SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CPM - które prawidłowe ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1065

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1053
hej wszystkim. obserwuję to forum od pewnego czasu i postanowiłam w koncu sie przełamac i załozyc temat dotyczacy sprawy, która nie daje mi spokoju. chodzi mi o wyliczenie cpm. Generalnie korzystałam ze wzoru Mifflina - czyli BMR pomnożone przez PAL. Jednak przeglądając tutejsze działy, postanowiłam obliczyc dokładniej moje cpm, które uwzglednia inne czynniki, takie jak NEAT, TEA itd. Pierwotnie cpm wychodziło to około 2100 kcal, jednak przy wyliczeniu tych dokładniejszych wartości wynosi ono aż +/- 2800 kcal. Czy to normalne ? Dodam, że jestem dziewczyną dośc drobniutką, jednak codziennie przez 5 dni w tygodniu trenuję sporty walki, treningi trwają od 1h do nawet 3h, dodatkowo trening obwodowy i siłownia (FBW) 2x tygodniowo. Niestety, zdarzają mi się napady obżarstwa (wiem, że to nie jest normalne, ale to raczej temat dla psychologa niż nadający się na forum) oscylujące na 1,5k kcal jednorazowo. (cpm + 1,5k), po których w zasadzie nie zauwazyłam negatywnych skutków. Poniżej wklejam ankietę:
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: knightress
WIEK: 22
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: siłownia 1,5 roku, sporty walki

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 48
WZROST: 158
OBWÓD RAMIENIA: 25
OBWÓD ŁYDKI: 33
OBWÓD UDA: 47
OBWÓD BIODER: 87
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 65
OBWÓD TALI :52
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 80


****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: niewielkie kontuzje spowodowane SW
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? NIE!
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: BCAA, kompleks witamin, wpc
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) rok głupiej redukcji na 1500, potem 1600-1700 + kompulsy, od świąt BN jem około 2100kcal - nadal kompulsy


****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - głównie warzywa, sporo węgli okołotreningowo, sporo twarogów z owocami, lubię jeść rzadko, ale mega objętościowo
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
trzymam, ciało zmienia się na +
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Przy wyżej opisanej aktywności fizycznej 2800kcal jest całkiem możliwe. Na pewno 2100kcal to zbyt mało, a 1500kcal nie wymaga nawet komentarza. Polecam wprowadzić zmiany w diecie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1053
generalnie coś w tym może być, bo po tym "doładowaniu się" dzień później wyniki na treningach znacząco poprawiam, nie jestem tak zmęczona, bez problemu stanowi dla mnie intensywny trening sw trwający 3h, ale w głowie ciagle mam myśl, że jednak te 2,8k kcal to grubo ponad przeciętnej w przypadku kobiet...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
z tego wzoru korzystałaś ?
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Nie ulega wątpliwości, że spożywanie głodowych ilości kcal to prosta droga do zaburzeń hormonalnych. Kobiety są tutaj szczególnie podatne.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1053
tak, dokładnie z tego. zgodzę się z tym, ta chora dieta 1500 kcal, mimo że stosowałam ją już dawno, to skutki jej działania odczuwam do teraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Zgadza się. Niestety u niektórych osób zaburzenia są tak znaczne, że już nie da się tego wyprostować.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1053
pomijając kwestie zdrowotne, to w głowie chyba do końca to zostaje. a przyznam, że już jestem zmęczona zwracaniem uwagi na kalorie, ilośc itd, niejednokrotnie jadłam w ostatnim czasie instynktownie, tak, żeby się nie przejadać i czułam się lepiej niż pod kontrolą kalorii. sporo osób mówiło, że moje wyskoki przejadania się sa spowodowane nadal niedoborem kcal, a ja z kolei nie wiem jak to mozliwe skoro przecież jem teoretycznie zgodnie z moim 0 kalorycznym - mam tu na mysli te 2100 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1053
czy ktoś jest w stanie jeszcze się wypowiedzieć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zero jest teoretyczne, wiadomo na redukcj icały czas nie mozna być, trzeb wprowadzać różne okresy regeneracyjne itp

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Czego jeszcze oczekujesz? Masz jakieś pytania?

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do sprawdzenia

Następny temat

Chciałbym schudnąć !!

WHEY premium