SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy treningi boksu dobrze przygotują mnie do trenowania MMA w przyszłości?

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 7768

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Znam jedną osobę, która zawodowo przygotowywała się do walk MMA. Nie trenowała ona u mistrza MMA z czarnym pasem MMA, tylko u najlepszych trenerów różnych sztuk walki. Trenował u zapaśnika, boksera itp.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Nie interesuję się MMA, ale widziałem ostatnio walkę Jedrzejczyk i tam dobrze widać, że w MMA naprawdę przydatna jest technika pięściarska, a przez jej brak można mocno dostać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ernesto_Mendoza
...Nie trenowała ona u mistrza MMA z czarnym pasem MMA...
A mogła trenować "u mistrza MMA z czarnym pasem MMA"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MMA
Ernesto_Mendoza
...Nie trenowała ona u mistrza MMA z czarnym pasem MMA...
A mogła trenować "u mistrza MMA z czarnym pasem MMA"


Aaaa! Moja pomyłka. W MMA złoty jest mistrzowski Dobrze, że kolega wyłapał Tak serio to miała być ironia, ale bez buźki różnie można to traktować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ernesto_Mendoza
Tak serio to miała być ironia, ale bez buźki różnie można to traktować.
Wydawało mi się, że mój komentarz taki poważny nie był
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok To wracam do tematu. Znalazłem fajny artykuł o Mamedzie Chalidowie. Czytałem go w wersji papierowej, ale znalazłem też cyfrową i cytuję ciekawy fragment:

"Dba o to, by każdy trening wyglądał trochę inaczej. Zaczyna sparingi - i to nie tylko z zawodnikami MMA, ale też z czołowymi polskimi bokserami. Przed najbliższą walką trenował na przykład walkę w stójce z Mateuszem Masternakiem."

Świetny artykuł, ale obawiam się, że na konkurencyjnej stronie, więc nie podaję źródła. Trenerzy Mameda to Paweł Derlacz (stójka), Szymon Bońkowski (rzuty i parter). Ten drugi to specjalista od BJJ, judo i jujutsu. Jest trenerem MMA, ale tak naprawdę samego MMA nikt nie uczy, najwyżej uczy jak inne style sprytnie połączyć w całość.

Jest filmik ze sparingu i jak łatwo się domyślić sparują wg zasad bokserskich:






Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-11-08 08:10:23
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
i jedno mi się nie podoba w nauczaniu boksu pod MMA
badawczy lewy prosty....co to kurva ma być? są piąstkówki, więc ten lewy prosty można uderzyć zupełnie inaczej, tak by się kolana ugięły. I później są takie walki, że pykają się tymi prostymi i g**** z tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Ernesto_Mendoza
...ale tak naprawdę samego MMA nikt nie uczy, najwyżej uczy jak inne style sprytnie połączyć w całość.

MMA -> mixed martial arts, czyli mieszane sztuki walki. Więc rozwijając na bardziej zrozumiały język jest to połączenie różnych styli. Nie wszystko się nadaje i pewne rzeczy trzeba modyfikować, bądź odrzucić i jeszcze musi się to mieścić w zasadach sportowych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Znalazłem ciekawy temat na sherdogu: http://forums.sherdog.com/threads/why-do-world-class-kickboxers-always-get-kod-by-mma-fighters-with-mediocre-striking.3519173/

to prawda że na zajęciach kickboxingu czy muay thai nie przykłada się tak dużej uwagi do obrony balansem tułowia itp przed ciosami co w boksie? I przez to czasami topowi kickboxerzy dostają łomot w stójce w MMA? Nigdy nie chodziłem na czysty kickboxing to się pytam

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Puar
Znalazłem ciekawy temat na sherdogu: http://forums.sherdog.com/threads/why-do-world-class-kickboxers-always-get-kod-by-mma-fighters-with-mediocre-striking.3519173/

to prawda że na zajęciach kickboxingu czy muay thai nie przykłada się tak dużej uwagi do obrony balansem tułowia itp przed ciosami co w boksie? I przez to czasami topowi kickboxerzy dostają łomot w stójce w MMA? Nigdy nie chodziłem na czysty kickboxing to się pytam


Prawda.
W klatce jak nie masz ciężkiej łapy i dobrych zapasów to jesteś na przegranej pozycji. Na ulicy podobnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia na pracę nóg

Następny temat

KALAH SYSTEM - Izraelski System walki i samoobrony

WHEY premium