SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co na masę? Ile spać?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1069

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jaka jest najlepsza dieta na masę?
Ogółem sprawdziłem swoje zapotrzebowanie kaloryczne na masę w kalkulatorze i wyszło 3500 ileś kalorii i nie wiem co jeść aby było zdrowe i najlepszego na masę?
I czy 8 godzin snu dla 15 latka wystarczy bo ostatnio przez szkołę tylko tyle śpię
I takie ostatnie pytanie czy gimnastyka hamuję wzrost bo jak widzę takie osoby świetnie wygimnastykowane to są bardzo niskie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777743

Tak na prawdę to o co pytasz to zadanie dla dietetyka, który na marginesie nie zrobi tego za darmo bo chciałbyś żeby Ci ktoś całą dietę ułożył.

Jeśli prawidłowo sobie wyliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne z nadwyżką niezbędną do budowy masy mięśniowej, to teraz nie pozostaje nic innego jak sobie to rozłożyć na poszczególne makroskładniki.
Taki rozdział dla większość skuteczny to 2 g białka na kilogram masy ciała, 1 g tłuszczu na kilogram masy ciała i reszta węglowodany.

Musisz to jeszcze odpowiednio podzielić na posiłki żebyś dziennie realizował swoje zapotrzebowanie z nadwyżką.
Dieta to bardzo szerokie zagadnienie, ale możesz na forum znaleźć całą masę informacji w dziale odżywianie i artykułach jak sobie z nią poradzić.

Co do samego spania to nie tylko ilość snu jest bardzo istotna. Niejednokrotnie lepiej jest przespać 6 godzin głębokim snem niż 8 godzin snem przerywanym. Ale 8 godzin jest z reguły wystarczającą ilością snu dla większości z nas więc myślę, że i Tobie w zupełności wystarczy. Istotna z punktu widzenia ogólnej regeneracji jest regularność snu, ale pewnie u 15 latka z tą regularnością różnie bywa.

Polecamy również: Jak poprawić jakość snu i skutecznie się wysypiać?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-06-20 12:32:44

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Witaj,
najlepsza dieta na masę, to dieta z dodatnim bilansem kalorycznym.
Co do źródeł makroskładników (białka, tłuszcze, węglowodany), to kluczowa kwestia jest taka, że im mniej produkt przetworzony tym teoretycznie ma więcej dodatkowych warotści poza niesioną ze sobą energią
8h powinno być wystarczającą ilością snu jeśli nie odczuwasz braków w tej materii, bo finalnie jest to sprawa indywidualna.
Każda aktywność fizyczna wykonywana poprawnie technicznie oraz bez skrajności nie powinna mieć negatywnego wpływu na wzrost.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Poczytaj forum bo to temat rzeka jest co jadać, czego unikać.

O jaką gimnastykę Ci chodzi ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zatrucie pokarmowe - ryzyko?

Następny temat

Kreatyna - wpływ na wzrost

WHEY premium