SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę TDCI bodybuildera do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3690

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
Pokusiłem się również o dokonanie wyceny mojej diety ( takie zboczenie zawodowe ) . Nie wiem czy ktoś przede mną to robił w sposób publiczny ( na Forum ) ale na pewno każdy w domowym zaciszu liczy czy mu starczy na zdrową dietę. W swojej diecie postawiłem głównie na naturalne pokarmy, tylko posiłek 5 po treningu składa sie z supli.

Koszty 6 posiłków przedstawiają się następujaco:

posiłek 1 - 2,18
posiłek 2 - 4,26
posiłek 3 - 3,09
posiłek 4 - 3,02
posiłek 5 - 3,47
posiłek 6 - 5,12

Teraz metodologia liczenia.

Jest bardzo prosta. Wyceniłem każdy składnik diety ( każdy !! ) najpierw według ceny zakupu całego opakowania czy kilograma. Potem ustaliłem proporcję ile z całości przypada na każdą porcję w posiłku i to pomnożyłem przez cenę aby otrzymać wartość pojedynczej porcji ( najlepiej zrobić to w Excelu ).

Oto kilka przykładów z każdego posiłku:

posiłek 1
płatki owsiane - cena opakowania 1,54, w opakowaniu 400g, w posiłku 50g, stąd wartość porcji 0,19
jaja kurze całe - 1 jajo 0,35, waga jaja 60g, w posiłku 180g, wartość porcji 1,05

posiłek 2
chleb żytni razowy, cena całości 1,50, waga 400g, waga skiby 40g, 120 g w posiłku, wartośc porcji 0,45
olej lniany ( wstawiłem zamiast masła które było w pierwotnej wersji diety ) cena opakowania 11,00, waga 250g, porcja 10g, wartość porcji 0,44

posiłek 3
polędwica sopocka, cena za 1000q to 25,90, plasterek to 15g, waga porcji 45g, wartość porcji 1,17
serek twarogowy ziarnisty - cena całego 1,55, 150g, w porcji 100g, wartość porcji 1,03

posiłek 4
ryż brązowy - cena opakowania 2,16, 400g, porcja 100g, wartośc porcji 0,54
pierś z kurczaka - cena 1000g to 15,40 , porcja 100g, wartosc 1,54

posiłek 5
WPC - 2500g, cena 140, porcja 45, wartosć 2,52
carbo - 3000g, cena 57, porcja 50, wartość 0,95

posiłek 6
tuńczyk - puszka 3,80, waga 120g, porcja 120g, wartość 3,80

W ten oto sposób otrzymałem dzienny wydatek na poziomie 21,14
Jesli wiec pomnozymy to przez 30 dni otrzymamy 643 zł. na jedzenie.

Jesli do tego doliczymy wodę mineralną niegazowaną ( pijemy od 3-4 litrów, cena butelki 2 l w Lidlu to 0,60 - otrzymamy przy 4 litrach dziennie x 30 dni kwotę 36 zł.

Więc dieta, która jest prosta, bez "bajerów", nie skąplikowana, ogólnodostępna, z produktów zwykłych, do nabycia w każdym sklepie + woda zamknie nam się kwotą miesięczną 670 zł.

Nie wiem czy w tym miejscu śmiać sie czy płakać. Niektórzy zarabiają tyle co ja zjadam w miesiąc a gdzie tu inne wydatki.

Komentarz pozostawiam Wam Koleżanki i Koledzy, ja nie mam niczego więcej do powiedzenia



Zmieniony przez - TDCI w dniu 2005-08-26 07:45:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
Niezłe te wyliczenia, moja dieta tez w takim przedziale wychodzi, ale nie ma co się załamywać, policz sobie np. diety zwykłych ludzi, wyjdzie napewno z połowe taniej, ale jesli do tego doliczyć używki(zakładając ze tacy ludzie np. palą) to wychodzi na dzień do dodania około 3.50-5.00 na paczce co małym wydatkiem nie jest dodając jeszcze okazyjnie browar, + inne trunki tez jakas kwota wyjdzie. jeszcze jedno, na Twoim miejscu bym pomyślał nad ostatnim posiłkiem, zamiast tuńczyka dac wpc które wychodzi ponad 1.30 taniej na dzień, i za tą kase którą oszczędzisz kupić np. witaminy i omega3.
Pozdro

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
Ostatni posiłek można jeszcze dopracować. Uznałem że toni będzie dobry ponieważ długo sie będzie w moim żołądku "przewracał" co powinno mi do rana starczyć. Trafiłeś w "miętkie" z tymi witaminami i omega-3
Na ten moment nie mam żadnych witamin ekstra.

Co do omeg to uznałem, że te z oleju lnianego i tranu powinny mi wystarczyć. Ale jesteś przyjacielu 2389 osobą, która doradza kupno omega-3 jako supla, żeby mieć tą sprawę rozwiązaną

Ponieważ nie lubią dublować rzeczy które mam, musze wypić ładnie olej eurolenu, tranik lysi i jak to mi sie skończy to już chyba się nie oprę omedze-3 w kapsie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
i prawidłowo a ztym tunczykiem to ja tez z niego zrezygnowałem, przezuciłem sie na na wpc i nie zaluje, raz ze taniej, dwa szybko pije, troche poczekam i kimono, ale na noc najlepeij dodac jeszcze troche oliwy zeby białko wolniej sie wchlaniało

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
no, czyli oliwa się jednak na coś przyda

evernerver masz jakieś białko w domu z supli ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
będe kupował sp80 bo tanio wychodzi, ewentualnie perfect whey z treca, bo dostępu do ostrowi nie mam

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
tanio mówisz, zobaczmy:
sp80 2,5kg 136 zeta
perfect whey treca 2,5kg 154 zeta
wpc 2,5 kg 144 zeta

ceny dosyć zbliżone więc ni można powiedzieć że tanio wychodzi

tania to może byc ostrovia tylko ile taniej jakbyś 2,5 kg chciał kupić ?

chyba że masz wymienione wyzej rzeczy po innych cenach ?
cały czas zastanawiam się na alternatywą dla tuńczyka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
hmm a co to za wpc za 144 zeta ?? ja mam troche w innych cenach bo kupuje u kumpla w sklepie to zawsze mam rabat a ostrovia to nie wiem, zalezy od kogo kupujesz, poszukaj w archiwum było tego duzo

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
100 % Natural Whey Protein Concentrate (Olimp)

Zmieniony przez - TDCI w dniu 2005-08-26 12:19:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
hmm nawet nie wiedziałem ze w takiej cenie jest, ale ja jednak wole sp80 albo pwp nie wiem czemu

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

około 85g białka w 100g produktu

Następny temat

DIETA NA MASĘ do oceny PROSZĘ

WHEY premium