SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cardio ? Redukcja ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 541

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 196 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1269
Cześć, czy ktoś mi wyjaśni
1. co to jest ?
2. Kiedy się to stosuje ?
Cardio, redukcja, trening na masę, trening na siłę, trening na rzeźbę.
Jak lecieć z tym po kolei ?
Czy lepiej trenować 6x w tyg. czy może 3x w tyg.
Według warszawskich koksów (znany kanał na YT) lepiej ćwiczyć 6x w tyg, ale robić inną partię mięśni np. poniedziałek klata biceps i powtarzamy to już co dopiero we czwartek co o tym myślicie ?
PS: Robię trening na masę aktualnie.
Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy robię to dobrze:
Trening na masę - np. unoszenie hantli ze skrętem nadgarstków stojąc - Bardzo wolno robię - 4 serie po 12/10/10/8 - na 12 powtórzeniach jadę z hantlami 6kg, następną serię 10 powtorzeń 8kg i kolejną serię 10 powtórzeń 8kg serię ostatnią 8 powtórzeń po 9kg.
Proszę o odpowiedź n a każde zadane pytanie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Cardio to wszelka aktywność fizyczna, która wymaga od nas większego wysiłku pod względem wytrzymałości ( jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie ) i która przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Redukcja, to nic innego jak zrzucania zbednych kilogramów.
Trening na mase/na rzeźbe - według mnie takowy nie istnieje. Mase i zarówno rzeźbe robi się w kuchni
Co do ilości treningu w tygodniu, to zależy od stażu i regeneracji organizmu. Zdecydowanie na początek lepiej ćwiczyć 3x w tygodniu. Więcej nie znaczy lepiej, a ,,rośniemy", kiedy się regenerujemy.
Co do WK, to nie wiem skąd masz takie informacje. Z tego co ja widze i obserwuje, to przynajmniej jeden z nich ćwiczy planem FBW 3x w tygodniu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny (5x w tygodniu)

Następny temat

Dobrze robię ?

WHEY premium