SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy koleś ma szansę na jakąś karierę w sportach walki czy coś?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 676

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1013
Cześć, przychodzę tutaj z takim dziwnym pytaniem. Kumpel mojego brata ma 20 lat i jest znany u mnie w miejscowości głównie z tego, że ma grubo ponad 210 cm wzrostu, widać po nim, że ma też nadwagę, pytałem go kieydś i powiedział, że ma z ok. 145-150 kg, jednocześnie też jest w bardzo dobrej jak na taką wagę kondycji i jest niezwykle silny fizycznie. Zastanawia mnie jak na niego patrzę czy nie warto by bylo jakby jakoś wykorzystał te ekstremalne warunki fizyczne i mógłby zrobić karierę jako np. zawodnik MMA, słyszałem, że kiedyś coś trenował aczkolwiek z uwagi na jego wielkość było ciężko coś dobrać. I mnie zastanawia czy jest szansa by się przebił gdzieś, bo widzę w nim spory potencjał
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136815
No ale w czym problem? Wyślij kolegę do klubu, niech ćwiczy, jeździ na ALMMA, pokaże się gdzieś, będzie dobry to zostanie zawodowcem.

Same warunki to nie wszystko, sfera mentalna jeszcze się liczy, nie każdy psychicznie jest gotowy na przyjmowanie ciosów i bycie bitym/duszonym.

Poza tym, mma nisko płatne, lepiej boks.

Albo operator koparki. Serio.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ogr1994
...widzę w nim spory potencjał
Czy poza wzrostem i wagą coś jeszcze nazywasz potencjałem?
Pytam bo aby zrobić "karierę w sportach walki czy coś" potrzebny jest talent, psychika, ciężka praca, dobry klub i parę innych rzeczy.
Ogr1994
...jest w bardzo dobrej jak na taką wagę kondycji i jest niezwykle silny fizycznie.
Jak określiłeś jego kondycję i siłę fizyczną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gats 2
Wyślij kolegę do klubu...
Z tekstu nie wynika, że ten olbrzym jest zainteresowany treningami
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1013
A no chociażby oceniam na podstawie tego, że nigdy nie dyszy jak pobiegniemy gdzieś do sklepu z kilometr, ja kilka lat temu, jeszcze mimo, że byłem chudy było mi ciężko przebiec tyle. Tak jak wspominałem też słyszałem, że kiedyś uprawiał jakąś aktywność. A silny no pewnie, że jest. Jest wielki i potężny


Zmieniony przez - Ogr1994 w dniu 2022-07-17 19:07:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1013
Pozatym MMA jest obecnie bardziej komercyjne niż chociażby boks, w dodatku myślę, że w jego przypadku lepszą płaszczyzną to by było niż boks
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Ogr1994
Kumpel mojego brata ma 20 lat i jest znany u mnie w miejscowości głównie z tego, że ma grubo ponad 210 cm wzrostu, widać po nim, że ma też nadwagę, pytałem go kieydś i powiedział, że ma z ok. 145-150 kg, jednocześnie też jest w bardzo dobrej jak na taką wagę kondycji i jest niezwykle silny fizycznie.


To tak nie działa jak opisujesz. Jak jesteś połowę mniejszy od niego, to wydaje ci się olbrzymi i silny. Ale w walkach sportowych po drugiej stronie będzie stał drugi taki niedźwiedź jak on. I uwierz mi na słowo, że to naprawdę wiele zmienia.



Ogr1994
Zastanawia mnie jak na niego patrzę czy nie warto by bylo jakby jakoś wykorzystał te ekstremalne warunki fizyczne i mógłby zrobić karierę jako np. zawodnik MMA


Żeby być zostać zawodnikiem, to najpierw trzeba zacząć ćwiczyć. A bieg do sklepu i stanięcie na wagę mogą nie starczyć aby wygrywać.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136815
Jeszcze jedna uwaga.
Nie każdy ma psychikę do sztuk walki i nie każdy lubi obrywać/dostawać/być obijanym/poddawanym.

Dodatkowo, by być zawodowcem utrzymującym się z walk trzeba najpierw przetrwać lata reżimu treningowego wymagającego samodyscypliny i samozaparcia.

Czy Twój kolega ma czas na 8-10 h treningu w tygodniu?
Czy Twój kolega ma psychikę pozwalającą mu podnieść się po suplexie na głowę jak Fiodor i wstać walczyć dalej?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1013
Wiecie, ja myślę, że jakby trochę potrenował to nawet nie mając mega umiejętności mógły samymi warunkami fizycznymi zostać polskim Bombardierem, Andre the giantem albo Ericiem Eschem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiesz, ja myślę, że nie masz pojęcia o czym piszesz @Ogr1994
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 445 Napisanych postów 922 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11071
Bo ja wiem w MMA to raczej nie ale w boksie czasem zdarzają się mocne freaki po 18- 20 roku życia co nadrabiają warunkami i szybko się ucza. Nie spruboje nie zobaczy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja

Następny temat

Jaki Styl Walki

WHEY premium