SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 105kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4024

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Płeć

m

Cel

redukcja

Waga

105

Wzrost

192

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca fizyczna trening po pracy kolo

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia, biezniam basen sauna

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

zdrowy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
wszystko ok gorzej z cisnienem z rana 140/80
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
W wyliczeniu widzę tylko treningi siłowe, a gdzie bieżnia, basen i praca? Musisz zliczyć każdą aktywność, bo każda wymaga energii...

Co do problemów, o których piszesz, że zalewa Cię z byle powodu i dodatkowo szwankuje ciśnienie - rozważ wizytę u dietetyka klinicznego i szersze badania.

Na pierwszy rzut oka mało jesz w stosunku do aktywności i masz zrypany metabolizm...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Możesz wziąć skierowanie od rodzinnego i zrobić:
- tarczycę: TSH, FT3, FT4
- kortyzol - podwyższony poziom powoduje problemy z zalewaniem
- ogólne - morfologia, mocz, pełny lipidogram
- cukier : glukoza i krzywa insulinowa
warto też zbadać testosteron, estrogeny, prolaktynę - ale najważniejsza tarczyca i kortyzol.

Część niestety odpłatnie.

Przed jakąkolwiek redukcją warto to sprawdzić, żeby sobie nie zaszkodzić...
Możesz wrzucić później wyniki do oceny...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
wiesz jak to jest z tymi lekarzami... tarczyce zawsze miałem ok badnia tez ok czasami wychodził kwas moczanowy ale reumatolog mówił ze tyle to nic, cukier tez ok. reszte to nei wiem. duzo sie poce i mam chondromalacja chrząstki stawowej. jak mam isc do lekarza to wole wiedziec konkretnej co mi moze byc bo mnie zleje kochane nasze nfz. znacie taki przypadek :D?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
A masz jakieś ostatnie wyniki tarczycy do wklejenia? Z lekarzami nie musisz mi tłumaczyć :/ , natomiast niestety trudno wróżyć, co Ci jest i czy to coś poważnego. Z wynikami tarczycowymi jest tak, że lekarze uznają często za normalne, wyniki które nie są prawidłowe, ale mieszczą się w sztywno ustalonych widełkach normy. Mając hormony nieadekwatne do wieku, jak 80-letni dziadek, możesz przez niekompetentnego lekarza zostać uznany za zdrowego... Dlatego na forum prosimy o wklejenie wyników niezależnie od tego co pan doktor na to... Zwykle też bardzo dużo mówią badania innych hormonów: kortyzolu, testosteronu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
mam tylko takie badania coś tam było nie tak ale 4 lekarzy specjalistów to olało (1kon, ort, reum, i jakis jeden)










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Jeśli te badania są względnie aktualne, to nie musisz powtarzać, ale pasuje dorobić brakujące (TSH, FT3, FT4, kortyzol, cukier, krzywa insulinowa), żeby wiedzieć niezbędne minimum...

Tak mi się wczoraj nasunęło - może masz jakiś problem z nerkami? Nadciśnienie i ten kwas moczowy jakoś w tym kierunku mi się kojarzy...
Badałeś się kiedyś pod tym kątem?

Odnośnie odchudzania - ja bym Ci radziła skorzystać z dietetyka klinicznego, a jeśli chcesz próbować bez tego - musisz pamiętać, że robisz to na własną odpowiedzialność...
Podejrzewam, że przy ogarnięciu diety, obniżeniu masy ciała (tłuszczu) - nie powinno być większych problemów z tym kwasem moczowym, a ciśnienie może się unormować lub chociaż poprawić. Nadwaga sama w sobie sprzyja nadciśnieniu, więc zredukowanie powinno poprawić sytuację.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 984 Napisanych postów 2953 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94266
Ja jak wazylem 100 to cisnienie mialem 140-150 na 80-85 puls 80-90 teraz waga 78 cisnienie 120-130 na 65-75 puls 60-70... Wiec M-ka ma racje...

kaczo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
bylem u lekarza powiedzial ze cwisnienie 140-160 na 80 to idealne. badan nie zrobi bo mialem pol roku temu robione. dal mi skierowanie do centrum leczenia otylosci. termin i tak na koniec stycznia. wrzuce fote jaka mam sylwetke ciezko mi zbic wage i brzuch mi wywalilo jak zaczalem jesc wegle. dodałem bialka do drugiego posiłku




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Do stycznia to już można wiele schudnąć bez łaski NFZ.
Jeśli finanse Ci pozwalają, to porób sobie badania hormonów - przede wszystkim tarczyca, kortyzol oraz do tego krzywa cukrowa... może masz wywalony kortyzol, boś kawał chłopa, a pracujesz, trenujesz i mało jesz ... Kortyzol powoduje odkładanie się tłuszczu na brzuchu.
Testosteron (wolny i całkowity) też warto sprawdzić.

Jest też związek - stres a nadciśnienie... Być może niedojadanie podwyższa Ci poziom hormonów stresu (w tym kortyzolu), a te z kolei - powodują podwyższenie ciśnienia.
Pozdrawiam.



Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-10-05 16:41:15

Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-10-05 16:42:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

Pytanie o spalacze

WHEY premium