SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co mozna ze mna zrobic?:)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 105 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1295
Kiedy mi ktoś odpowie?:)


"Bredgens to taki taniec na głowie jakby kto nie wiedział" - A.Lepper

"Niemożliwe jest chwilowe,niemożliwe to potencjał możliwości..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
Sorry że nie pisałem wcześniej,jakoś tak wyszło,święta i wogóle.Ale dobra,piszę teraz i mam trochę pytań dotyczących treningu ACT.A więc po kolei,takie małe podsumowanie:
A
1.Każde ćwiczenie mam wykonywać po około 12-15 razy TAK, 1 OBWOD 15 RAZY A NASTEPNE ZWIEKSZASZ CIEZAR I ROBISZ MNIEJ POWTORZEN

2.Serie,czyli liczba obwodów ma wynosić 1-2 w każdym treningu,a potem (po jakim czasie?) zwiększyć do 4? PRZEZ PIERWSZE 2 TYGODNIE ROBI 2 OBWODY, POTEM ZWIEKSZASZ DO 3 I PO KOLEJNYCH 2 TYGODNIACH DO 4 OBWODOW NA TRENING

3.Najlepszy rozkład to poniedziałek-środa-piątek CZEMU?? CHODZI ABY PO DNIU TRENINGU BYL DZIEN PRZERWY, MOZE TO BYC ROWNIEZ WT-CZW-SOB

4.Co każde ćwiczenie jest 90sekundowy odpoczynek,a między obwodami około 3-5min. NIE ROBISZ PRZERW MIEDZY CWICZENIAMI, IDZIESZ ZE JEDNEGO PRZYRZADU NA DRUGI, PO SKONCZONYM OBWODZIE, MOZESZ SOBIE ZROBIC MALA PRZERWE NA LYK WODY

B
Teraz przejdę do ćwiczeń:)
1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch)-to wiem co to jest
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud)-na jakiej maszynie?:) TO JEST TO http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.htm#6

3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud), -to samo pytanie,jeśli takiej maszyny nie mam to co innego? TO JEST TO:http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.htm#8 , JEZELI NIE MASZ TO UWIAZ SOBIE JAKIS CIEZAREK DO NOGI I W STANIU JA UGINAJ

4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka)-jaka waga sztangielek?musi być skośna ławka? WAGA SZTANGIELEK TAKA BYS ZROBIL 15 POWTORZEN, CIEZKO MI POWIEDZIEC JAKA, MUSISZ SAM SPROBOWAC. LAWKA NIE MUSI BYC SKOSNA, MOZE BYC PLASKA EWENTUALNIE.

5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne)-to wiem tylko jaka waga tych sztangielek (tylko żebym dał radę:) TAKA WAGA BYS ZROBIL W PIERWSZYM OBWODZIE 15 POWTORZEN.

6.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne)-to samo pytanie TAKA SAMA ODPOWIEDZ
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu)-???,heh żadnego wyciągu w domu nie mam a ja chcem na chacie ćwiczyć bo będzie systematycznie przynajmniej. TO ZROB PODCIAGANIE NA DRAZKU JESLI MASZ, JAK NIE TO PROPONUJE WIOSLOWANIE SZTANGIELKA http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.htm#5  UWAGA NA TECHINKE !!!

8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu)-tez nie wiem o co chodzi TO: http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.htm#16

9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy)-jak waga sztangielek TAKA, BYS ZROBIL 15 POWTORZEN W 1 OBWODZIE

10.Pompki na poręczach-(tricepsy)-poręczach?to jakieś ułatwienie? W SUMIE TO ZADNE ULATWIENIE. http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.htm#11
JEZELI NIE MASZ PORECZY MOZESZ ZROBIC POMPKI W PODPORZE TYLEM: http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.htm#t10

11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona)-to chyba wiem ale ile ma wazyc ta sztanga?chyba nie dużo bo to strasznie trudne będzie:).Czy na przedramiona dobre są te takie ściskacze do rąk?
SZTANGA TAKA BYS ZDOLAL ZROBIC KOLO 15-20 POWTORZEN, WEZ LZEJSZA JAK COS.

