SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co wybrać na start?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6
Witam forumowiczów!

Jestem 17 letnim chłopakiem o wadze 83kg oraz wzroście 183cm.
Potrzebuje naprowadzenia na właściwy tor odnośnie treningów, nie wiem kompletnie co wybrać, od czego zacząć, na każdym forum z każdym postem piszą co innego.
Staż: Jest znikomy jakiś czas temu około czerwca tego roku troszeczkę ćwiczyłem lecz szybko się zniechęciłem ponieważ niezbyt mi to wychodziło, a w szczególności trening klatki, pozostałe partie mięśniowe ok, jedynie problemy z klatką a dokładnie wyciskanie sztangi leżąc. Problem polegał na tym że z narastającym zmęczeniem nie byłem w stanie podnieść nawet 1/4 swojego "maxa" w związku z czym chyba nigdy nie udało mi się zrobić prawidłowej serii związanej z tym ćwiczeniem. Maksymalnie jestem w stanie wycisnąć około 55kg, przy wadze 83kg przez to można sobie wyobrazić moje ciało, w większości zalane tłuszczem. Najbardziej zależy mi aby właśnie pozbyć się tego tłuszczu głównie z ud, oraz oczywiście brzuch+klatka, jednakże chciałbym aby też moje mięśnie stały się większe, najbardziej zależy mi na rozrośnięciu się klatki, barków, bicepsów, oraz chciałbym chociaż delikatnie podkreślić mięśnie brzucha jakiś chociażby 4-pak. Zastanawiałem się nad zakupem diety np z "Fabryki Siły" lub "Pot treningu". Czy ktoś z bardziej doświadczonych w tej dziedzinie osób mógłby polecić mi na czym powinienem się skupić? jak powinien wyglądać mój plan treningowy? oraz jak miałaby wyglądać sytuacja z dietą, dodam też, że chciałbym ograniczyć suplementy diety ze względu na wysoką cenę.

Z góry dziękuje za odpowiedzi, i przepraszam jeżeli coś napisałem nie tak, jednakże jestem delikatnie mówiąc żółtodziobem w tej dziedzinie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 1422 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17916
Zamiast gotowych planów nawiąż współpracę z jakimś ogarniętym trenerem, albo zacznij na własną rękę czytając podwieszone tutaj tematy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6
A co mógłbyś mi powiedzieć na temat diety? Warto kupić gotową przez internet? No i jeszcze jak z odżywkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62315 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777867
Myślę, że ogólnie fora sportowe w przypadku początkujacych są dość zgodne. Trening całego ciała na początek sprawdzi się doskonale. Co do diety, nie szalej od razu z kupnem diety tylko sam zaglądnij do działu odżywianie i poczytaj arty na potreningu.pl ogarnięcie zdrowych nawyków żywieniowych nie jest takie rudne

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW na 2 dni?

Następny temat

Pytania od zaczynającego ćwiczyć

WHEY premium