SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę dla ektomorfika

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1506

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 458
Cześć to mój pierwszy post. Stosuje dietę na masę od ok. 3 miesięcy obserwuje tematy na forum i zapożyczam niektóre patenty aby swoją dietę urozmaicić.
Na starcie powiem że jestem ektomorfikiem i walczę ze swoją wychudzoną posturą, dietę jak wspominałem stosuje od 3 miesięcy powiedziałbym rzetelnie- aczkolwiek wg. mnie skutki są mizerne. Policzki nie są już aż tak bardzo zapadnięte, pojawił się minimalnie brzuch, ale pojawiły się także dolegliwości związane z pobolewaniem nerek, tzn. ból to nie jest ale czuje nerki- zakwaszenie?

Poniżej podaje swoje zapotrzebowanie i przeklejam diety które stosuje
Płeć: M
Masa ciała: 60kg
Wzrost: 175cm
Wiek: 27
Zapotrzebowanie: 2733.71 kcal

Bardzo proszę o poprawki, sugestie co można zmienić jeszcze aby waga szła w górę.





Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2413 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20417
Nie czaje po co Ci ten mutant mass, naprawdę 27 letni chłop ma problem ze zjedzeniem tylu kcal,że musi je podbijać odżywką??? Jedzneie to podstawa, co to za 100g kurczak, dlaczego tak mało? ryż ok, ale naprawdę najesz się porcją 120g chleba?

"Ten, kto nigdy nie upadł, nie wie, jak się podnieść" - Fedor Emelianenko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 458
To ile powinno być tego kurczaka? Przy wadze 60kg bardzo łatwo przekroczyć próg 2-3g/kg masy ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2413 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20417
No widzę, że planujesz jeść 7 posiłków, jeśli Ci tak wygodnie to ok, ale pewnie pracujesz lub zajmujesz się czymś zawodowo i znacznie bardziej komfortowo było by jeść 5-6 posiłków, wtedy poprostu połącz posiłki i zjedz 200g kurczaka i 200g chleba żytniego, wywal tą odżywkę bo to w sumie g**** w proszku, nic nie zastąpi jedzenia. Generalnie jest ok, i nie bój się węgli na noc, jesteś szczupły więc spokojnie na noc zjedz sobie również węgli, chyba, że przez cały dzień "nabijesz" już te węgle, że nie będzie konieczności jedzneia na wieczór. Jeśli chodzi o dietę to jak najbardziej ok. A no i pamiętaj najważniejsze, żeby waga szła w górę musi być nadwyżka kcal na początek jakieś 300 kcal, więc kaloryczność diety powinna wynosić koło 3000 kcal u Ciebie. Oczywiście nie jest to regułą, obserwuj wagę i w lustrze czy się zmienia jak nie to po prostu jedz więcej, generalnie zaleca się ok 300-500 kcal na plus żeby ruszyło.


Zmieniony przez - rolff w dniu 2014-08-21 18:12:52

Zmieniony przez - rolff w dniu 2014-08-21 18:14:15

"Ten, kto nigdy nie upadł, nie wie, jak się podnieść" - Fedor Emelianenko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
odżywki są po to, żeby uzupełniać dietę i było wygodniej, chociaż przy 3000 kcal spokojnie powinieneś to z jedzenia dostarczyć

mutant mass moze być ale max 100 g i po treningu
wywal tuńczyka na wodzie daje świeżą rybę lub inne źródło białka
makrela wędzona też codziennie raczej odpada 2-3 razy na tydzień
warzywa są ?


Zmieniony przez - popuri w dniu 2014-08-21 18:20:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 458
@rolff dzięki za sugestie postaram się zmieścić zapotrzebowanie w 5-6 posiłkach, nie robiłem tego w obawie że po zjedzeniu większych objętościowo posiłków część z nich wyląduje w kanalizacji, ze względu na szybką przemianę materii, przyznać muszę że stosowanie mutanta to efekt mojej desperacji, nad dietą się dwoiłem i troiłem nie miałem bardzo pomysłu na kcal do zapotrzebowania.

@popurii makrela jest 3 razy w tygodniu
Ryby ogólnie ciężko mi wchodzą i zamieniłbym na coś innego albo zmniejszę częstotliwość spożywania.
Warzywa są w postaci sałatek, również są soki owocowe.

Zmieniony przez - rabrabar w dniu 2014-08-21 18:51:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2413 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20417
Właśnie, popuri wspomniał o czymś ważnym o czym ja zapomniałem, warzywa bardzo ważna sprawa, kwestia posiłków to tak jak Ci wygodniej, byle się kalorie i makroskładniki zgadzały.

"Ten, kto nigdy nie upadł, nie wie, jak się podnieść" - Fedor Emelianenko

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa

Następny temat

dieta masowa-73kg

WHEY premium