12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki)-jakim obciążeniem?wspiecia to znaczy stawac na palcach? TO JEST TO:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.htm#l1

To chyba all.Proszę się nieśmać z mojej niewiedzy.O,jakie są jeszcze ćwiczenia na klate (bo tu tylko 1 zauwazylem).Co robić żeby duzo wycikac na klate (trzeba ciągle podnosić sztange na klate i coraz większe bedą wchodzic?).Mam nadzieje ze na cos mi sie przyda ten trening,pojawią sie mięsnie i bedzie widoczna roznica do wakacji:)Nie chcem brać (przynajmniej narazie) żadnych odżywek więc pewnie będzie ciężko,tak?No ale trzeba wkońcu działac.Czekam na odpowiedź.Thx

WCALE NIE ZNACZY ZE BEDZIE CIEZKO, TO TWOJE PIERWSZE TRENINGI PRZY ODPOWIEDNIEJ DIECIE DADZA CI REZULTATY JAKICH OCZEKUJESZ. OCZYWISCIE NIC OD RAZU, TRZEBA W TO WLOZYC TROCHE WYSILKU. PAMIETAJ !!!! ODPOWIEDNIA DIETA JEST PODSTAWA. ZAPRASZAM DO DZIALU "ODZYWIANIE" PO DOKLADNIEJSZE INFO. ZEBY DUZO WYCISKAC, TRZEBA NA POCZATEK SIE WZIASC WLASNIE ZA TAKI TRENING A Z CZASEM BPRZYJDZIE TEZ I SILA. GENERALNIE PROPONUJE POCZYTAC SOBIE TEN "ATLAS CWICZEN", TU MASZ LINKA: http://www.kulturystyka.pl/atlas/  PODSTAWA WIEDZY, PROPONUJE SOBIE DODAC DO "ULUBIONYCH". POLECAMY SIE NA PRZYSLZOSC. JAK COS JESZCZE BEDZIESZ CHCIAL WIEDZIEC, TO PYTAJ.





Pozdrawiam.

"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 105 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1295
Dzięki za odpowiedź.Ale mam jeszcze pare wątpliwości:czemu tu nie ma żadnych brzuszków?I jest tylko jedno ćwiczenie na klate,wystarczy?Hmm,piszesz że to dieta to podstawa.To rzeczywiście zwrócę sie do tamtego działu.O i jeszcze jedno,czy od tego treningu będę robił więcej podciągnieć na drążku?Z góry thx.


Pozdrawiam

"Bredgens to taki taniec na głowie jakby kto nie wiedział" - A.Lepper

"Niemożliwe jest chwilowe,niemożliwe to potencjał możliwości..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
Na kazda partie jest po 1 cwiczeniu. O to wlasnie w tym planie chodzi. Brzuszkow nie ma bo sa malo efektywne. Tak, jedno cwiczenie na klate wystarczy. Dieta to podstawa i jezeli nie bedziesz jej mial (o zgrozo) to niestety efekty beda bardzo marne, a w dalszym okresie zadne. jezeil natomiast bedzie dobra, to przyrosty rowniez beda ok. Bedziesz rowniez wiecej razy mogl sie podciagnac na drazku.

Pozdrawiam.

"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 105 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1295
Witam.Cos duzo tych pytan zadaję ale to juz chyba koniec lub końcówka.Mam jeszcze pare wątpliwości co do paru ćwiczen:
7.Tego wiosłowania sztangielką trochę nie czaje,bo cos te gify u mnie nie działają i nie wiem jak dokładnie powinno sie je wykonywać.
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu)-tego jeszcze nadal troszke nie wiem:)

10.Wybrałem pompki w podporze tylem bo poręczy żadnych chyba nie mam.To chyba nie gorzej?Przy tym podporze to moze byc tak,ze nogi są poprostu na laweczce a rece na ziemi?I takie dziwne pytanie mi się nasunęło:jak to jest że przy podnoszeniu ciężarów leżąc mówi się że to na mięśnie klaty,przecież tam ręce ostro pracują?
12.We wspięciach wiem o co biega,tylko takie pytanko:ręce trzymające sztangielki mają być wyprostowane czy w jakiejś innej pozycji?Czy ręce wogole odgrywają tu dużą rolę?
To chyba juz naprawde all,po jakimś czasie napisze jak mi idzie i jakie obciążenie stosuje i powiecie co o tym sądzicie;).Teraz już tylko zostanie mi przygotowanie jakiejś dobrej diety (na mase ma być?) i będzie ok.Z góry dzięki,pozdrawiam.

