SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co na początek?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4236

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
A kto tu kogos inwektywuje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Casus:

1. Czy ja coś reklamuję bardziej, niż inni użytkownicy? Każdy chwali swój "towar" - trenujący MMA "reklamują" MMA, karatecy - karate, trenujący MT - MT, BJJ - BJJ... a ja podaję argumenty za KM. Chyba proste, co nie?

2. cifer zadał konkretne pytanie dotyczące właśnie KM. Czy dostał konkretną odpowiedź na swoje pytanie? Dostał, ale dopiero jak ja się wypowiedziałem.

3. Jak jest coś "nie-halo", to się wypowiedz, ale przytocz konkretnie, co jest w mojej wypowiedzi w tym temacie "nie-halo".

4. Wciąż wciskasz mi w "usta" słowa, których nie "wypowiedziałem". Zauważ, że o wielu złych rzeczach w KM piszę otwarcie i że próbuję "niedowiarków" i ignorantów poinformować i przekonać o wielu sprawach, które znają jak Ty - z internetu, czyli znikąd.

5. Co konstruktywnego wnosi do dyskusji Twoja osoba? Jakoś nie mogę znaleźć niczego...

eX, zastosuję się do Twojego przesłania i postaram się ograniczyć do rzeczowych argumentów. Niestety, nie do każdego one trafiają. Problemy z czytaniem ze zrozumieniem, kompleksy, przerost ambicji, przekonanie o własnej nieomylności... - nie wiem, nie chce mi się bawić we Freuda
Pozdrawiam!


edit: Casus, jeśli chcesz, żeby wszyscy combatowcy się zamknęli a cała "społeczność" uważała je za g****, to sam sobie postaw serwer. A tutaj jak ktoś zarzuca problem dotyczący właśnie systemów, to na pewno będę odpowiadał zgdnie z moją wiedzą i doświadczeniem. I Twoje docinki zza monitora niczego nie zmienią w tej sprawie.

Zmieniony przez - wilk80 w dniu 2006-07-18 20:47:27

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
1. Czy ja coś reklamuję bardziej, niż inni użytkownicy? Każdy chwali swój "towar" - trenujący MMA "reklamują" MMA, karatecy - karate, trenujący MT - MT, BJJ - BJJ... a ja podaję argumenty za KM. Chyba proste, co nie?

Ale nikt ci nie broni sie reklamowac- tylko sie nie oburzaj jak ktos napisze jakas anty-reklame.

2. cifer zadał konkretne pytanie dotyczące właśnie KM. Czy dostał konkretną odpowiedź na swoje pytanie? Dostał, ale dopiero jak ja się wypowiedziałem.

Tyle ze jak cos jest zle to nie bede sie nad tym rozwodzil tylko po prostu napisze ze to jest zle i zeby nie zawracac sobie tym dupy.
To jest dokladnie tak jakby cifer napisal "elo chlopaki jak sie wstrzykuje heroine" a ty bys sie oburzal ze ja mu nie odpowiem tylko odradzam
KM w moich oczach ma zbyt wiele sciem, schematycznosci i sztucznosci zeby to komukolwiek polecic do trenowania.

3. Jak jest coś "nie-halo", to się wypowiedz, ale przytocz konkretnie, co jest w mojej wypowiedzi w tym temacie "nie-halo".

https://www.sfd.pl/temat276666-strona2/#post1
a to to co jest >?

4. Wciąż wciskasz mi w "usta" słowa, których nie "wypowiedziałem"

Gdzie to robie
Robie to co normalnie sie przyjelo w dyskusjach na tym forum- cytat z tego co ktos napisal i dopisuje co o tym sadze.

5. Co konstruktywnego wnosi do dyskusji Twoja osoba? Jakoś nie mogę znaleźć niczego...

Dokladnie to samo moge napisac o tobie- bo w moich oczach jedyna odpowiedz na pytania jakie postawil autor tematu, a szczegolnie:
Chcę poznać KM tylko i wyłącznie po to, by skutecznie obronić się na ulicy.

To:
"daruj sobie KM" oraz "nie da sie nauczyc skutecznej obrony na ulice"


Casus , jeśli chcesz, żeby wszyscy combatowcy się zamknęli a cała "społeczność" uważała je za g****, to sam sobie postaw serwer.

Gdzie tak pisze
Pokaz mi gdzie wam bronie sobie slodzic o combatach albo normalnie gadac.
Ale jak przychodzi ktos nowy to logiczne ze bede mu to odradzal.


A tutaj jak ktoś zarzuca problem dotyczący właśnie systemów, to na pewno będę odpowiadał zgdnie z moją wiedzą i doświadczeniem.

