SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobra dieta i cwiczenia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
Witam wszystkich,

Jestem nowa na forum, postanowiłam napisac, ponieważ tak jak większośc z was próbuje zrzucic "parę" kg. :)Udało mi się zrzucic 12 kg jakieś 5 lat temu utrzymuje stałą wagę 60kg. Mam zamiar zejśc co najmniej do 55kg i ujędrnic ciało. Od miesiąca regularnie (co drugi dzień, o stałej porze) chodzę na fitness. Trenuje areobowo około 75 minut, rowerek, orbitrek, stepper, łódka lub marsz pod górkę ( nachylenie 15%)i podnoszenie hantli 2,5 kg w przerwie miedzy cwiczeniami. Spalam około 400 kalorii po takim treningu.

Dieta: Staram się urozmaicac to co jem, całkowicie zrezygnowałam z produktów mącznych, słodyczy, cukru, napojów gazowanych, masła, sosów. Na śniadanie zjadam zazwyczaj jajecznicę z 2 jajek lub płatki kukurydziane lub ryżowe, owoce (banany, winogrona, truskawki). Na obiad jakieś mięsiwo, (najczęściej jest to kurczak), warzywa lub salatka, unikam ziemniaków. na kolacje pieczywo ryżowe z wędliną, żółtym serem, pomidorek, tuńczyk zależy co jest w lodówce. :P
Możliwe, że jem za mało ale nie czuje się głodna odkąd zaczęłam bardziej uważac na to co jem. Czuję się lekko i nic mnie nie boli. Zauważyłam że mój metabolizm się troszkę poprawił.

Jeśli chodzi o moje detale:
Płeć : Kobieta
Wiek : 25
Waga : 60
Wzrost : 165
Obwód klatki : 92
Obwód talii : 71
Obwód uda : 59

Budowa ciała: szczupła talia, duże biodra, masywne uda i łydki
pracuję fizycznie

Nie pale, nie pije kawy i herbaty

Czy myślicie, że z taką dieta i cwiczeniami uda mi się ujędrnic ciało i zrzucic te kilka kg ? Jakie są wasze opinie?

Z góry dzięki :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Te 1300kcal to jakiś żart chyba? Nie masz 8 lat, żeby tyle jeść

Kalkulator żywieniowy masz na potreningu.pl (login jak na forum).

Dieta dla Ciebie: 120g białka, 130g węglowodanów i 75g tłuszczu. W regulaminie masz link do arta "Co jedzą Ladies". Na tej podstawie ułóż jadłospis.

Co do treningu... Możesz darować sobie te aeroby i zająć się wyłącznie porządnym treningiem siłowym? Na chwilę obecną nic, tylko sobie szkodzisz tym hopsaniem i machaniem różowymi hantelkami.

.....

Magdaleno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Żeby dziewczyny mogły Ci lepiej pomóc, dostosuj się na początek do kilku "wymogów":
- wklej do tego tematu wypełnioną ankietę z TEGO DZIAŁU (znajdziesz ją w punkcie 4 tego tematu: https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html)
- swoją przykładową dietę wklej do dziennika dietetycznego sfd (np. wrzuć to, co zjadłaś i jeszcze zamierzasz zjeść dzisiaj),a wygenerowany zrzut wklej również do tego tematu.
- i poprosiy o trzy zdjęcia sylwetki: przód, tył i bok luzem, bez napinania. Tylko niech będą dobrej jakości i w dobrym świetle

Dzięki wypełnieniu tych punktów dziewczyny będą mogły dobrać zalecenia indywidualnie pod Ciebie.

I zapraszam do zapoznania się z tematami, które zostały tu wyszczególnione (będzie Ci łatwiej na początku): https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html 

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ajć, dubel z mojej strony


Takimi treningami i jedzeniem jakie opisałaś, to sie doprowadzisz do problemów zdrowotnych i nic poza tym.


