SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co nam w duszy gra ...... i w słuchawkach

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 22795

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na bieganie ( i nie tylko) zabieram ze sobą playlistę SABATONU

Kapitalne, motywujące teksty + mocna muzyka








A przy tym rewelacyjnie jeździ się na rolkach- w głowie mając program z łyżwiarstwa figurowego, oglądanie którego chłonęłam jako dziecko.



3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22611 Napisanych postów 11144 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356266
Zaczął się nowy rok, więc można robić podsumowania, topki i takie tam.

Moje muzyczne, głównie metalowe "the best" płyt wydanych w 2019 roku poniżej. Ciekawam, czy ktoś tu, poza Nightem, gustuje w tych mocniejszych dźwiękach.

1. Gaahls WYRD - GastiR - Ghosts Invited, czyli coś dla fanów nieoczywistego black metalu przyprawionego odrobiną szamańskich, folkowych nut.





2. Rotting Christ - The Heretics, czyli melodyjny black od greckich klasyków gatunku.





3. Opeth - In Cauda Venenum, czyli chyba dojrzałam do prog-metalu. ;)





4. Vltimas - Something Wicked Marches In, czyli genialna mieszanka black i death metalu, w której gitara z Mayhem spotyka wokal z Morbid Angel. Szybko, głośno, krótko. Idealna płyta na mocny trening.





5. Soen - Lotus, czyli zdecydowanie dorastam do prog-rocka/prog-metalu. Dla fanów Tool pozycja obowiązkowa.





Honorable mentions:

Metsatöll - Katk kutsariks, estoński folk metal śpiewany po... estońsku. ;)





TVINNA - The Gore, czyli folk połączony z dark ambientem w wykonaniu dziewczyn z Fauna i Eluveitie. Na razie tylko singiel, ale czekam na pełen album.



Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
A jak Ci się podoba ostania płyta zespołu Mgła??

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
A no i zachęcam też do wrzucania innych gatunków muzyki którą lubicie. To ma być miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Mogą być też podcasty. Serio to nie jest temat tylko dla "metalowców". Sam słucham też innej muzyki i chętnie bym posłuchał tego co inni polecają. Zachęcam żebyście się wrzucali wasze propozycje - z każdego gatunku muzyki który lubicie lub jakieś audycje które chętnie słuchacie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22611 Napisanych postów 11144 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356266
Night, ja mam w sumie krótszą listę tego czego nie słucham niż tego, co leci w słuchawkach. Na razie wrzuciłam tu głównie metal i folk/dark folk, ale będą też inne gatunki.

Nowa Mgła dobra, ale mam wrażenie, że trochę za bardzo podobna do poprzednich. Z polskiego gitarowego grania bardzo polecam Frontal Cortex, świetny prog rock.






Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2020-01-02 22:56:19
2

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
taki ciekawy rock gra też polskie Riverside - bardziej znane za granicą jak w Polsce.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22611 Napisanych postów 11144 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356266
Znam i cenię.
A solowy projekt wokalisty Riverside znasz? Pewnie tak.



2

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Tego akurat nie słuchałem - dzięki za linka.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22611 Napisanych postów 11144 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356266
O, to jak już jesteśmy w klimatach prog rocka pomieszanego z ambientem i elektroniką, to baaardzo polecam kolejna polską kapelę znaną bardziej chyba poza granicami niż w w kraju, czyli METUS.



2

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 650 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8409
Ana11

A przy tym rewelacyjnie jeździ się na rolkach- w głowie mając program z łyżwiarstwa figurowego, oglądanie którego chłonęłam jako dziecko.






Do tego tanga tańczyliśmy układ na studniówce Oprócz tego był też walc wiedeński i oczywiście polonez.

Ghorta

5. Soen - Lotus, czyli zdecydowanie dorastam do prog-rocka/prog-metalu. Dla fanów Tool pozycja obowiązkowa.






Oooo, to mi się podoba

Skoro poruszyliście też temat polskich artystów, to osobiście mogłabym słuchać głosów Gadowskiego i P. Cugowskiego bez końca (zwłaszcza tego drugiego), więc podrzucam po piosence:







I parę utworów, które ostatnio wpadły mi w ucho:

















Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ada Kaczmarek

Następny temat

Tsu- dziennik treningowy

WHEY premium