SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW ektomorfik do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6249

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
A.
1.Nogi-Przysiady ze sztangą na barkach 3s + seria rozgrzewkowa
2.Nogi- Wspięcia na palcach ze sztangą 2s- tutaj pytanie, wiem że ćwiczenia izolowane powinny odpadać, ale mam bardzo chude nogi i kompleks na ich punkcie, wykonywać to ćwiczenie, czy odstawić ?
3.Plecy : Wiosłowanie sztangą 3x 10
4.Klatka- wyciskanie sztangi na prostej 3x10 + seria rozgrzewkowa z mniejszym obciążeniem
5.Barki- Wyciskanie sztangi zza głowy 2x10
6.Biceps-uginanie ramion ze sztangą 2x10
7.Triceps=Wyciskanie sztangi wąsko 2x10

Zestaw B.
1.Nogi-To samo co w A 3x 10
2.Plecy- Wiosłowanie sztangą 2x10,- Unoszenie hantli z opadu 2x10
3.Klatka- też wyciskanie na prostej 3x10
4.barki- military press 2x10
5.Biceps-Uginanie ramion z hantlami w chwycie młotkowym 2x10
6.triceps : wyciskanie francuskie 2x10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Progresja ciężaru u mnie, polega na dodaniu 2 lub 2,5 kg do danego ćwiczenia i jego ciężaru co tydzień :) Tak jakby mam tydzień na pełne przyjęcie danego ciężaru, potem idę do przodu. Ilość serii i powtórzeń zawsze taka sama. Proszę mi tylko powiedzieć, czy 3 serie w przysiadzie i wyciskaniu na ławce wystarczy ? i Czy powinienem trenować klatkę w A i B tak samo ? Nie mam za bardzo innych pomysłów poza rozpiętkami... Co uważacie ? I czy 2 serie po 10 w mniejszych partiach wystarczą ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Plan wygląda w miarę rozsądnie. Wspięcia mogą zostać, tyle że dałbym je na koniec. Szkoda tracić na nie energie na początku treningu.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Dzięki !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Trenować na obu treningach klatę tym samym ćwiczeniem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777707
matx969
Trenować na obu treningach klatę tym samym ćwiczeniem ?


Możesz zróżnicować te ćwiczenia. W jednym dniu możesz dać wyciskanie leżąc poziomo, a w drugim dniu możesz dać wyciskanie na skosie dodatnim

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 769
Mam w mojej ławeczce 3 poziomy wysokości deski do leżenia, kiedy jest na najniższym, to jest wyciskanie na płaskiej, a jak dam na najwyższy to można to uznać za skos dodatni ? Muszę zapierać się wtedy nogami i leżę pod kątem mniej wiecej 45 stopni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jednego dnia rób zwykle wyciskanie sztangi leżąc a kolejnego hantle na skosie dodatnim.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777707
matx969
Mam w mojej ławeczce 3 poziomy wysokości deski do leżenia, kiedy jest na najniższym, to jest wyciskanie na płaskiej, a jak dam na najwyższy to można to uznać za skos dodatni ? Muszę zapierać się wtedy nogami i leżę pod kątem mniej wiecej 45 stopni


45 stopni to dość duży kąt jak na wyciskanie na skosie dodatnim daj nieco mniejszy ten kąt około 30 stopni będzie optymalnie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zaawansowany zrobi górę i na takim skose ale początkujący raczej będzie podnosił barkami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw do oceny

Następny temat

FBW jako uzupełnienie Cario.

WHEY premium