SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to dobry czas na sztange?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 246
Witam,proszę doświadczonych kolegów o radę, ćwiczę od jakis ponad 3 miesięcy,jestem początkujący bardzo.uczę się wszystkiego po kolei ,czytam dużo ,staram się aby były jakieś efekty,wcześniej nie miałem wgl mięśni Ale już widać malutki efekt,Mój sprzęt jaki obecnie posiadam to hantle 3 kg ,5 kg ,7kg ,10kg,mam również laweczke z miejscem na sztange,na której robię rozpietki i inne ćwiczenia,prowadzę dietę, ułożyłem sobie plan ćwiczeń, ćwiczę różne partie,nie biore żadnych odżywek, zaczynałem robić ćwiczenia 3kg hantlami,później 5kg hantlami,a teraz już nawet robię 7kg na biceps, tricpes i rozpietki , a ostatnią serię 10 powtórzeń robię 10kg hantlami już,czyli widzę I czuje po sobie ze nzbieram na siłę,np,barki i plecy ćwiczę jeszcze 5kg hantlami,ale bd już przechodził na 7kg,czy powinienem kupić sztange już aby urozmaicić ćwiczenia?I próbować wyciskać coś na ławce itp,oraz na inne partie z niej korzystać biceps ,plecy itp,proszę was o radę to dla mnie ważne,bo chce się rozwijać a nie mam żadnego kolegi z którym mógłbym się konsultować,dziękuję jak ktos to przeczytał do końca i mi odpowie,pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 61
Myślę że ciało przyzwyczaja się do ćwiczeń, a urozmaicenie ich będzie jak najbardziej na plus.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
Sztanga jak najbardziej się przyda ale co równie ważne to sporo obciążenia dokup bo to czym dysponujesz szybko Ci braknie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 246
Mam jeszcze takien pytanietak słyszałem , że aby mięsień rósł ,załóżmy ze np,biceps to muszę bo tzw, czasami spompowac żeby nie stał w miejscu,np,jak ćwiczę7 kg hantlami i robię na treningu 140 powtórzeń i 10kg hantlami 10 powtórzeń ,to jak bym jeszcze wziął sztangi i załóżmy 30kg podniósł tylko 5 razy ,bo więcej nie dam rady to jest zdrowe i potrzebne dla mięśnia???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
Ale pompa nie jest wyznacznikiem dobrego czy efektywnego treningu.
Trening ma być wyzwaniem dla mięśni i zaskoczeniem więc robienie 7kg hantlami 140 powt mija się trochę z celem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 246
Ale ja robię to 140 powtórzeń w 3 ćwiczeniach,dlaczego się miną miną celem?możesz I wytłumaczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
A jakie są odczucia podczas wykonywania ćwiczeń ? idzie lekko czy ciężko ? są mikrouszkodzenia na drugi dzień?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 246
Idzie tak średnio,jeszcze na koniec biorę hantle 10kg i robię 1p powtórzeń,później czuje ze mięśnie są spompowane,naprezone A na drugi dzień nic nie odczuwam, wszytko jest ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
To może zrób 1-2 serie tymi 7kg a później wskocz od razu na 10kg bo może za słaby ten trening. Lekkie mikrouszkodzenia powinny być odczuwalne następnego dnia.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 246
Masz rację ,dzięki, a jeszcze do tego jakbym na koniec dorzucił sztange z jakimś obciążeniem 25 kilo i kilka powtórzeń sztangà? Tak może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 246
Kupić tylko gryf prosty czy łamany też?bo łamany podobno jest dobry do trenowania tricpes,czy mi wystarczą do tricpes w zupełności hantle?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny + co na pogłębioną lordozę?

Następny temat

Dobry trening czy coś zmienić ?

Wiecej