SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny redukcja BF

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2124

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15
Płeć: Meżczyzna
Wiek: 24
Waga: 75
Wzrost: 186
Cele treningowy:
1) Redukcja BF do około 10%
2) masa 85kg
3) rzeźba

Staż treningowy na siłowni: 3 miesiące, ale to dawno i nieprawda
Uprawiane inne sporty: Aktualnie biegi 2-3 razy w tygodniu HIIT + 1 z niską/średnią intensywnością, w przeszłości 10 lat piłka ręczna, piłka nożna
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full
Dieta: TDEE 3352 kcal B-150g/T-134g/W-556g
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje): brak
Zażywane suplementy: brak ( ale przewiduje dołożenie do diety)
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): brak danych

Witam!
To mój debiut na tym forum, więc proszę o pewną dozę wyrozumiałości.
Załączam moją propozycję diety.
Co do celów: główny to zejście z BF do około 10% - deadline to wrzesień 2013, przy okazji chciałbym odzyskać poprzednią wagę 85kg, i trochę nad budową górnych partii ciała popracować.
W sierpniu 2012 ważyłem w granicach 86kg i BF 26%. Ograniczyłem spożycie węgli, dołożyłem treningu i na dzień dzisiejszy jestem na 75kg i 19%. Myślałem, że uda się do tych 10%, ale już wiem, że bez odpowiedniej masy mięśniowej się nie uda - mądry Polak po szkodzie...
Co do mojej aktywności i historii treningów. Przez 10 lat trenowałem piłkę ręczną. Jednak w związku z wyjazdem na studia zaniechałem treningów. Od 5 lat sędziuję piłkę kopaną, a od 1 roku prowadzę trening w tym kierunku. Trening składa się z 1 jednego treningu z niska intensywnością, 1x HIIT, 1x wytrzymałość szybkościowa, 1x szybkość. Plus dochodzą do tego 2-3 mecze w tygodniu. W zależności od klasy i tego czy sędziuję jako główny sport tester pokazuje w granicach 600-2000 kcal(!).

Zapraszam do oceny i z góry dzięki za pomoc!


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15
Mała poprawka w kolacji wkradł się błąd albo twaróg albo serek wiejski ma być.

Mam teraz zagwozdkę czy do obliczonego TDEE dołożyć kcal czy ująć. Czy przy obecnej masie mięśniowej jestem w stanie zejść do tych 10%BF czy muszę ją nadbudować i dopiero redukować, czy od razu redukować?

Przy obliczaniu TDEE założyłem: trening na siłowni 2x45 min, 2x HIIT po 45min, plus 2x mecz (1000kcal/mecz)

Co do suplementacji.
Jak widać brakuje mi trochę węglowodanów do zakładanych 556g. Zastanawiam się czy tych bananów, które są przed treningiem nie wkomponować w ciągu dnia jako przekąski, a przed treningiem wziąć np. CarboMax.
Osoby zajmujące się treningiem sędziów polecają również stosowanie BCAA (np. Peak) i jakiejś odżywki białkowej (np. Carnivor). Jak się na to zapatrujecie?

Zmieniony przez - offical w dniu 2013-02-11 21:28:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wg mnie za dużo kalorii,ale zobacz czy będzie tłuszcz schodzić, jak nie będzie to obcinaj stopniowo aż dojdziesz do wyniku 0,5-1 kg na tydzień, pare miesięcy i będzie 10% :) produkty jedz zdrowe,trenuj i tłuszcz musi sie palić. Najważniejsze żebyś miał kalorie na minus, nikt ci nie powie dokładnie jakie masz zapotrzebowanie bo to zależy od osoby i jej organizmu, więc sam sprawdź.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kolacja na masie

Następny temat

Na Poważnie .

WHEY premium