SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Redukcyjna - szukam porad

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 878

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22
Witam wszystkich!
To mój pierwszy post na tym portalu także proszę na samym początku o wyrozumiałość co do posiadanej wiedzy jak i zakładania tematu może nie w tym dziale. Otóż przejdźmy do sedna sprawy - Chciałbym spalić trochę tłuszczyku z brzucha/ boczków. Moje dane: 24lata , 176cm , m.c 71kg. Zacząłem trening według własnego uznania dzisiaj akurat (niedziela) przypadł dzień nie treningowy i stwierdziłem, że napisze tutaj post i może ktoś mi pomoże, poradzi, podpowie. Aktywność fizyczna, a mianowicie powolny bieg w czasie 55- 60 min, przerwa 10min i 55-60 min rower na wolnych obrotach na ścieżkach rowerowych podjąłem w czwartek czyli dzisiaj wypada 4 dzień i tutaj zdecydowałem się na regeneracje. Diety specjalnej nie mam stwierdziłem, że jeżeli porostu mniej będę żarł da to pożądany efekt, uciąłem węgle praktycznie do minimum ( zamieszczę pod spodem to co jadłem przez te 3 dni), poczytałem trochę na forum i biorę także z Olimpu spalacz czy też wspomagacz spalania tłuszczów Thermo Stim i drugi dzień L- karnitynę babka mi poradziła w sklepie. Trening planuje na 5 dni w tyg, tylko aeroby czyli biegi i rower i 2 dni regeneracji.

Pisząc o tym liczę na odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, których pomimo studiowania wf nie mogę konkretnie i w sposób jasny rozwiązać:
1.Jaka powinna wynosić kaloryczność uwzględniając, moje parametry osobnicze aktywność fizyczną ( chodzi mi o kaloryczność całkowitą i o gramaturę węgli, biała i tłuszczy na 1kg/m.c.)?
2. Czego unikać w diecie przede wszystkim a na co mogę sobie pozwolić?
3. Dawkowanie ww Thermo stima i L- karnityny?

Dziękuje wszystkim za konkretne i wyczerpujące odpowiedzi. Mam nadzieję, że porady i wskazówki otrzymane przez Was przydadzą się nie tylko mnie, ale również innym na tym portalu. Pozdrawiam i liczę na Was :)

P.S
A o to moja dieta oraz ilość tabletek thermo stima jakie zażyłem w przeciągu tych 3-4 dni:

1DZIEŃ – Śniadanie: kanapka z dżemem jagodowym bułka pszenna (połówka), masło, dżem śladowa ilość + woda ,
Obiad: zupa grochowa (1 talerz niepełny), bułka pszenna (cała), ketchup, 2 parówki berlinki smażone na łyżeczce smalcu, serek owocowy
Kolacja: jabłko + woda
2 kapsułki 1 przed obiadem, 1 przed treningiem
2DZIEŃ – Śniadanie: bułka pszenna (cała), masło, dżem jagodowy śladowa ilość + woda z magnezem zdrovit
Obiad: talerz zupy ogórkowej na śmietanie 18%, bułka pszenna, masło, plasterek sera żółtego salami serenada, cebula (dość dużo pokrojona w kostkę), połówka pomidora, 2-3 listki sałaty + szklanka wody
Kolacja: grejpfrut czerwony (cały z gorzką otoczką), ok. 80-90g twaróg chudy + woda
4 kapsułki1 przed śniadaniem, 1 przed obiadem, 2 przed treningiem
3DZIEŃ – Śniadanie: bułka pszenna (cała) cebula (pokrojona w kostkę posypana na bułce), plasterek sera żółtego salami serenada, puszka sardynek z sosie pomidorowym (kcal: 208,5 ; wartości w 100g/ 26,3 g białka, 0,4 g węglowodany, tłuszcz 11,3g) + ¼ szklanki jogurtu owocowego (kiwi/truskawka) [w 100g 66kcal; wartości w 100g: białko 1,7g, węglowodany 13g, tłuszcz 0,8g + woda z magnezem zdrovit
Obiad: zupa ogórkowa na śmietanie 18% (1 talerz), 3 kromki chleba razowego, masło, 3 plasterki polędwicy sopockiej ( cienkie plasterki) , 2 rzodkiewki, cebulka duszona na patelni z mięsem wieprzowym (szynka, 1 kawałek średni), mały kawałeczek wątróbki+ woda
Przed treningiem: 1 kromka chleba razowego, masło, konfitura z pieczonych jabłek, kefir (około 3 łyków)
Kolacja: 2 kromki chleba razowego, masło, ser biały chudy „delikatne”, 2x rzodkiewka, jajecznica na oliwie z oliwek ( z 1x jajka) + woda
4DZIEŃ – Śniadanie: Tosty  6 kromek chleba tostowego, masło; dodatki: 3 plasterki polędwicy sopockiej, 2 plasterki pomidora, papryki, półtora plasterka sera żółtego salami serenada, półtora pieczarki pokrojona w plasterki, 3 małe listki sałaty, cebulka pokrojona w kostkę = 3 tosty (6 trójkątów) + ¼ szklanki jogurtu owocowego (kiwi/truskawka) [w 100g 66kcal; wartości w 100g: białko 1,7g, węglowodany 13g, tłuszcz 0,8g + woda z magnezem zdrovit + woda
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Przeczytaj: http://potreningu.pl/diety/artykuly/1745/dieta-odchudzajaca--od-czego-zaczac

a dietę wklej w postaci zrzutu z dziennika z potreningu.pl zgodnie z opisem z temató podwieszonych
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o Carb cycling

Następny temat

Pytanie odnośnie zapotrzebowania

WHEY premium