SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW nowicjusza do sprawdzenia/poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 652

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6128
Witam.
Mam na imię Robert i jest to mój pierwszy post i temat na forum. Mam 24 lata i od 6 miesięcy regularnie uczęszczam na siłownię 3/4 razy w tygodniu. Pierwsze 4 miesiące głównie zależało mi na tym aby pozbyć się trochę zbędnego tłuszczu i udało mi się z 94 kg zjechać do 84 przy 185cm wzrostu, a następnie chciałem zacząć przybierać na masie mięśniowej... niestety z kiepskim rezultatem, gdyż ćwiczyłem że tak powiem po swojemu, bez konkretnego planu treningowego, odżywiania itd... moje treningi były "przeładowane ćwiczeniami i ilościami serii na daną partie ciała w ciągu tygodnia. Od jakiegoś miesiąca, gdy zetknąłem się z tym forum zacząłem zgłębiać swoją wiedzę na temat prawidłowego treningu i postanowiłem wprowadzić radykalne zmiany w tym co robię i wybrałem trening FBW i skonstruowałem sobie taki oto plan. Może jeszcze zanim go pokażę, to napiszę wam o sprzęcie jakim dysponuję (skromny ale jak dla mnie na początek wystarczy):
Ławeczka prosta i skos głową w górę ze stojakami, gryf prosty, łamany i 2 hantelki. obciążenie 90 kg

A tak wygląda mój plan treningowy:

A
1. Uda- przysiady ze sztangą 12-10-8 z progresją
2. Plecy- MC 12-10-8 z progresją
3. Barki- wyciskanie sztangi zza głowy 12-10-8 z progresją
4. Klatka- Wyciskanie na ławce prostej 12-10-8 z progresją
5. Triceps- Wyciskanie leżąc (wąski uchwyt) 12-10
6. Biceps- uginanie ramion ze sztangą 12-10
7. Przedramię- uginanie nadgarstków nachwytem 2x max

B
1. Uda- prostowanie nóg na maszynie w siedzie 12-10-8 z progresją
2. Plecy- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 12-10-8 z progresją
3. Barki- podciąganie sztangi do brody 12-10-8 z progresją
4. Klatka- Wyciskanie leżąc głową w górę 12-10-8 z progresją
5. Triceps- prostowanie ramion w opadzie tułowia 12-10
6. Biceps- uginanie ramion sztangielkami chwytem młotkowym 12-10
7. Przedramię- uginanie nadgarstków podchwytem 2x max

plan jest na 3 dniowy trening w ciągu tygodnia. pn, śr, pt systemem ABA BAB

Na koniec chciałbym jeszcze dodać, że moim priorytetem do rozbudowy masy mięśniowej są ramiona (biceps, triceps i przedramię), ponieważ w porównaniu do reszty ciała są dość "liche" gdyż mam troche nietypową sylwetke...

Pozdrawiam i liczę na fachowe rady bardziej doświadczonych forumowiczów :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Zasady w dziale są proste - ankieta pełna i przejrzysta i wtedy możemy rozmawiać !

pozdrawiam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, treningu przygotowanego przez naszych trenerów.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy.

Następny temat

Czy dzielić dni treningowe na osobne partie miesniowe ?

WHEY premium