SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Frani DT

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 39960

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam znajomego fizjo, poradzę się jego i zobaczymy co dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7407
Tak by było najlepiej :)zdrowia życze

Zmieniony przez - fayah w dniu 2013-03-07 12:13:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 79
Zostaja same cwiczenia na lezaco i siedzaco:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Póki co leżę z nogą u góry, więc nawet z tym ciężko by było

Jaka jestem zła to ciężko opisać.. Jak już coś zacznę robić i chcę robić to dobrze to wszystko w p.izdu..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 79
Uznaj to za regeneracje to moze lepiej to zniesiesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 816 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25473
Trzymaj się, młoda!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojeja, ale brzydko to wygląda
powrotu do zdrówka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki wszystkim

Stwierdzono skręcenie stawu skokowego z naderwaniem więzadeł, czyli II stopnia, wcześniej było III stopnia i został wtedy oderwany kawałek kości, który teraz drażni achillesa i stąd od razu taka opuchlizna i ból. Tak mi to wyjaśniono Chcieli mi założyć szynę gipsową, ale z własnego doświadczenia wiem, że nie jest to najlepszy pomysł i odmówiłam. Od znajomego mam ćwiczenia do wykonywania w domu na tą stopę jak już będzie mniej bolała. Szyna miała być na 10 dni, więc mam nadzieję, że za te 10 dni, może 2 tygodnie będzie już ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
kalorie tylko zmniejsz na czas przerwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7407
Jednak skręcenie i więzadło naderwane... Podejrzewam że torebka stawowa też jest walnięta niestety. Dobrze że się do lekarza zgłosiłaś.
Jak kraj długi i szeroki są różne poglądy jedni mówią żeby unieruchomić inni że nie. Ja osobiście preferuje leczenie czynnościowe gdyż pełne unieruchomienie ma zły wpływ na chrząstkę stawową. Nie oznacza to że nie potrzebujesz zaopatrzenia ortopedycznego powinnaś się wyposażyć w stabilizator typu air cast, który można okresowo zdejmować (może masz możliwość pożyczyć). Umożliwi to prowadzenie ograniczonej, ale kontrolowanej ruchomości stawu w zakresie zgięcia i wyprostu. Pozatym umożliwi stosowanie fizjoterapii, przeciwdziałanie zanikom mięśniowym i zmniejsza ryzyko powstania zakrzepicy

I tak Ci dobrze radze ze dwa tygodnie to za mało, po tym okresie to powinnaś zacząć obciążać kończynę !!! A na te pare dni to kule łokciowe (plus to wszystko co wyżej napisałem) powinny stać się twoim sprzymierzeńcem w powrocie do zdrowia. Nie ma nic gorszego niż odnawiająca się kontuzja!!! Lepiej posiedzieć na tyłku dłużej niż sie później pierdzielić!!!
Jeszcze raz zdrówka



Zmieniony przez - fayah w dniu 2013-03-07 17:15:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Xzaar77 DT - droga do Paris Marathon i 1/2 Ironman Gdynia 2014

Następny temat

Kompleks sztangowy w dni nietreningowe zamiast biegania?

WHEY premium