SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowanie dolnej części pleców

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3163

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136809
No bo nie trzeba mc żeby mieć mocne prostowniki

Niemniej taka odpowiedź NIE ROBIĘ MARTWEGO BO PLECY MI SIĘ MĘCZĄ

To jak NIE UPRAWIAM SEXU BO SIĘ POCĘ I MASA MI SPADA

Gucio wyczerpał temat

Owszem, trójboiści mają mocne plecy od ciągów, ale żeby takie mieć od jednego ćwiczenia to jednak wypada dźwigać w nim duuże ciężary i często. A to trochę narażanie się na kontuzję i igranie z losem. Co wpadam na jakimś forum na dziennik gościa od trójboju to ma lędźwia rozwalone - co też może być przyczyną

Po mojemu - martwy ciąg okresowo, w ramach mikrocyklu. Na pewno nie przez okrągły rok. Trzeba dać odpocząć CUN-owi, stawom, zregenerować się. Arnold też nie klepał ciągów na okrągło a miał w tym ćwiczeniu zarąbistą siłę


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-03-16 00:33:18
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 78 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5617
Jak widać kulturystyczny beton na tym forum nie do ruszenia .
Jak ktoś ma problemy z lędźwiami przez ciągi to znaczy,że po prostu ma kiepską technikę. I nikt nie każe robić ciągów przez cały rok na niskim zakresie powtórzeń ale można sobie urozmaicać i robić mikrocykle gdzie robi się np chwytem rwaniowym, z deficytu, na prostych nogach, z dłuższą ekscentryka itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64155
Z betonem ma to malo wspolnego a raczej z rozsadnym podjesciem do sprawy. Ty piszesz ciagle z pkt. Widzenia trojboisty a tu ewidentnie jest poruszony aspekt kulturystyczny. Uwazasz ze Autor postu jest na tyle obcykany ze wykona ciagi na 100% technice i nie zrobi sobie krzywdy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 78 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5617
Jeśli jest w stanie robić poprawnie over head squat to czemu nie miałby być w stanie podnieść sztangi z ziemi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136809
Bo w martwym używasz 3 x większego ciężaru niż w overhead?

Bo overhead wymaga przede wszystkim zaj**istej mobilności a mniej surowej, brutalnej siły?

Bo autor tematu sam napisał że po martwym źle się czuje, więc chyba logiczne że coś jest nie tak?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 833
Umiem MC, kiedys robilem sobie serie 120kg. Bolow nie mam zadnych tylko czuje zmeczenie w prostownikach, tak samo jak czuje zmeczenie w nogach po treningu nog, wrzuce potem filmik jak robie to se zobaczycie se. Ale postanowilem ze zaczne robic MC klasycznego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 78 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5617
Gats 2
Bo w martwym używasz 3 x większego ciężaru niż w overhead?

Bo overhead wymaga przede wszystkim zaj**istej mobilności a mniej surowej, brutalnej siły?

Bo autor tematu sam napisał że po martwym źle się czuje, więc chyba logiczne że coś jest nie tak?

Myśle,że dalsza dyskusja nie ma sensu bo ewidentnie nie masz pojęcia o czym mówisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136809
Tak, to prawda, nie wiem o czym mówię. Martwy robię ciężarem tylko 3 x większym niż podrzut - z ziemi oczywiście - wiosło ciężarem tylko 2x większym niż podrzut. I absolutnie nie ma nic do rzeczy dysproporcja w ciężarze między tymi dwoma ćwiczeniami.

Bo mi o ciężar używany w danym ćwiczeniu chodziło, nie o samą trudność wykonania danego boju.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 78 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5617
Gats 2
Tak, to prawda, nie wiem o czym mówię. Martwy robię ciężarem tylko 3 x większym niż podrzut - z ziemi oczywiście - wiosło ciężarem tylko 2x większym niż podrzut. I absolutnie nie ma nic do rzeczy dysproporcja w ciężarze między tymi dwoma ćwiczeniami.

Bo mi o ciężar używany w danym ćwiczeniu chodziło, nie o samą trudność wykonania danego boju.

Martwy 3 razy większy od podrzutu?
Nie wiem też z jakiej racji porównujesz ćwiczenie dynamiczne,eksplozywne do statycznego. Martwy ciąg robiony poprawnie technicznie jest wielokrotnie mniej kontuzjogennym ćwiczeniem niż wyciskanie na ławce czy chociażby over head squat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136809
Wyciskanie na ławce bardziej kontuzjogenne niż martwy ciąg... To jeszcze powiedz że wycisk na ławce więcej mięśni i stawów angażuje niż martwy ciąg

I nie wiem czemu rozdziawiasz japę że podrzut 3 x mniejszy niż martwy, obczaj sobie dziennik startującego trójboisty i zobacz jakimi ciężarami operuje właśnie w podrzucie i ciągu

podrzut na 80 kg
Ciąg na 180 kg sumo
https://www.K**.pl/dt-yahilles-211377.html/page-45

I naprawdę nie wiem o co ta dyskusja, jesteśmy na forum gdzie od groma zawodników startuje i robią plecy okresowo na samych maszynach + trochę wioseł i rosną
Zresztą, sam siedzisz w dopingu a ciskasz się o ten martwy ciąg jakby to była świętość

Jakbyś zapomniał że wielu trójboistów z czołówki to przysiadacze i ciągi robią raz na miecha nawet i to im wystarczy. Ze znanych nazwisk nikogo na razie tu nie wpiszę ot tak bo nie pamiętam, musiałbym poszukać.



Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-03-16 22:06:42

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-03-16 22:07:48

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia i Biegi jak pogodzić ?

Następny temat

Hiperlordoza a MC

WHEY premium