SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Eksperymenty z HST: co można, a czego nie należy zmeniać ??

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10522

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Hehe.
Wlasnie kombinowac i jeszcze raz kombinowac.
Albo jak Tomasz duzo czytac, uczyc sie, dociekac, wnikac, analizować, rozważać, studiować, zgłębiać, dochodzić, roztrząsać, rozpatrywać, osłuchiwać, opukiwać i naukowymi metodami dochodzic do wielkiej muskulatury.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 627 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3013
kris, ale zamotales

plan kilobba jest dobry dla kilobba.
tomasz swojego jeszcze nie znalazl wiec kombinuje. i o to chodzi.

powodzenia chlopaki, ja startuje we wrzesniu. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3817
Zastanawia mnie jeszcze czy warto ciagnać ostatni trening z 5RM jesli nie robie negatywów. Bo skoro w załozeniu HST rosnie sie od progresji to czy ma to jakis sens?? Czy ktos odnotowal jakies przyrosty ciagnac tak trening przed np.2 tygodnie bo z doswiadczenia jedynie wiem ze po czyms takim cale SD nie chciało mi sie myslec o sztandze..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Wg teorii przez 2 tygodnie miesnie sie adaptuja do obciazenia dlatego ostatnie 2 tygodnie mozesz orbic na tym samym ciezarze. Jakbys robil dalej to jest bez sensu ale t2 2 tyg jest jak najbardziej ok.

Zmieniony przez - kilobb w dniu 2008-08-19 17:41:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15780
jaccek, ja w pierwszym HST jeszcze z tydzień czasu tak poćwiczyłem (maksymalnymi obciążeniami jakie miałem), ale też jeden trening zrobiłem lżejszy z większa ilością powtórzeń. Ogólnie to już na wstępie ćwiczenie z takimi samymi ciężarami, objętością itd. wydaje mi się jakoś nudne. Dla mnie progresja jest fajna nawet jako drobna zmiana w treningu, a że jak powoli dochodzę do "maksów" to w zasadzie mi to wystarcza i potem już z przyjemnością robię sd. A po paru dniach już tęsknię za treningami


mk92, coś w tym jest, że jeszcze nie znalazłem więc kombinuję. Zresztą jak znajdę to będę kombinował dla urozmaicenia. A jak się znudzę i nie będę miał już takiego entuzjazmu do ćwiczeń to pokombinuje dla uproszczenia.

mk92, też startuję we wrześniu z kolejnym cyklem treningowym

Ile mikrocykli, jakie ćwiczenia, ilości serii, zakresy powtórzeń ??

ja już mniej więcej wiem jakim planem będę ćwiczył.

Może jeszcze ktoś wystartuję z nami we wrześniu ze swoim planem i założymy razem jakiś temat temu poświęcony ??


Plan Kilobba jest planem minimalistycznym. Pod względem doboru ćwiczeń to prawdziwy majstersztyk. Jeżeli z jakiś powodów odpadają z niego jakieś ćwiczenia (ja. np. nie podciągam się bo nie mam drążka i też jakoś nie tęsknię za tymi ćwiczeniami) to trzeba kombinować aby uzupełnić braki.

Ostatnio jak bonusowo dorzuciłem dipsy to miałem już problem z ćwiczeniem rąk. A ćwiczę je nie dlatego, że je traktuje priorytetowo, czy chcę, żeby mi bardziej rosły, ale dlatego, że chcę sobie jeszcze poćwiczyć i wydłużyć trening. Głównie to chyba z tego względu dodaje jakieś ćwiczenia. Dla urozmaicenia treningu. Jak na razie duża ilość ćwiczeń spełnia tą moja potrzebę, dłuższego i urozmaiconego treningu, ale myślę, że jak będę chciał poćwiczyć sobie krócej (czy to ze względów motywacyjnych, czy czasowych) to skłonię się do minimalistycznych wersji.

Kilbob, dzięki za linka i za miłe słowa.
Mam nadzieję, że załapię o co chodzi w tym artykule, nawet jak niuansów z powodu przeciętnej znajomości angielskiego nie wyłapię.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15780


Wg teorii przez 2 tygodnie miesnie sie adaptuja do obciazenia dlatego ostatnie 2 tygodnie mozesz orbic na tym samym ciezarze. Jakbys robil dalej to jest bez sensu ale t2 2 tyg jest jak najbardziej ok.

i to daje np. możliwość modyfikacji pozwalającej wydłużyć mikrocykl z ilością powtórzeń jakie się lubi (lub jakie odczuwa się jako efektywne). Po prostu stosować rzadziej progresję, nie rzadziej niż co dwa tygodnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Nie no bez przesady.
Pod koniec tych 2 tygodni napewno miesnie dostaja mniejszego "kopa" informacyjnego. Te 2 ostatnie tygodnie to ostatecznosc w zastepstwie negatywow.
Lepiej jest wiec stosowac te 5 % co trening albo 10% co 2 tygodnie.
I nie ma potrzeby wydluzac HST. 2 miesiace to wystarczajaco dlugo zeby sfatygowac CUN.
Odpoczynek kazdemu si enalezy.
Nawet Boris Klaine po 2 miesiacach na sterydach mial dosc. Podobno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3817
Co to znaczy ze to ostatecznosc w zastepstwie negatywów? To w koncu warto robic ostatnie 2 tygodnie ze stałym maksymalnym ciezarem czy to tylko niepotrzebne przedłuzanie cyklu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Mozna.
Wiadomo, ze na poczatku miesnie beda odczuwac te ciezary ale pod koniec drugiego tygodnia sie przyzwyczaja.
Czy sie przyzwyczaja 7 czy 14 dnia to zalezy od czlowieka, od stopnia wytrenowania i wielu czynnikow.
Wiadomo. Najlepiej negatywy ale ja bym sie nie stresowal.
Co to jest 2 tygodnie? Nic.
Jak pisalem. Grill w sobote Ci moze zniszczyc wiele jak tak na to patrzysz, albo zly sen po horrorze.
Ja bym sie nie przejmowal i robil te ostatnie 2 tyg. jak Ci wygodniej.
Inna sprawa jakbys robil jak Tomasz zaproponowal co 2 tyg zwiekszal obciazenie.
Po 2 miesiacach takiego dodawania okazaloby sie, ze potrzebujesz odpoczynku i jakbys podliczyl mialbyc 4 skoki obciazenia a nie kilkanascie jak w normalnym HST.
A jak na koniec cyklu pojedziesz 2 tyg z tym samym obciazeniem nic sie nie stanie i miesnie i tak to odczuja.

Dodam tylko, ze to jest moje gdybanie na podstawie FAQ HST.
Byc moze dodajac co 2 tyg. nie byloby roznicy w porownaniu z normalny treningiem a byloby mniej pieprzenia sie z e zmiana obciazenia.
Sam dodaje czasami co tydzien ale tyle ile wynika z rozpiski czyli wiecej niz 5%.
W podciaganiach i dippsach wydaje mi sie jest to lepsze rozwiazanie bo wydaje sie , ze progresja 2kg to w przypadku plecow i klatki dosc malo. A dla rak juz sporo.
No nic trza kombinowac.

Zmieniony przez - kilobb w dniu 2008-08-19 19:38:53
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocencie mój 1 plan treningowy

Następny temat

Prośba do Mawashi :-)

WHEY premium