SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Deficyt kaloryczny - wątpliwości

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4555

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6284 Napisanych postów 76113 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755290
Zdecydowanie widać różnicę w porównaniu obu sylwetek. Efekty redukcji tkanki tłuszczowej są bardzo dobre. Nie zmienia to jednak faktu tego że warto jeszcze zredukować niżej, po to, aby późnej budować lepszej jakości mięśnie. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Nie wiem ile czasu byłeś w tej chwili na ujemnym bilansie energetycznym, ale jeżeli dłużej, to warto zrobić strategiczne roztrenowanie i diet break, a następnie wrócić do redukcji.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 164 Wiek 39 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2878
Ten efekt to równo 12 tygodni. Obecnie chce zrobić tydz przerwy od siłki.
Skończyłem GW i oste .
Tydzień chciałbym odpocząć tym bardziej że biegłem runmagedon.
Myślałem żeby trochę " pofolgować" i później powrócić na co najmniej 12tyg podobnego treningu. Zastanawiałem się czy po ok miesiącu odstawieniu GW i osty nie zrobić takiego samego cyklu ( jeszcze oczywiście badania zrobię )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
po dwunastu tygodniach redukcji należy teraz zrobić przerwę od deficytu, dać odpocząć organizmowi od ujemnego bilansu kalorycznego, doprowadzić gospodarkę hormonalną do homeostazy i w sumie też głowę, bo już pewnie też płata figle ze zmęczenia redukowaniem i co raz bardziej ciągnie do mniej zdrowych rzeczy. Z tym słowem pofolgować to należałoby zapytać co masz na myśli, bo nie skupianie się na dostarczanej ilości kcal może spowodować, że nabierzesz znów część tłuszcuz który udało Ci się zredukować, najlepiej trzymaj się w okolicy zera, na tydzien do dwóch zrób też roztrenowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6284 Napisanych postów 76113 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755290
Dwanaście tygodni ciężkich treningów i ujemnego bilansu energetycznego to już zalecene maksimum, więc jak najbardziej warto przyłożyć się do odpowiedniej regeneracji po zakończeniu okresu cyklu treningowego. Możesz zrobić tydzień całkowitego odpoczynku, jeżeli czujesz taką potrzebę, a następnie tydzień lżejszych treningów. Warto pójść do masażysty, spa, czy odpocząć w inny sposób, który lubisz. Poza tym, zerowy bilans energetyczny przez te dwa tygodnie i po tym okresie będzie można zacząć nowy cykl treningowy.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Produky przetworzone w diecie

WHEY premium