techniki i taktyki.
Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, czy dasz radę połączyć lekką i FA. Musisz porozmawiać z trenerem drużyny w której chciałbyś trenować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
Sam nie gram, ale jestem jak najbardziej za, rozpowszechnianiem tego sportu w Polsce, choćby przez wprowadzenie na WF-ie gry w futbol flagowy, bo jeśli to się komus spodoba, to z czasem będzie chciał czegos wiecej

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
osobiscie do flagowki nie jestem przekonany, zdecydowanie najbardziej w futbolu lubie ostre wejscia

ale wiadomo - flagowka wsrod mlodych rozpowszechnilaby ten sport

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
No wiesz, dorosłe chłopy to juz przecież we flagówke nie bedą grać, ale uważam że w szkole jak najbardziej jest to do wprowadzenia, choć w ameryce pewnie we flagówke się nie gra, ale przecież tam futbol jest obok koszykówki i basebola numerem jeden.

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
futbol w stanach JEST numerem 1, nieporownywalnie popularniejszym od basketa, soccera, baseballa czy hockeya

jak chodzi o nasz kraj ...

na razie sezon skonczony, zaczyna sie okres naborow do druzyn, moze warto skonfrontowac wlasne mozliwosci i cele wzgledem sprawdzenia sie w "meskiej grze" - osrodki FA sa rozsiane po calej Polsce, w niektorych miastach jest po kilka druzyn, nie slyszalem zeby treningi byly gdziekolwiek platne i raczej wszyscy bez wzgledu na gabaryty sa mile widziani

nie sugerujcie sie tym ze w rugby graja konkretni zawodnicy - FA to nie rugby, FA to sport gdzie w zaleznosci od masy/sily/szybkosci znajdzie sie dla was idealne miejsce na boisku - wielcy linemani, szybcy skrzydlowi i cornerzy, jednoczesnie szybcy i masywni backs, wysocy rozgrywajacy, itd - kazdy kto nie boi sie grac odnajdzie sie w FA

jak ktos sie boi kontuzji to polecam pozycje skrzydlowych/cornerow, jak ktos lubi brutalna gre - linia i linebackerzy, jak ktos lubi biegac - offensive backs - dla kazdego cos milego

a co do mitow typu - od biegania spada masa itd - zazwyczaj akcja w futbolu trwa pare sekund - w tym czasie linia sie przepycha, sprinterzy/skrzydlowi zdobywaja yardy, linebackerzy pokonuja sprintem niewielka odleglosc (10-15 metrow) i kasuja biegaczy, po czym jest przerwa na obmyslanie kolejnej akcji - zareczam ze nikomu masa nie spada od tego

zachecam wiec do FA, zainteresowanych zapraszam do wpisywania sie w tym temacie, w zaleznosci od miasta wskaze druzyne/druzyny i kontakt do trenerow/namiary na miejsca treningowe

pozdro

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4148
Ja też zaczynam raczkować w tym sporcie! Byłem na jednym treningu (w sobote) i zamiezam iść na następny.Jak narazie zostałem przydzielony na defensiveenda czy jakos tak:D i Bardzo mi sie podobało

A tak P.S
Masz swoj stroj?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2015 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18472
linebacker cos dla mnie
ale lubie tez brytalne wejscia
poczytam zasady zbiore ekipe i sprubujemy co to takiego

http://www.sfd.pl/temat272567/ wejdz dowiesz sie wiecej
http://www.sfd.pl/temat273747/ przeczytaj zanim zlozysz nowy post
http://www.sfd.pl/Siatkówka_-_zasady_gry-t299929.html siatkowka zasady
http://www.sfd.pl/koszykowka_zasady-t299570.html zasady gry w kosza
http://www.sfd.pl/temat284454/ przedramiona wg mnie
http://www.sfd.pl/siatkowka_zasady-t299929.html siatkowka zasady
Tylko Legia/Narew/Hutnik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
tak, generalnie procz helmetu - ktory najprawdopodobniej sprowadze ze stanow w najblizszym czasie - mam wiekszosc wyposazenia

do jakiej druzyny dolaczyles ?

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FA jest cool :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
ja mógłbym grać na skrzydle, kto wie, może kiedyś

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 785 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3495
Zioomek FU zapodał konkretny temat i oto chodzi!
Życze powodzenia i wytrwałości w zbieraniu ekipy i w trenowaniu

Boisko żywe,diabeł martwy
boisko martwe,diabeł żywy

/ks/Bosko

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLK - informacje,newsy,ciekawostki

Następny temat

Futbol flagowy-zasady gry

WHEY premium