Oka pjona, ja bede odpowiadal zgodnie ze zdrowym rozsadkiem, rzeczywistosci a i doswiadczeniem z ludzmi trenujacymi krav-mage (w szczegolnosci z ich niezmierzona wiara w cudownosc KM)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Ale nikt ci nie broni sie reklamowac- tylko sie nie oburzaj jak ktos napisze jakas anty-reklame

Ty nie robisz mi antyreklamy. Ty wypowiadasz się autorytatywnie na temat, o którym nie masz pojęcia - ten temat brzmi "krav maga". Bo jak nazwać pojęciem obrazki z sieci oraz znajomość ludzi z jednej sekcji? Do tego z Twoich słów wynika, że albo ta sekcja jest do dupy, albo Twoi znajomi to idioci.

jak cos jest zle to nie bede sie nad tym rozwodzil tylko po prostu napisze ze to jest zle i zeby nie zawracac sobie tym dupy

Ty nie piszesz, że coś jest źle. Ty nie adresujesz swojego posta do autora tematu. Ty atakujesz mnie i czepiasz się moich wypowiedzi. A to różnica. Poza tym, jak możesz stwierdzić, że coś jest złe, skoro tego nie znasz? A KM nie znasz - patrz: wyżej.

To jest dokladnie tak jakby cifer napisal "elo chlopaki jak sie wstrzykuje heroine" a ty bys sie oburzal ze ja mu nie odpowiem tylko odradzam

No, teraz to pojechałeś po bandzie. Porównanie po chvju. To jakby porównać policyjny "dołek" do obozu koncentracyjnego.

KM w moich oczach ma zbyt wiele sciem, schematycznosci i sztucznosci zeby to komukolwiek polecic do trenowania

No i "zajefajnie" Tylko jakoś Ci umyka, że akurat ja nie zacwycam się KM w całej rozciągłości systemu, tylko właśnie staram się prostować niewłaściwe pojęcie i podejście ludzi do tego. Mało tego na forum? System nie jest zły, jest po prostu źle uczony przez wielu instruktorów, złe jest do niego podejście szefów co poniektórych organizacji ("ukłony w kierunku IKMP), ale to nie powód, żeby przekreślać KM.

[https://www.sfd.pl/temat276666-strona2/#post1]
a to to co jest >?


Już Ci napisałem co to jest - atak personalny. W żaden sposób nie można tego jako pomoc potraktować. Zwłaszcza, że jak pisałem, zabierasz głos w sprawach, o których nie masz pojęcia.
Poza tym:
https://www.sfd.pl/temat276666-strona2/#post3
To odpowiedź. Która do Ciebie nie dotarła lub ją najzwyczajniej w świecie zignorowałeś.

Robie to co normalnie sie przyjelo w dyskusjach na tym forum- cytat z tego co ktos napisal i dopisuje co o tym sadze

Dodając własną interpretację moich wypowiedzi. Urabiając "otoczkę ideologiczną" i szufladkując mnie według swoich własnych przekonań (niepopartych doświadczeniem, a także - żal stwierdzić - brakiem lub niechęcią używania umiejętności czytania ze zrozumieniem ).

w moich oczach jedyna odpowiedz na pytania jakie postawil autor tematu, a szczegolnie:
"Chcę poznać KM tylko i wyłącznie po to, by skutecznie obronić się na ulicy".

To:
"daruj sobie KM" oraz "nie da sie nauczyc skutecznej obrony na ulice"


No i chyba to wystarczy. A może uważasz cifera za człowieka nieumiejącego czytać albo wyciągać wnioski? Bo jeśli musisz mu tłumaczyć tak oczywiste stwierdzenia, to chyba właśnie tak jest...

Pokaz mi gdzie wam bronie sobie slodzic o combatach

Tu: Chcesz miec same pochlebswa i kolko wzajemnej adoracji- stawiaj serw i zakladaj forum Nie musiałem daleko szukać. A jakbym poszukał (miał czas i ochotę) to w innych tematach też bym coś znalazł

ja bede odpowiadal zgodnie ze zdrowym rozsadkiem, rzeczywistosci a i doswiadczeniem z ludzmi trenujacymi krav-mage

zdrowy rozsądek = Twój punkt widzenia
Rzeczywistość = Twój punkt widzenia
Doświadczenie z ludźmi trenującymi KM = ograniczone do bardzo wąskiej grupy (jedna federacja, jedna sekcja, a właściwie jej wycinek).

w szczegolnosci z ich niezmierzona wiara w cudownosc KM

No u mnie chyba tego nie zauważyłeś Zresztą, gdybym wierzył w "cudowność KM" to nie trenowałbym innych SW.

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
Lojezus znowu zaczyna sie to twoje gledzenie i po raz n-ty piszesz to samo:
1. ze nie cwicze km wiec nie wiem ocb
2. ze ty jestes ten fajny wsrod czarodziejow km
3. ze ludzie z ktorymi sie spotkalem z pewnoscia trafili na tych zlych
4. ze system jest cacy tylko instruktorzy zli

itd jak w calej reszcie postow.

