SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla 18-to latka na masę męśniową ! pomocy !

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4034

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
jasna sprawa,że należy urozmaicać. Jeśli tylko masz taką możliwość to urozmaicaj-zmniejszasz szanse na wystąpienie niedoborów

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Bardzo dziękuję wam za pomoc, jesteście super :) !

Więc tak, wstaję o 7 i jem śniadanie składające się z jajecznicy z 3 jajek. Do tego pokrojony pomidorek + kromka chleba dla zagryzki :)
Po drodze do szkoły zjem jabłko lub dwa.

Do szkoły wezmę kanapki schowane w opakowaniu próżniowym czy coś takiego. Chleb pełnoziarnisty posmarowany masłem extra. Do tego jakaś wędlina/ szynka i jakieś warzywko, np. papryka, ogórek.

Wracam do domu i kolejny posiłek jem o 15. Garść orzechów, torebka kaszy gryczanej i pierś z kurczaka. Do tego jogurcik :)

Po treningu jet kolejny posiłek składający się z tego samego, pierś z kurczaka + kasza gryczana. Do tego kilka łyżek serka twarogowego.
Wieczorem sałatka z warzyw + oliwa z oliwek.

I tu mam problem z tymi obiadami. Mówiliście o urozmaiceniu potraw. Żeby posiłek przedtreningowy i potreningowy był inny. Ale czy mogę zrobić tak ( prościej ), że przychodzę ze szkoły ( przed treningiem ) jem np. kaszę + kuraka i po treningu jem ten sam posiłek ( łatwiej jest zrobić na początku więcej i potem po prostu podgrzać ).

Kolejny dzień będzie całkowicie inny, na miejsce kaszy i kuraka dam np. ziemniaki i serca wieprzowe. Wszystko ułożę tak aby zgadzały się kcal itd. Tylko czy tak można ? że cały dzień jem to samo ?
np. pierwszy dzień kasza i kurak, drugi serca i ziemniaki a 3 ryba i ziemniaki itd.

I jeżeli chodzi o owoce i warzywa, jakich witamin u mnie brakuje ? jakie owoce/warzywa powinienem jeść ? jestem wszystko żerny :D dlatego nie wiem co wybrać.

A i jeszcze jedno :) wie ktoś ile ważą serca wieprzowe ? ile można na raz zjeść ? gdyż nie mam pojęcia ile wpisać;/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
możesz zrobić tak jak piszesz,że w 1 dzień jesz to a w drugi tamto choć mógłbyś zrobić np.gotujesz woreczek kaszy+woreczek ryżu i już miałbyś 2 inne posiłki
Mało masz wapnia w diecie-mógłbyś zwiększyć ilość tego jogurtu,niekoniecznie w jednym posiłku
Warzywa również urozmaicaj i jedz wszystkie jakie lubisz

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Też prawda, dobry pomysł :) będę tak robił.
Rozumiem, z 200g/ dziennie jogurtu wystarczy ?
A kcal ? nie jest ich za mało aby przytyć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
całego zapotrzebowania na wapń jeszcze nie zapełnisz-mógłbyś dać chociaż cały,duży jogurt 400g+byłyby te jajka w 1.posiłku i trochę twarogu. Dorzuciłbyś jeszcze wysokozmineralizowaną wode np. Muszyniankę,Piwniczankę i raczej byś zrealizował zapotrzebowanie na wapń
Kcal na start może być, przyzwyczaisz się do ilości jedzenia,potem stopniowo możesz dodawać w miarę potrzeb

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
A tutaj mam pytanie odnośnie wody ;p czy ona musi być niegazowana ? bo połowę życia piję Aque gazowaną i trudno będzie się odzwyczaić :(.
Okey, dam duży jogurcik.

Racja, wgl u mnie to będę ogromne zmiany jeżeli chodzi o dietę ;p do tego czasu nigdy nie jadłem śniadania, jakąś kanapkę w szkole, obiad o 17, pełno słodyczy i kolejny duży posiłek przed snem ;p... czyli tragedia :D

A wracając do diety, zrealizuję zapotrzebowanie na dietę i to tyle ? czy jeszcze coś jest nie tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
nie musi być niegazowana-chociaż na trening lepiej niegazowaną,żeby nie było problemów
Poza tym dodasz warzywa do 5 i 6 posiłku?

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
tak ? a to może się coś stać podczas treningu ? nie wiedziałem ;/

No w ostatnim posiłku są same warzywa ( sałatka ). I wgl do każdego posiłku dodam jakiś owoc/warzywko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
lepiej,żeby Ci się nie odbijało podczas treningu

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
heh ;p czyli tak, dieta ta co jest na górze, dodam jeszcze warzywa i owoce do każdego posiłku, jeden duży jogurt naturalny i koniec ? to wszystko ? :)

Jeżeli chodzi o trening, duża jest różnica z a bez diety ?

A i jeszcze jedno ;p ( sorry za dużo pytań ). Powiedzmy, że ta dieta jest na masę, czyli np. jak zacznę biegać to brzuszka nie zrzucę? czy to nie ma nic do czynienia ? ;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy mogę zmienic?

Następny temat

Dieta do skorygowania oraz porady.

WHEY premium