SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna. Do sprawdzenia , kilka pytań ;)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1551

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
Płeć : mężczyzna
Wiek : 19
Waga : 87
Wzrost : 181
Obwód klatki : 112
Obwód ramienia : 37
Obwód talii : 96
Obwód uda : 63
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej :brak
Aktywność w ciągu dnia : praca/nauka
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : Crossfit, interwały, areoby, kettlebell <3
Odżywianie : czasami dużo chleba ;)
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Preferowane formy aktywności fizycznej : nauka techniki różnych podrzutów sztangi itp
Stosowane wcześniej diety : brak

Witam serdecznie.
Ćwiczę ok 1,5 roku. Nigdy z dietą i nie tak na poważnie. Ćwiczyłem bo lubiłem. Musiałem chyba dojrzeć. Zaczynam od redukcji. Trenuje codziennie oprócz czwartku i niedzieli. Czas trwania treningu różny, od 15 minut do nawet 1,5h.

Dieta przedstawia się następująco.

Posiłek 1 -> 7:30 (placek)
-50 g płatków owsianych
-3 całe jajka
-jedno jabłko pokrojone w kostkę
-trochę jogurtu naturalnego
-oliwa z oliwek

Posiłek 2-> 11:00
-2 kawałki chleba razowego
-szynka, pomidor , ogórek
-50 g orzechów włoskich

Posiłek 3 -> 14:00
-50g kaszy
-100 g kuraka

TRENING

Posiłek 4->17/18
-50g kaszy
-100g piersi z kurczaka
-warzywa

Posiłek 5 -> 20:00

brak pomysłu ;(

Posiłek 6 -> 22:00
-twaróg półtłusty
-warzywa
-oliwa z oliwek

24:00 -> sen
Pytania:
-rano łykałbym jeszcze omega 3, 2 kapsułki ile wliczyć tłuszczy ?
-jaki ten 5 posiłek ?

Moje ogólne zapotrzebowanie 2600 kcal,2g białka/kg, 2g WW/kg reszta tłuszcze. Wszystko obliczone, brakuje mi jeszcze tłuszczy i trochę białka. Jak podacie mi z tymi kapsułkami to podam wszystko obliczone.
Nie obliczałem dokładnie mojego zapotrzebowania bo nie umiałem obliczyć kalorii spalonych podczas treningu. Wykorzystałem jakiś prostszy wzór.


To moja pierwsza redukcja i proszę o porady. Miałem problem żeby zmieścić się z ww i brakuje mi jeszcze ok 50g białka. Nie mam na tyle kasy żeby rybę kupić bo jeszcze musze za korki płacić. Naprawdę nie wiem w co włożyć te 50g białka. Jajka odpadają bo i tak mam po nich wzdęcia. Może kurak , sam nie wiem , albo mleko...

Pozdrawiam Mateusz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
kurde mogę zmniejszyć tą ilość oliwy ? ogólnie zmniejszyć ilość spożywania tłuszczy ?
bo kurde nie lubię tego ;/ wgl to ja dziś tak dużo zjadłem :D po treningu to tego białka już nie umiałem wypić :D aż się dziwie że przy takiej ilości mam schudnąć :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 940
Dobrze było by tą Twoją diete dokładnie policzyć. Co do O3 to Ci nie podpowiem. W 2 posiłku daj zamiast szynki kure, albo inne źródło białka, bo szynka to tak średnio sie nadaje. Jeżeli brakuje Ci białka możesz to uzupełnic jakims w proszku i przyjąć np. rano i po treningu. Nie musisz koniecznie układać 5 posiłku, poprostu wystarczy ze zwiększysz troche odstępy między tymi które już masz. Piszesz, że nie masz pieniędzy na ryby, ale przecież można często wychaczyć coś na promocjach w supermarketach, a jedząc samego kurczaka można się szybko zniechęcić, więc dobrze zmieniać mięso. Mleko na redukcji nie jest najlepszym pomysłem. Można je wrzucić do diety ale w nie dużych ilościach. A co do jajek masz racje, można ze sobą samym nie wytrzymać. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
mam wszystko obliczone co do grama ;) tylko nie wiem z tym o3 ile przyjać tłuszczy, żebym mógł konkretnie ile mam tej oliwy wypijać itp.
jesli chodzi o kuraka to będę go robić na parze i za każdym razem inne przyprawy więc mi się nie znudzi ;) chyba można sobie kuraka zamrozić na kilka dni bo nie chce codziennie uruchamiać sprzętu na 30 minut na 200-300 gram piersi. Kurde to już się skuszę na te 300 gram na dzień tej piersi. ale braknie mi jeszcze z 30g białka. NIe chce korzystać z jakiś wspomagaczy, mam 19 lat , może jak będę starszy. Genetycznie mam szybki progress ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 940
Ale białko w proszku to żaden wspomagacz, stosuje się je jako uzupełnienie braków w diecie. Co do O3 Ci nie pomoge. Ja brałem codziennie rano i nie wliczałem tego do diety. Ja jak robie kure to mam na 2 dni czasami na 3 i tylko go odgrzewam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
tą omege możesz wliczać, możesz nie wliczać. Co do grama i tak wszystkiego nie wyliczysz bo np jajka są różnej masy i maja różny stosunek białka do zółtka itd. Więc 2gr tłuszczu i tak nie zrobią różnicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
a jeśli chodzi o oliwę z oliwek to jaką polecacie ? bo ostatnio kupiłem i nie bardzo smakowała, prawie żygłem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 940
ja pije biedronkową, nie wiem czy dobra, ale pije.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
no właśnie to była biedronkowa :D a te białko to jaka cena ? jaka firma ? i na ile starcza ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Lepiej wychodzi nieco dołożyc i kupić coś lepszego.
Oliwa biedronkowa, poza tym, że smakuje ch**owo, to jeszcze jakościowo nie robi szalu.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 940
a jaką Ty pijesz oliwe Skerx? ja już kilka próbowałem i jakoś żadna mi nie podchodzi. Kupno białka zależy od zasobności portfela. Ja długo wpiepszałem ostrowie, później łowickie, sfd, a jak była kasa to coś lepszego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
https://sklep.sfd.pl/Ostrowia__WPC_80_-opis1524.html to będzie dobre ? tak 30 gram dziennie ,lepiej rano czy po treningu ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta 83kg - do oceny

Następny temat

dieta która mnie zalewa

WHEY premium