SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta przy trekingu alpejskim

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 517

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3
Witam! Jestem nowy na forum i moja wiedza co do odpowiedniej diety przy uprawianiu sportu jest bardzo mała. Dlatego liczę na rady od osób które siedzą w temacie.

Planuje 10 dniowy treking w wysokie Alpy (wysokości związane z aklimatyzacją). Przygotowuje się do tego od kilku tygodni. W ciągu 7 tygodni zrzuciłem około 10 kg nadwagi. Poprawiłem trochę swoja kondycję pływając 1-2 razy w tygodniu po 2 godziny.

Czy ktoś może mi doradzić jaka jest najlepsza dieta przy wysiłku podczas trekingu alpejskiego.

Ile kalorii powinno się przyjmować dziennie i w jakich proporcjach?

Dodam, że pierwszy raz uderzam na Alpy. Do tej pory podczas kilkudniowych wędrówek po górach (głównie Beskidy, kilka razy Tatry), starałem się przyjmować posiłki bardziej bardziej kaloryczne, ale ilościowo mniejsze (chodzi o objętość nie kalorie). Nie wiem jednak czy to jest właściwe podejście.

Nie chcę także do diety włączać suplementów diety, tak by składała się ona z naturalnych składników.

Czy ktoś z osób na forum mógłby coś poradzić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co byście zmienili w mojej diecie?

Następny temat

Cykl redukcyjny, a jaja na noc

WHEY premium