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-10-14 18:10:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
I właśnie nie wiem dlaczego, bo jem tyle ile potrzebuje i nie czuje sie głodna a po treningach również czuje sie dobrze , nie padam na pysk, ze tak to ujme hmmmm i nie wyciskam z siebie 7 potow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Uwierz, że nie jesz tyle, ile potrzebujesz

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Idę o zakład, że w "diecie" masz niebezpieczne niedobory tłuszczu, znikome ilości białka, zbyt dużo węglowodanów prostych. Nie jesz ziemniaków a jesz syfiate płatki kukurydziane i ryżowe, wafelki ryżowe? Zdrowe to-to nie jest. Ciekawe, czy w ogóle przekraczasz dziennie 1000kcal

Spalam około 400 kalorii po takim treningu

Jesli spalasz 200kcal to będzie dobrze. Takim jedzeniem i nonsensownymi, długimi aerobami rozwaliłaś sobie metabolizm i zużywasz nawet 40% mniej energii niż zdrowa, po ludzku jedząca kobieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
Ok przyjde z roboty to się za to zabiorę, interesujące jest to co mówicie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
Najpierw ankieta, zaraz policzę wartośc mojego posiłku, ze zdjeciami bedzie troche gorzej jak na razie ale postaram się coś wymyślic.
Wiek :25
Waga :60kg
Wzrost :164cm
Obwód w biuście :88
Obwód pod biustem :77
Obwód talii w najwęższym miejscu :70
Obwód na wysokości pępka :75
Obwód bioder :99
Obwód uda w najszerszym miejscu:58
Obwód łydki :39
W którym miejscu najszybciej tyjesz :pośladki, uda,
W którym miejscu najszybciej chudniesz :twarz, biust, brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często)areoby, rowerek, bieżnia, stepper,
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki z mlekiem i owocami , jajecznica
Co lubisz jeść na obiad : zupy, sałatki, kurczak
Co jako przekąskę :owoc, jogurt,
Co jako deser : nie jadam
Ograniczenia żywieniowe :brak
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne :biorę hormony (yasmin)
Preferowane formy aktywności fizycznej Siłownia fitness
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :brak
Stosowane wcześniej diety : brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
Z dobrą dietą nie będzie tak łatwo, ponieważ nie mam dostępu do kuchni, może się to wydawac śmieszne ale tak jest. Pracuje w hotelu i na dwie zmiany od 8-13 potem mam przerwe i od 17;30 do 22;30- 23;00. W pracy mamy zapewnione dwa posiłki , śniadanie które sama muszę sobie przygotowac ( cale szczescie) i obiad ktory niestety gotuja nam kucharze a ten posilek to zazwyczaj gulasz z sosem zabielonym smietana albo makaron z boczkiem i serem albo zapiekanka z ziemniakow warzyw i miesa. Jednym slowem jest to co czego kucharze chca sie pozbyc z kuchni. Zapewniam nie jest to zdrowe zarcie. Dlatego jem to co moge sobie przygotowac sama w pokoju bez mikrofalowki, kuchenki itp. Jak mam wolne wychodze sobie zjesc na miasto nie do fast foodu :p 2 razy w tygodniu mam szanse zjesc sobie posilek skladajacy sie z ziemniakow, miesa lub ryby i warzyw. Nie narzekam ale zeby poprawic wartosc moich posilkow musialabym zmienic prace a to na razie nie jest mozliwe.
Jakies pomysly ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przecież możesz sobie przygotować jedzenie w domu na cały dzień. Mięso z warzywami, razowiec z mięsem i żółtym serem, jakąś porządną sałatkę z tuńczyka, placuszki owsiane i wiele innych smacznych potraw redukcyjnych.
Nie rozumiem, w czym problem? Wszystkie tak robimy/robiłyśmy. Najszczuplejsza dziewczyna w tym dziale wyciąga pudło z kurą i brokułami na najbardziej eleganckim terminalu lotniskowym w Londynie, o ile pamiętam, naprzeciwko butiku Gucci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
Ok zmieniłam dietę, podniosłam kalorycznośc do 1300kcal na dzien, wywalilam z diety platki i ryzowe chrupki, dodałam ryby, wiecej miesa nasionka, warzyw treningi tez zmienilam na mniej intensywne i dodalam cwiczenia silowe. Kiedys spotkalam sie tu z takim fajnym licznikiem bialka, weglowodanow i tluszczy, ale jakos nie potrfie go teraz znalezc :( moge prosic o linka ?
Jakie proporcje powinnam brac na poczatek, chodzi mi o stosunek bialka do tluszczy i wegli ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

k-loczek/będę mieć płaski brzuch/walka z samą sobą

Następny temat

dlaczego nie chudnę?

WHEY premium