"Bredgens to taki taniec na głowie jakby kto nie wiedział" - A.Lepper

"Niemożliwe jest chwilowe,niemożliwe to potencjał możliwości..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 105 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1295
I jak z tymi ostatnimi pytankami?:)

"Bredgens to taki taniec na głowie jakby kto nie wiedział" - A.Lepper

"Niemożliwe jest chwilowe,niemożliwe to potencjał możliwości..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
Sorry, ale ostatnio tu mielismy kilka nielzych imprez na SFD. Juz ci odpowiadam:

7. Tu masz opis z AĆ: Typowo izolowane ćwiczenie na rozbudowę(szczególnie na „grubość” górnej i środkowej części)mięśni najszerszych. Wolną ręką opieramy się o coś stabilnego(może to być nasze kolano, ale lepsza do tego będzie ławka).Tułów w pozycji prawie równoległej do podłogi. W drugą rękę chwytamy sztangielkę-i tutaj dwie wersje ćwiczenia-(gif 5)1:chwyt przez cały czas trwania ćwiczenia równoległy-dłoń zwrócona palcami w kierunku ciała, łokieć pracuje wzdłuż tułowia-pracują mocniej górne i środkowe części mięsni najszerszych;(gif 5a.)2: chwyt prostopadły do tułowia, dłoń zwrócona kciukiem w kierunku ciała, łokieć pracuje w bok od tułowia(pod kątem 90 stopni)-pracują mocniej górne części mięsni najszerszych. Podciąganie kończymy, gdy gryf sztangielki znajdzie się na równi z naszym barkiem lub odrobinę wyżej. Opuszczanie ciężaru kontrolowane.

8. Zwykly martwy ciag na prostych nogach. Wiesz jak sie robi??

10. Dobrze, moga byc w podporze tylem, lepiej dla tricepsow.
Bo ciezar wypychac powinienes wypychac miesniami klaty a nie rekami. Oczywiscie ich udzial jest nieunikniony, ale jak mowie, przede wszystkim ma pracowac klata i to na niej masz sie skupiac. Jezeli jej nie czujesz, albo za abrdzo pomagasz sobie rekami, to zmniejsz ciezar.

12. Proponuje w staniu zastosowac sztange. trzymac ja na karku. Lub jesli sa to wspiecia w siadzie to na kolanach. Jezeli koniecznie chcesz zastosowac sztangielki, to rece mozesz trzymac wyprostowane do dolu

Tak, dieta ma byc na mase. Mysle ze juz oblookales ten link:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=39176

Jak cos jeszcze to pytaj smialo.


Pozdrawiam.
----------------------------
Doradca w dziale: "Trening"
----------------------------
"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 105 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1295
siemka.Tak mi się jakoś ciągle przedłużało i dopiero wczoraj zacząłem trening ACT.Mam parę pytań odnośnie moim pierwszych wrażeń:) :
1)Dzisiaj czuję zakwasy na brzuchu,w łapach (chyba bicepsy,troche w barkach i naramienne ub tricepsy,nie mgoe wyczuc) i w szyji (nie wiem czeu,może od trzymania sztangi na barckach przy wspięciach (to na łydki).W nogach za bardzo nic nie czuje,mysle ze jest to spowodowane tym ze duzo w pilke nozna gram.A co z reszta zakwasów?:)Grzbietu nic nie czuje..
2)Z tym wyciskaniem na klate mam problem...Tez nie mam zadnych zakwasow klaty tylko rece ciągle czuję.Wynika to z tego ze zle wykonywałem ciwczenie?Przy wyciskaniu na klate własnie rece mi wysiadaja a nie klata...
3)Jeśli chodzi o obiążenia to stosuje m.in.naramienne po 8kg,przedramiona malutko-około 4kg (strasznie trudne to),na nogi coś koło 10kg (przy prostowaniu w siadzie 10 na jedna noge) i na klate tez malo,niepamietam dokladnie moze z 15kg.To tak na początek,nie chcem sie przeciązac.Moze byc?
4)Dosyc ciezki ten trening,ja po tylu powtorzeniach po prostu wysiadam.Dlatego takie male obciazenia stosuje.Strasznie cienki jestem?:)
5)Czy te cwiczenie na przedramiona mozna zamienic na te takie sciskanie "sciskacza" w rece?to chyba tez dziala na przedramiona.
To na tyle,z gory dzieki za odpowiedz.Czekam...

"Bredgens to taki taniec na głowie jakby kto nie wiedział" - A.Lepper

"Niemożliwe jest chwilowe,niemożliwe to potencjał możliwości..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
1)Dzisiaj czuję zakwasy na brzuchu,w łapach (chyba bicepsy,troche w barkach i naramienne ub tricepsy,nie mgoe wyczuc) i w szyji (nie wiem czeu,może od trzymania sztangi na barckach przy wspięciach (to na łydki).W nogach za bardzo nic nie czuje,mysle ze jest to spowodowane tym ze duzo w pilke nozna gram.A co z reszta zakwasów?:)Grzbietu nic nie czuje..
NIEKTORZY MAJA PROBLEMY Z ODCZUWANIEM ZAKWASOW NA NIEKTORYCH PARTIACH MIESNI, OCZYWISCIE POWODEM MOZE BYC ZLA TECHNIKA, DLATEGO TRZEBA ZWROCIC NA NIA SZCZEGOLNA UWAGE, JEZELI JEST DOBRA, TO W TAKIM RAZIE TEZ NIE MA CO PLAKAC, PO PROSTU NIEKTORZY CZUJA ZAKWASY NA PLECACH (CHOC ZNAM BARDZO MALO TAKICH OSOB), A NIEKTORZY NIE.

