SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciekawostki dt. niedoborów NASYCONYCH kwasów tłuszczowych

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 523

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Cześć. Jestem dietetykiem który wciąż sie uczy. Nie uważam sie za zaawansowanego mimo że sporo praktyki mam juz za sobą. Wciaz szukam ciekawostek dt odżywiania. Rzuciłem okiem na diete mojej klientki rozpisana przez "dietetyka" i zauwazyłem tam kardynalny błąd JAKOSCIOWY.
Otóż produkty takie jak KARKÓWKA, SMALEC, MASŁO ,SER GOUDA, GOLONKA - znalazły się na liscie produktów ZAKAZANYCH. Jako niezdrowe zródła tłuszczy.. wiadomo jakim tropem poszła osoba, która to rozpisywała. Wiemy też ze popełniła błąd, zatem mnie interesuje, czy moze jest jakis ciekawy artykuł z potreningu lub niekoniecznie pisany przez kompetentną osobe który zwiekszyłby moja wiedze na temat NIEDOBORÓW KWASÓW TŁUSZCZOWYCH NASYCONYCH w diecie. Wiele sie mowi o niedoborach WNKT,ale pomija sie nasycone. Tyle co na poczekaniu jestem w stanie powiedziec ze stosunek Nienasyconych do jedno- i wielo- nienasyconych powinien byc ok 1;1;1 lub 2;1;1. I że zaburzenie tego stosunku może powodowac zwiekszone stany zapalne - co za tym idzie wieksza podatnosc na choroby,gorsza regeneracja powysiłkowa. Coś wiecej na temat?

ps. jeszcze na szybko znalazłem "Wpływ poszczególnych kwasów tłuszczowych na gospodarkę cholesterolową w organizmie:

1) Nasycone kwasy tłuszczowe:
- kwas laurynowy powoduje wzrost triglicerydów, cholesterolu LDL i HDL,
- kwas mirystynowy wpływa na znaczny wzrost triglicerydów i LDL, oraz niewielki wzrost HDL,
- kwas palmitynowy prowadzi również do znacznego wzrostu trójglicerydów, cholesterolu LDL i nieznacznego wzrostu HDL,
- kwas stearynowy nie wywiera żadnego wpływu na cholesterol." "rzetelny " portal punktzdrowia.pl czyzby zadnych pozytywów poza wzrostem cholesterolu ? ;/



Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2016-09-08 16:22:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa, rzeźba a może jeszcze coś innego?

Następny temat

Dieta 2200kcal do oceny

WHEY premium