SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta ocena + porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1230

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57
Płeć : mężczyzna
Wiek : 27
Waga : 101
Wzrost : 186
Obwód klatki : 111
Obwód ramienia : 36
Obwód talii : 99
Obwód uda : 65
Obwód łydki : 44
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 16-18%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 2-3x w tygodniu piłka nożna (1,5h), 2x bieganie - 40 minut w zakresie 60-65% HR, czasem siłownia.
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : Stopniowe zejście do wagi 86 kg
Ograniczenia żywieniowe : cross-alergia na orzechy
Stan zdrowia : super, aktualnie kontuzja - stłuczony piszczel
Preferowane formy aktywności fizycznej : bieganie, piłka nożna, siłownia.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Carbo i BCAA przed i po wysiłku. Do dyspozycji białko, czekam na ZMA i witaminy - przyjdą w tym tygodniu, planuję także stałą suplementację kreatyną 3g/dzień.
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : jasne
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana + słodycze.

Witajcie,

Chciałbym schudnąć powoli do mojej normalnej wagi w okolicach 86 kg, której jeszcze nigdy mi się nie udało osiągnąć. Najmniej ważyłem 92-93kg jakieś dwa lata temu i czułem się wtedy świetnie - chciałbym do tego wrócić albo iść dalej o ile to możliwe. Jestem dość duży, a mimo tego wszyscy są zawsze zdziwieni jak im mówię, że ważę 100kg bo nie wyglądam i przy okazji mam pytanie czy zalecana waga/wzrost jest zawsze i dla wszystkich ok? Zdarzają się wyjątki? Dla mnie max to 86 kg ale wydaje mi się to strasznie mało, no ale może to dlatego że od dzieciństwa tyle nie ważyłem.
Mam dużo aktywności ruchowej od kilku tygodni i wraz z rosnącą wytrzymałością narasta intensywność. Chciałbym dobrać do tego dietę, która pozwalałaby mi schudnąć a jednocześnie zachować energię do gry i biegania.

Mam możliwość gry w piłkę na orliku 1,5h:
piątek - 19.00
sobota - 10.00
niedziela - 14.30
poniedzialek - 18.30
+
biegi średnie tępo w zakresie 60-65% HRmax z pulsometrem - 40 min
wtorki i czwartki.
W tej chwili wykonuje takie biegi bez problemu - dam radę biec do 60 minut bez przerwy (dystans ok. 8km)

Od razu mówię, że nie gram w każdy z tych dni ale zdarza mi się grać piatek-niedziela i biegać we wtorek i czwartek.
Biorę carbo (40+50g) wraz z BCAA (5g+5g) przed i po treningu, teraz dorzucam ZMA i witaminy na lepszą regenerację i chciałbym brać 3g/dzień kreatyny. Czuję się ok i nie mam problemów z wydolnością grając 3 dni z rzędu. Staram się zabezpieczać przed katabolizmem.
Chciałbym chudnąć stopniowo tak max. 3-4kg w miesiąc żeby efekt utrzymał się już na stałe. Wiem, że muszę być cierpliwy i zdeterminowany.
W diecie mam to co lubię jeść i nie chcę się ograniczać szczególnie i wchodzić w dużą redukcję. Moje zapotrzebowanie według kalkulatora wyszło 3770 kcal/dzień przy takiej aktywności. Być może mam za mało kalorii w diecie i chciałbym prosić o radę jak Wy - doświadczeni sportowcy to widzicie.
Czytam książkę o fizjologii sportu i widzę dużo rzeczy w kwestii odżywiania, które mógłbym zastosować m.in. podział kaloryczny 55% - węglowodany, 30% - białko i 15% tłuszcze.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Witaj,

przy aktualnym trybie życia kalorii w diecie redukcyjnej faktycznie może być za mało. Ważniejsze jednak jest to by najpierw zamiast określania sztwynych pułapów kalorycznych skoncentrować się na właściwym doborze produktów

dźem, serek almette, wywalo z diety

carbo sobie podaruj

włącz do diety większe ilości warzyw i - zamiast carbo - owoców

postaraj się choć raz w tyg zrobić ogółnorozwojówkę na siłowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57
Ok, dorzucę FBW 1-2x w tygodniu, szczególnie teraz jak nie mogę biegać ze względu na piszczel.
Co do warzyw to chciałbym dorzucić gotowane do głównego posiłku (brokuły, fasolka szparagowa, szparagi jak będą) oraz jeść więcej sałatek z zielonych warzyw, z kurczakiem lub rybą (łosoś wędzony, tuńczyk).

Ok carbo zastąpię owocami (banan, winogrona, jabłka), ale zastanawia mnie jak bez carbo będzie z regeneracją po grze w piłkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
carbo = cukier. NIe wierz że ma takie niezastąpione właściwości.

przed treningiem caro nie zastępuj - tylko wywal, bo obecność duzej dawki węgli zmniejszac może wykrozystanie tłuszczu w trakcie wysiłku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta masa do oceny

Następny temat

Dieta do oceny dla kobiety 50kg 165cm

WHEY premium