SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW + Rampa

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4410

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

28

Waga

65

Wzrost

175

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

12 miesięcy

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full

Dieta

Tak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Kreatyna, Bcaa, ZMA, WItaminy

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Witam, zamierzam zastosować w swoim FBW rampę, chciałbym się dowiedzieć jak to ma wyglądać.
Plan A
Nogi Przysiady ze sztanga
Plecy Wiosłowanie
Klata Wyciskanie leżąc- płasko
Barki OHP

Plan B
Nogi Martwy ciąg
Plecy Podciąganie na drążku
Klata Wyciskanie leżąc- płasko
Barki Face Pull

Ćwiczę takim planem i chcę robić Rampe otwarta na 5 powt. Moje maxy sa dość niskie więc chciałbym zwiększyć siłę i przy okazji masę. Jak dobierać ciężar jeśli maxy są granicach 50-80 kg na 5 powt. Mogę robić od 20 kg czyli pustej sztangi i co seria dokładka 10 kg, w jednym ćwiczeniu wyjdzie mi np 4 serie do załamania tempa w innym 6-7, jak to się ma do objętości? dodam że pracuję fizycznie po 10 h i boję się przetrenowanie, niby taka rampa to dobry system autoregulacji czyli jak jestem wypompowany po pracy to po prostu zrobię mniej, mój staż na siłowni to rok, ale takich średnio przemyślanych treningów, z czego połowa to redukcja


Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2017-10-26 11:57:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
Niestety z tymi fizjo nie jest tak łatwo jak by się wydawało, znaleźć dobrego, który ogarnie kogoś trenującego siłowo nie jest łatwo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
Zacznij od samej sztangi czyli będziesz mieć ok 20kg i wówczas dokładaj w zależności od ćwiczenia. Tak abyś +- robił koło 5-6 serii

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Ile mniej więcej dokładać co serie? Czytałem że powinno się zaczynać od 50 % ciężaru z ostatniej serii. Jeśli w ćwiczeniu mam maksa 80kg to zaczynając od 20 kg wychodzi mi 7 serii. Zależy mi też żeby trening był możliwie jak najkrótszy. A każda seria i odpoczynek 2-3 min znacznie go wydłuża
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
To skróć przerwy przynajmniej w początkowych seriach bo przy seriach z 50% obciążenia raczej 3 minuty są zbędne.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Rozgrzej się samą sztangą i dokładaj nawet po 15-20kg co serię. Między wstępnymi przerwy mogą być minimalne. Odpocznij dłużej przed ostatnią.

Rampa to chyba najszybsza metoda progresji. Zrób 5 x 5 stałym to zobaczysz co to długi trening.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
wygląda to tak że w martwym ostatnio wyszło mi 7 serii zaczynając od 20 kg sztangi, dokładając po 10 kg skończyłem na 80 na 5 powt, było ciężko więc skończyłem. Bardziej mam problem z ćwiczeniami gdzie mam max 45-55 kg, wtedy sama sztanga 20 kg to już prawie połowa ciężaru więc dokładając po 5 kg wychodzi też 6-8 z tym że zaczynając praktycznie od 50 % a jak dam progresie co 10 kg to wyjdzie tylko 4-5 serii, która opcja lepsza?

Druga sprawa jest taka że czasami po treningu jestem strasznie pobudzony i ciężko mi zasnąć, nie mogę się wyciszyć, tak zauważyłem że dzieje się to chyba po treningu z martwym


Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2017-10-29 10:08:35

Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2017-10-29 10:11:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
witam ,nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj, ćwiczyłem tą rampą 5 dosc fajnie, jednak zaczynam mieć co raz więcej problemów ze swoją postawą i co raz więcej bólu. Prawdopodobnie od przykurczu klatki i wielu godzin leżenia w łóżku z laptopem, pogłębiła się protrakcja barków przez co odczuwam ból w przodzie barków a nawet czasami gdzieś z tyłu, zamierzam się skupić na rozciągnięciu tego i przy okazji zrobić deload. Myśle żę jak teraz robiłem rampe 5 i wychodziło mi 6-7 serii to teraz ograniczyłbym serię do 3-4 tak samo zaczynając od pustej sztangi dokładając po 5kg seria, ale zwiększyć powt na 10. może byc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
Możesz tak zrobić jednak przydałaby się wizyta u fizjo i ogarnięcie tych barków bo przyczyn bólowych może być więcej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Na jutro jestem umówiony z fizjo. Ciężko o jakiegoś ogarniętego. Zobaczymy jak będzie tym razem. Chyba jednak zrezygnuje całkowicie z treningów. Skupię się na rozciąganiu i wzmacnianiu osłabionych partii. Myślę że taka miesięczna przerwa dobrze wpłynie na cały organizm. Może za bardzo chce,a efekt jest odwrotny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
No niestety z fizjo tak czasem jest, że trzeba się sporo naszukać, żeby znaleźć ogarniętego ale jak mieszkasz w dużym mieście to znajdziesz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
znacie jakiegoś dobrego, którego możecie polecić z okolic Rzeszów- Dębica?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy ciąg

Następny temat

[BLOG] Jerry88 wyciąć się do kości. VLCD czas start

WHEY premium