SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta, czy dobra? (Nie stricte)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 724 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4733
Tak poobliczałem mniej więcej w przypadku keidy jadam prawie same ryby, to wyszło mi coś takiego:
3248 kcal 335 g białka 91 g tłuszczu 250 g węglowodanów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 137 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5104
ilewazy . pl :)

Zmieniony przez - 0sama w dniu 2013-08-22 16:55:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2622
Jak dla mnie zła, za dużo białka, za mało paliwa. W skrócie, część białka musi zamienić się w paliwo, co dodatkowo obciąża organizm. Na każdy gram białka powinno być ok 24kcal z reszty, żeby je dobrze wykorzystać :) Wg mnie, nie opłaca się jeść więcej białka niż 1,5g na kg masy ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51577 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma ustalonych sztywnych uniwersalnych zasad co do rozkładu makro. Ponad 300g białka to trochę sporo. Ale 200 dla mężczyzny ~80kg jest ok. W zależności od rodzaju aktywności można sobie manipulować. Jak dla mnie przyjęcie założenia, że białko to 30-35% zapotrzebowania jest ok.
Ustaw sobie żywienie zgodnie z zasadami paleo. Ale nie baw się w wersję dla ortodoksów. Wyeliminuj zboża i nabiał. Tyle wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 724 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4733
Xank
Jak dla mnie zła, za dużo białka, za mało paliwa. W skrócie, część białka musi zamienić się w paliwo, co dodatkowo obciąża organizm. Na każdy gram białka powinno być ok 24kcal z reszty, żeby je dobrze wykorzystać :) Wg mnie, nie opłaca się jeść więcej białka niż 1,5g na kg masy ciała.


Czyli powinienem troszkę mniej białka a dodać węgli?

Morales_37
Nie ma ustalonych sztywnych uniwersalnych zasad co do rozkładu makro. Ponad 300g białka to trochę sporo. Ale 200 dla mężczyzny ~80kg jest ok. W zależności od rodzaju aktywności można sobie manipulować. Jak dla mnie przyjęcie założenia, że białko to 30-35% zapotrzebowania jest ok.
Ustaw sobie żywienie zgodnie z zasadami paleo. Ale nie baw się w wersję dla ortodoksów. Wyeliminuj zboża i nabiał. Tyle wystarczy.


Hmm poczytaj o tej diecie, a masz może zapisane jakieś przykładowe diety paleo? Ja pewnie zaraz coś źle sobie rozpiszę, a fajnie byłoby się na czymś wzorować. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2622
Tak, zmniejsz białko, zwiększ węgle. Unikaj cukrów i pieczywa.

"Organizm nie potrzebuje dużych ilości białka, aby sprawnie funkcjonować. Organizm potrzebuje głównie energii, energii niezbędnej do przeprowadzenia syntezy białka ustrojowego i innych procesów życiowych. Codziennie ulega bezpowrotnej degradacji 20-30g białka, u osób intensywnie trenujących te wartości są większe ~3- krotnie . I tak na 1g syntezowanego białka w ustroju organizm potrzebuje ~24 kcal energii swobodnej. " :)

Zmieniony przez - Xank w dniu 2013-08-22 22:54:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 724 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4733
Yhym rozumiem, jak też kiedyś zaczynałem przygodę z dietą (dalej mam małe pojęcie) to dowiedziałem się, że jak chcę robić redukcję, rzeźbić się to dużo białka potrzebuję. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2622
Okej, Twój wybór ;) Zadałeś pytanie, ja odpowiedziałem wg tego co wiem :P Co zrobisz dalej, zależy już tylko od Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 450 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15995
Nikt nie powiedział, że przy redukcji trzeba dużo białka. Przy redukcji potrzebny ujemny bilans kcal, rozkład BTW może być różny w zależności od rodzaju diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 724 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4733
Xank
Okej, Twój wybór ;) Zadałeś pytanie, ja odpowiedziałem wg tego co wiem :P Co zrobisz dalej, zależy już tylko od Ciebie


Nie chodzi mi to, że pozostaję przy swoim. Z chęcią zmienię jeżeli ta dieta jest zła, tylko przydałyby mi się jakieś rady. Np. teraz jadam powiedzmy na obiad 2 flądry czy tam ok 500g piersi z kurczaka, zamienić to np. na 1 flądre + ryż/makaron lub 250g piersi + ryż/makaron? I też jak z pozostałymi posiłkami np, śniadania i kolacje. Mógłbyś mi coś doradzić. :)

lukson
Nikt nie powiedział, że przy redukcji trzeba dużo białka. Przy redukcji potrzebny ujemny bilans kcal, rozkład BTW może być różny w zależności od rodzaju diety.


Ahh całe życie w kłamstwie. :D Dzięki za wyjaśnienie, muszę poważnie zmienić tą dietę chyba. :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mini zawody Nowy Targ Rynek 23.08.2013

Następny temat

Układanie długoterminowego planu crossfitowego

forma lato