SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cykl na poprawę regeneracji

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 849

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 76
1. WIEK: 28 lat
2. WAGA: 79kg
3. WZROST: 180cm
4. WYMIARY:
-biceps: 39cm napięty ^^
-klatka: 107cm z wypuszczonym powietrzem
-udo: 57cm
-talia: 83cm
5. STAŻ NA SIŁOWNI: 4 lata, następnie 4 lata Kickboxing 4-6x/tydz. przy lekkiej pracy, później głównie kickboxing 2-3x/tydz a siłownia jako uzupełnienie 1-2/tydz
6. DIETA:
-białko: 2g/kg masy ciała
-węglowodany: Reszta (500-800g zależnie od pomiarów z Polara)
-tłuszcz: 80-90g
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: 0
8. TRENING: -
9. CEL CYKLU: Polepszenie regeneracji i możliwość trenowania/wykonywania większej liczby jednostek treingowych
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA: -
11. POZIOM BF%: -
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy): Ekto/Mezo?
13. STAN ZDROWIA: Bardzo dobry
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA: Owłosienie na ciele w normalnych ilościach. Skłonności do łysienia raczej brak.
15. PPM (podstawowa przemiana materii): -
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata: 120kg x1
-martwy ciąg: 130kg x1 (więcej nie próbowałem)
-przysiad: 90kg x 5 przedni schodząc bardzo nisko.

Witam wszystkich.
Pracuję ciężko fizycznie 5 dni w tygodniu (10h) i 7h w soboty przez 7-8 miesięcy w roku. Polar pokazuje spalanie na poziomie 3.5-4.1 kcal w samej pracy.
Masa chodzenia, schylania się i dźwigania.
Mam dietę od dobrego dietetyka, więc teoretycznie powinno być wszystko ok, ale mam duży problem z regeneracją. Im bliżej weekendu tym większe bóle, łokci, kolan i prostowników. Często łapią mnie infekcje i jestem przeziębiony przez temperaturę na hali. Śpię najmniej 6h na dobę, jem ashwaghandę, różeniec górski i inne suplementy (oczywiście nie bezmyślnie i wszystkie na raz), nie piję alkoholu w weekendy (max 2-3piwa),ale mimo to nie mam siły na treningi (Kickboxing) nie mówiąc o siłowni. Nawet jak dostarczam odpowiednią ilość kcal i zrobię 1 trening na macie to drugi jest mnie mega wyzwaniem i nie jest zadowalający, gdzie w okresach lżejszej pracy mogę trenować 4-6x/tydzień. Nie chcę trenować tylko przez 4 miesiące w roku lub robić 2 treingów/tydzień lub wcale.
Zależy mi na jak najbezpieczniejszym środku, najmniejszej retencji i aromatyzacji. Wyczytałem że boldenon może być dla mnie dobrym rozwiązaniem.

Co sądzicie ?
Macie może jakieś inne propozycje ?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 195 Wiek 39 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3165
Elektrolity nie zmniejszą potliwości ale uzupełnią niedobory kiedy potliwość występuje. Żeby zauważyć niedobory musiałbyś zbadać się kilka/kilkanaście godzin po takim ciężkim treningu. Gdy zrobisz to dwa/trzy dni później organizm je uzupełni, lecz należy mieć świadomość, że zamin to nie nastąpi regeneracja jest utrudniona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94454 Napisanych postów 364387 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668988
A może warto by zrobić lekki odpoczynek ?


Ja bym dał trochę testa ale zaczął od komplety badan jak się sprawy mają

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 585 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11567
Poziom Witaminy D3 (cholekalcyferol) badany? Dużo ludzi ma niedobór, a on również odpowiada za infekcje, przemęczenie i ma wpływ na wiele hormonów i procesów w organizmie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 195 Wiek 39 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3165
Ogólnie niedobory polecam sprawdzić i nie sugerować się do końca normami. Miałem podobne ostatnie pół roku, raz lepiej, raz gorzej. Pocę się bardzo mocno na macie, mimo uzupełniania płynów podczas treningu na drugi dzień było ciężko. Dodanie elektrolitów do wody pitej podczas treningu i dodatkowo magnez i potas po w tabsach przyniosło dobre skutki. To podstawy o których dużo się mówi a mało kto używa elektrolitów, częściej BCAA lub arginina podczas treningu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94454 Napisanych postów 364387 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668988
hormony również posprawdzaj
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 76
lodzianin1
A może warto by zrobić lekki odpoczynek ?


Ja bym dał trochę testa ale zaczął od komplety badan jak się sprawy mają

Niestety nie mogę zrobić odpoczynku.
Robiłem pełen pakiet badań w "lżejszym" okresie w pracy. Wrzucić ? Aktualne zrobię na dniach.

Badałem stężenie witaminy d i jest na odpowiednim poziomie.

Edit: Dodaje elektrolity do wody


Zmieniony przez - czarnybanan w dniu 2021-11-25 09:36:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94454 Napisanych postów 364387 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668988
wrzuć co masz jeśli sa jakieś dość aktualne
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 76
lodzianin1
wrzuć co masz jeśli sa jakieś dość aktualne


Aktualne wyniki:
TSH 1,653 µIU/ml [0,35 - 4,94]
FT3 4,51 pmol/l [2,63 - 5,7]
FT4 12,24 pmol/l [9 - 19]
FSH 8,10 mIU/ml [0,95 - 11,95]
LH 6,02 mIU/ml [1,7 - 8,6]
Prolaktyna 146,4 mIU/l [72,66 - 407,4]
Testosteron całkowity 4,66 ng/ml [1,42 - 9,23]
AST 27 U/l [< 34]
ALT 24 U/l [10 — 49]
Cholesterol całkowity 160mg/dl [115-190]
Cholesterol LDL 96mg/dl [brak normy]
Cholesterol HDL 53mg/dl [>40]
Triglicerydy 58mg/dl [<150]
Glukoza 95mg/dl [70-99]

-wynik wolnego testosteronu będzie w tygodniu
-nie zrobiłem estradiolu, bo pojawił się jakiś "błąd w systemie" i mogłem wykonać badanie za 200zł (gdzie na stronie jest za 30zł), więc podziękowałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94454 Napisanych postów 364387 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668988
Wyniki książkowe
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 76
lodzianin1
Wyniki książkowe

Wyniki tak, ale samopoczucie jednak mniej
Testosteronu jednak trochę nie za mało ?
Jaki cykl byś polecił w moim przypadku ?
Czy może warto zastanowić się nad HTZ zamiast cyklu?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 585 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11567
ZS84
Ogólnie niedobory polecam sprawdzić i nie sugerować się do końca normami. Miałem podobne ostatnie pół roku, raz lepiej, raz gorzej. Pocę się bardzo mocno na macie, mimo uzupełniania płynów podczas treningu na drugi dzień było ciężko. Dodanie elektrolitów do wody pitej podczas treningu i dodatkowo magnez i potas po w tabsach przyniosło dobre skutki. To podstawy o których dużo się mówi a mało kto używa elektrolitów, częściej BCAA lub arginina podczas treningu.


Czyli na potliwość przy wysiłku polecasz wodę z elektrolitami podczas ćwiczeń? Mam ten sam problem, mam siłę i kondycję ale leje sie jak ze świni.

Tarczyca, Lipidogram, morfologia, glukoza i inne hormony wszystkie w normie.

Sam potas magnez wapń również w normie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl redu do oceny + pct

Następny temat

Estradiol i Prolaktyne - jak zbić?

WHEY premium