SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dr Lutza

temat działu:

Leksykon Diet

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13788

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 9696 Napisanych postów 70715 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 934111
OCEŃ DIETĘ
http://diety.sfd.pl/Diety/Opis/51

Dieta dr Lutza

Dr Lutz urodził się w 1913 roku i żyje do dziś, co niewątpliwie świadczyć może na korzyść modelu żywieniowego którego jest autorem. Dieta wg dr Lutz’a, to dieta niskoweglowodanowa, aczkolwiek mniej restrykcyjna niż diety proponowane przez dr Atkinsa czy dr Kwaśniewskiego. Wg autora założeń dietetycznych zaproponowanych w książce „Życie bez chleba" (w Polsce „Zycie bez pieczywa"), adresowany jest nie tylko do dorosłych zdrowych osób, ale również - kobiet ciężarnych i małych dzieci. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest limit spożycia węglowodanów, dokładnie 72g na dobę (6 jednostek chlebowych). Produkty spożywcze podzielone zostały na

- pokarmy dozwolone: ryby, mięsa, jaja, sery, śmietana, tłuszcze zwierzęce, liście i łodygi warzyw, , orzechy, nasiona

- pokarmy niedozwolone: produkty zawierające węglowodany, pokarmy pochodzenia zbożowego jak pieczywo i makarony, słodzona żywność, suszone owoce)

Przy czym dozwolone pokarmy można spożywać w dowolnej postaci (w tym smażyć), pokarmy niedozwolone - można spożywać w limitowanej ilości.

Istnieją pewne obostrzenia dotyczące wprowadzania korekt w diecie. Otóż autor uważa iż gwałtowne zmiany nawyków żywieniowych (a dokładnie ograniczenie spożycia węglowodanów), u osób starszych może być niekorzystne, stąd też zaleca metodę „małych kroków".

Kompozycja jadłospisu jest więc trywialna, zwrócić należy jednak uwagę na jeden podstawowy aspekt, czyli ilościowy udział cukrowców w jadłospisie ,który jest ściśle określony i nie podległa negocjacji.
OCEŃ DIETĘ
http://diety.sfd.pl/Diety/Opis/51 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta dr Budwig

Następny temat

Dieta Myra

zestaw jelly baton