A ja ci odpowiem tak samo jak wczesniej:

Pokaz sekcje KM w Polsce gdzie nie ucza bzdur w stylu obrony przed nozami/bronia, palka, walka z kilkoma i reszty combatowych nonsensow.
Oczywiscie- poza twoja sekcja bo juz wszyscy doskonale wiedza ze ty jestes ten neo.

Nie mam doswiadczenia bo nie zwyklem szkolic sie w rzeczach ktore juz na poziomie idei sa bezsensowne- np. jakiekolwiek rozwazania gola reka vs noz albo bron palna.
Ty dalej nie potrafisz zrozumiec ze zeby stwierdzic ze cos jest bez sensu na nizszym poziomie rozwazan (czyli elementarne rozwazania- motoryka, szybkosc ruchow, twardosc reki vs twardosc noza, obrazenia od noza, nieprzewidywalnosc ruchow, stres spowodowany walka) to rozwzanie tego na poziomie wyzszym (czyli wykonania- treningu i "doswiadczenia" czy tez zycia) jest bezcelowe- bo juz same podstawowe elementy dyskwalifikuja ten "system".

Ja wiem ze ty w to wierzysz gleboko i nikt ci nie broni wierzyc.
Ale dla mnie to jest jeden szkodliwy stek bzdur, co widze w kazdym zetknieicu sie z combatami (czy to w zyciu, czy to w necie, czy to w rozmowach z entuzjastami) i bede kazdemu to odradzal- zeby sie nie pokaleczyl.

Masz z tym problem- rob jak OLIMP, zakladaj komercyjny dzial na forum i nikt ci nie bedzie tam pisal ze robisz chvjowe produkty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 179 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1223
do wilka80.

Ja nie szczekam tylko piszę, ale piszę prawdę. W obecnym świecie nad skutecznością stylu decyduje reklama i nic więcej. Co wejdzie do US Army od razu musi pojawić się w cywilu bo przecież to najlepsze wojsko na świecie. Tylko szkoda że nie wiesz, ale takie style walki w wojsku to się zmieniają kilka razy na 10 lat.

Jesteś zagorzałym fanem KM któremu niestety te dwie litery zasłoniły oczy. Trafisz kiedyś na odpowiedniego kolesia gdzie ta żydowska gimnastyka nie pomoże. Nie tacy twardziele i specjaliści odeszli z tego świata.

Żebyś mnie źle nie zrozumiał i więcej nie szczekał, nie tylko KM jest złe.
Ale jak widać prawie uwierzyłeś w kombat "tiger death" to w skuteczność KM będziesz wierzył także wtedy gdy ktoś zada ci śmiertelny cios.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesteś zagorzałym fanem KM któremu niestety te dwie litery zasłoniły oczy.

Co w tym złego, że ktoś jest zagorzałym fanem czegoś. Zarzucasz wilkowi80, że coś przesłania mu oczy. A Ty? Masz obiektywne spojrzenie?
Z tego dialogu pomiędzy wilkiem80 a Casusbelli widzę, że ten pierwszy trzyma się argumentów. Lubię czytać jego wypowiedzi.

Trafisz kiedyś na odpowiedniego kolesia gdzie ta żydowska gimnastyka nie pomoże.

A pomogło by mu coś innego w tej sytuacji. Co polecasz?

Wracając do topicu. Temat zalożył cifer. Może on się wypowie, kogo i które odpowiedzi są dla nie ważne.

BTW Nie jestem fanatykiem KM i nie trenuję tego systemu jakby co.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DObra jsuh spokojnie panowie ustalmy sobie że Krav Maga jest dobra ale musi być poparta wczesniejszym doświadczeniem w SW, a autor prosił co by było dobre na początek. Więc na początek możesz wybrać inne style które yły wymieniane wcześniej.(polecam MT iBJJ) pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kwiatula, czemu nie polecasz tsunami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 80
Dzięki MMA za udzielenie głosu:)
Dla mnie wartościowe są odpowiedzi np. kwiatula16, E111, a
w szczególności wilka - bo są obszerne (dodatkowo wymieniliśmy maile).
Generalnie - te w temacie, przypominam, "Co na początek?".

Casus: Dotarło do mnie, że KM ma wady. Naprawdę! Jeśli na treningach będą mi
wciskać kit, to sobie po prostu odpuszczę (co jest kitem - dowiaduję się także z
tego forum). Będę na pewno chodził na coś jeszcze, np. BJJ i to w wiekszym wymiarze godzin.

Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Saleta: Nie mogłem pozwolić na takie traktowanie

Następny temat

Turniej Tradycyjnych Sztuk Walki i warsztatów Capoeiry w Lidzbarku Warmińskim

WHEY premium