SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1510

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Witam.
Plan chcę żeby był skromny. Zastanawiam się czy w ogóle dawać biceps i triceps i skłaniam się ku opcji żeby pierwszy raz w życiu olać te partie. Tzn. mam z nimi kłopot więc czas być może podjąć męską decyzję i spróbować zdać się tylko na ćwiczenia złożone gdzie te partię również mocno pracują. Może to będzie jakiś sposób na te partie.
Co o tym sądzicie ?

Plan A

Nogi:
- przysiady - 2 x
Plecy:
- drążek - 4 x
Klatka:
- wyciskanie sztangi płasko - 2 x
- wyciskanie hantli skos - 2 x
Barki:
- unoszenie hantli na boki - 2 x

Plan B

Nogi:
- przysiady - 2 x
Plecy:
- wiosłowanie hantlem - 2 x
- martwy ciąg - 2 x
Klatka:
- poręcze - 3 x
- rozpiętki - 1 x
Barki:
- podciąganie sztangi


Do tego łydki 2 razy w tygodniu i brzuch co trening (2 serie unoszenia nóg na poręczach i 2 serie spięć z obciążeniem).
Powtórzenia:
1-2 tydzień po 12 powtórzeń (barki po 15 powtórzeń)
3-4 tydzień po 10 (barki po 12)
5-6 tydzień po 8 (barki po 10)
6-7 tydzień po 6 (barki po 8)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Nie nadąrzam z odpisywaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...chyba dlatego, ze takie plany tak na dobrą sprawę ocenia się w POCZĄTKUJĄCYCH.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Pewnie tak, no ale bardziej od oceny planu zależało mi na opinii olania zupełnie bicepsa i tricepsa i zdaniu się tylko na ćwiczenia złożone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nigdy nie byłem za olewanie m żadnej z podstawowych grup mięsniowych; a ręce sa napewno ważne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 445 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6694
dodaj do planu a jedno cw na bica, a do planu b na trica bądź na odwrót.

:P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Apokalipsa, to absolutnie nie chodzi o olanie, a o w pewnym sensie...odwagę, ponieważ jeśli rączki mi nie chcą iść za bardzo próbując wiele rozwiązań, to w tym momencie odważyłem się na radykalny krok i skupić się tylko na ćwiczeniach złożonych mając nadzieję, że może łapki przy tym coś drgną. Od dłuższego czasu nosiłem się z takim zamiarem, ale zawsze miałem opory i myślę że w większości ludzi na forum też takie opory ma. Na zasadzie: nie idzie, ale nie odpuszczam - będę daną partię katował dalej. Reasumując: nie zaszkodzi spróbować !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ja to 'olewanie" pisałem raczej w cudzyslowiu

chodzi o to, że jesli przy bezpośrednim treningu ramion efekty sa słabe lub ich brak to nie widze mozliwości aby bez ich trenowania[bezposrednio] byly lepsze

nalezaloby raczej analizowac możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy niż niejako na "slepo" szukac lekarstwa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Przyczyn może być wiele. Jedną z nich na pewno jest brak idealnej diety Próbowałem wielu rozwiązań i zawsze kusiło mnie spróbowanie przez jakiś czas nie ćwiczyć tych partii wcale, ponieważ zauważyłem że ćwicząc FBW, bicepsy i tricepsy dostają sporo w tyłek podczas wykonywania ćwiczeń na klatkę, plecy czy barki. W całym tym "bajzlu" nie zawsze jest logika, choćby w tym że nigdy nie ćwiczyłem kapturów, a jestem z nich bardzo zadowolony. Rodzi się pytanie: czy jakbym je zaczął ćwiczyć to byłyby jeszcze większe ? A może wręcz odwrotnie - skurczyłyby się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 187 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3581
Ciekawe zagadnienie... Ja w cumie nigdy bicepsa/tricepsa oddzielnie nie ćwiczyłem, a ładnie mi rósł... Sam jestem ciekawy jak to dokładnie jest - teraz ćwicze bicepsa raz w tygodniu po 5 ćwiczeń - młotkowym i nachwyt żeby na przedramie szło
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening a bieganie

Następny temat

technika

WHEY premium