SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskopatia lędźwiowa a chęć trenowania. Co robić ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4200

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Waga

79

Wzrost

180

Staż treningowy

masa

Obwód pasa

8 tygodni

Obwód klatki piersiowej

nie

Obwód uda

full - siłownia

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

3500

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Ból kolana w nodze prawej

Preferowane formy aktywności fizycznej

FBW drsquata

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

MC 115kg x5, WL 68kgx4, przysiad 80gx5

Cel/problem/opis

dyskopatia lędźwiowa + ból kolana
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Witam, pare miesiecy temu doznałem urazu dolnej części kregosłupa podczas przysiadów ze sztangą(byłem głupi...)
Opis zdjęcia rentgenowskiego:
"Niewielkie obniżenie tylnej części przestrzeni międzykręgowej L5/S1"
Tzn jeden kręg styka się jednym końcem z drugim(tak to wygląda na zdjęciu)
Odczuwam ból podczas ćwiczen obciążających kręgosłup(zwlaszcza wiosłowanie sztanga, przysiad), na siłownię nie chodzę już pare tygodni.
Podczas biegania ból rowniez daje o sobie znaki, ból promieniuje delikatnie do nogi prawej, jeden dzien wgl go nie czuje, na drugi dzien co chwile czuje delikatne promieniowanie.
Lekarz ortopeda przepisał mi jakieś tabletki przeciwbólowe i kazał brac jak wystąpi ból a o siłowni powiedzial ze moge wszystko ale z umiarem, tzn zmniejszyc ciężar i ćwiczyc, na sportowca to on nie wyglądał i nie wiem czy mam się go posłuchać.
Myślałem że zaleci mi jakieś ćwiczenia rehabilitacyjne albo cokolwiek innego co pozwoli na wykluczenie bólu, a tu nic..
Do tego uraz kolana jeszcze z czasów gry w piłke(pojedyńcze rozrzedzenia struktury kostnej w nasadzie bliższej kości piszczelowej prawej), a wiec kolano wyklucza mnie z ćwiczen nóg na suwnicy bo boli :/
Czy jest na forum ktoś z dyskopatią lędźwiową kto ćwiczy na siłowni ? Powinienem iść do jakiegoś lekarza sportowego i zapytac jakich ćwiczen powinienem unikac ? Chciałbym tez pozbyć się tego bólu nawet jak nic nie ćwicze. Licze na pomoc,
P.S. bardzo zależy mi na siłowni i nie chcialbym odpuszczać
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 873
Jeżeli wolisz poczekać to wykonuj ćwiczenia nie obciążające kręgosłupa. Unikaj przysiadów z obciążeniem, martwego ciągu etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
idz do fizjoterapeuty

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Też przeszło mi to przez myśl, i tak zrobię. Ciekawe jak długo będę musiał czekac na wizytę w NFZ, moze lepiej odrazu odżałować i pojść do prywatnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7521 Napisanych postów 49528 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385539
idz prywatnie ja tak zrobiłem , zdjecie rtg nic nie pokaze tak na prawde , rezonans by sie przydał , ja mam podobny problem , fizjoterapeuta powiedział ze co najmniej 2 miesiace rehabilitacji jest potrzebne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Czy ten rezonans zrobię u fizjoterapeuty ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7521 Napisanych postów 49528 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385539
raczej nie , musisz miec skierowanie , albo prywatnie - koszt ok 600zł odcinek L/S chyba ze znajdziesz gdzies w promocji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Druga sprawa, jak długo leżę na prawym boku to zaczyna boleć mnie bark w okolicach stawu przy poruszaniu. Czy fizjoterapeuta pomoże ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7521 Napisanych postów 49528 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385539
tego ci nie powiem , ale na pewno duzo wiecej ci powie i spróbuje naprawic niz ortopeda z NFZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
ok w takim razie odkładam pieniądze na rehabilitację :/
dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
szymek9876
Druga sprawa, jak długo leżę na prawym boku to zaczyna boleć mnie bark w okolicach stawu przy poruszaniu. Czy fizjoterapeuta pomoże ?



ale staw ktory?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Prawy stak barkowy, przy wymachach slychac charakterystyczne chrupnięcie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rady adekwatne do mojego treningu pomysł na zwiększenie masy mięśniowej.

Następny temat

Buty do treningu

WHEY premium