2)Z tym wyciskaniem na klate mam problem...Tez nie mam zadnych zakwasow klaty tylko rece ciągle czuję.Wynika to z tego ze zle wykonywałem ciwczenie?Przy wyciskaniu na klate własnie rece mi wysiadaja a nie klata...
W TAKIM RAZIE POLECAM ZMNIEJSZENIE CIEZARU I PRZY WYCISKANIU MAKSYMALNE SKUPIANIE SIE NA PRACY MIESNIA, MASZ WYCISKAC KLATKA PIERSIOWA A NIE REKOMA.

3)Jeśli chodzi o obiążenia to stosuje m.in.naramienne po 8kg,przedramiona malutko-około 4kg (strasznie trudne to),na nogi coś koło 10kg (przy prostowaniu w siadzie 10 na jedna noge) i na klate tez malo,niepamietam dokladnie moze z 15kg.To tak na początek,nie chcem sie przeciązac.Moze byc?
MUSISZ PAMIETAC ZE TO NIE CIEZARY SA NAJWAZNIEJSZE, ROB TAKIM CIEZAREM, KTORYM ZROBISZ 15 POWTORZEN I BEDZIESZ MIAL SIEL JESZCZE NA 1,2 (KTORYCH NIE WYKONUJESZ), JAKIE TO BEDA CIEZARY TO NIEWAZNE.

4)Dosyc ciezki ten trening,ja po tylu powtorzeniach po prostu wysiadam.Dlatego takie male obciazenia stosuje.Strasznie cienki jestem?:)
WIESZ, ORGAZNIM MUSI SIE PRZYZWYCZAIC DO NOWYCH WARUNKOW PRACY DLATEGO MOZE CI SIE WYDAWAC ZE TO CIEZKI TRENING, JEDNAKZE NIE PRZEJMOWALBYM SIE TYM.

5)Czy te cwiczenie na przedramiona mozna zamienic na te takie sciskanie "sciskacza" w rece?to chyba tez dziala na przedramiona.
To na tyle,z gory dzieki za odpowiedz.Czekam...
hMM, NIE ZA ABRDZO WG. MNIE, NIE PREFERUJE TAKICH URZADZEN, ONE POPRAWIA EWENTUALNIE SILE USCISKU JEDNAK NA PRZEDRAMIE JAKO CALOSC NIE ZADZIALAJA TAK DOBRZE JAK WLASNIE PODANE WYZEJ CWICZENIA.

Pozdrawiam.
----------------------------
Doradca w dziale: "Trening"
----------------------------
"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 105 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1295
Siema.TO znowu ja.Cwicze wedlug ACT juz dwa tygodnie no i napewno jest troszke lzej niz na pierwszym treningu...Z tymi dwoma obwodami wyrabiam sie w pol godzinki,ale juz w pon. zwiekszam do trzech.Mam jednak pare pytan:
1)Staram sie w miare prawidlowo odzywiam,jednak wciaz mnie wqrza tluszcz na brzuchu.Jest go chyba tam najwiecej z calego ciala (troche jeszcze na klacie mnie wqrza) a reszta jest w miare ok.Co mam robic?Duzo gram w pile nozna,teraz zaczne pewnie biegac codzien z pol godziny i oprocz zimy sporo jezdze na rowerze,co jeszcze...?
2)Cwiczenie wyciskania na klate robie tak:15 powtorzen po okolo 17kg,czy to zapewni mi polepszenie wynikow?Czy mam zwiekszyc jeszcze i szybko kisnac?
3)Czemu mam tak duze problemy z podciaganiem sie na drazku?Normalnie nie wiem,prawie nie moge sie podciagnac dwa razy,nie wiem co jest...Te cwiczenie jest dla mnie najgorsze.Co zrobic zeby sie polepszylo?
To chyba wszystko.A i czy wskazane jest cwiczenie wedlug ACT 4 razy tygodniowo? (chcem zeby efekty byly widoczne jak najpredzej).Pozdro

"Bredgens to taki taniec na głowie jakby kto nie wiedział" - A.Lepper

"Niemożliwe jest chwilowe,niemożliwe to potencjał możliwości..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie do Michaila

Następny temat

Jak najlepiej ćwiczyć na klatę?

WHEY premium