SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bruce Lee o wolnosci stylu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ja sie zajmuje skostnialym stylem, ale ja o tym WIEM A Ty trenujesz coś, co również jest skostniałe, ale nie przyjmujesz tego do wiadomości. I taka jest miedzy nami różnica.

Inosanto i inni ludzie z koncepcji JKD poradziliby sobie pod jakąkolwiek "nazwą", bez powoływania sie na "Bruce'a Lee"-bo są świetni w tym co robią i ciągle poszukują nowych rozwiązań. A JF JKD... cóż, możecie tylko wrzucać wywiady z Bruce'm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
Jelit ile Ci zaplacil Michal ze Cie tak przegapacil? :P

Jelit to co piszesz o JKD ze jest proste i wolne jest klamstwem :)
bo wszyscy dzieki pewnej osobie wiemy ze JKD to nie jest takie "swobodne" wyrazanie siebie bo jak ktos robi inaczej niz Bruce to juz nie jest TO JKD :]

wychodzi na to ze JKD potrafi wyrazic (jak ktos juz to napisal) tylko czlowiek ktory nie nie mial nic wolnego z SW poniewaz podczas walki wyraza doslownie siebie :D

po za tym twierdzenie ze to co wymyslil Bruce jest NAJprostrze i NAJlepsze jest dalekie od prawdy poniewaz jest wiele zlych cech np. ze brak gardy (pomimo faktu ze JKD nie jest stylem nie wolno trzymac gardy) jest na dzien dobry WADA tego czegos ("stylu bez stylu")
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1521
Stef-x: Nikt mi za nic nie musiał płacić. Michała znam tylko z tego forum, a JKD to powiedzmy moja pasja

Kolego czytając Twoja wypowiedź widać, ze nawet nie przeczytałeś mojej, skoro takie bzdury wypisujesz. Nigdzie nie napisałem, że JKD daje Ci wolną amerykankę. Było tam coś napisane o ścisłych założeniach. Tak więc jak już odpowiadasz, to przeczytaj wcześniej dokładnie wypowiedź na którą odpowiadasz.

Skoro Ty uważasz, że w JKD nie ma gardy, to tym bardziej udowadniasz, ze wypisujesz bzdety, byle sobie popisać... A ja jedynie mogę stwierdzić, że szkoda mi czasu, by z Tobą konwersować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Nigdzie nie napisałem, że JKD daje Ci wolną amerykankę. Było tam coś napisane o ścisłych założeniach.

A jak to się ma do nieograniczania się w żaden sposób, hę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Postawa ludzi z JF JKD przypomina mi religie. Robią wszystko, żeby nie zobaczyć sprzeczności w dogmatach które głoszą ("ścisłe założenia" vs "brak ograniczeń" , "nowoczesny styl" vs "założenia sprzed 30 lat", "nowatorstwo" vs "czysty przekaz Bruce'a Lee"...)

A jesli zwrocisz im uwage to uslyszysz, że "po prostu nie rozumiesz" geniuszu Bruce'a Lee... Dowodow na umiejetnosci B.Lee też nie podają-wrzucają najwyżej wywiady i fragmenty jego filmow. Czyli: Bruce był wielki wojownikiem-BO TAK. Po co komu dowody? Czysta religia, wiara ich wyzwoli. Właściwie już wyzwoliła-od zasad logiki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
Masz rację Cavior, chociaż z analogią do religii bym uważał, bo to może wywołać kolejną burzę Nadal uważam, że to o czym mówił Lee lepiej wyrażają przedstawiciele JKD koncepcji, bo i cała ta filozofia stylu bez stylu to tylko koncepcja. Ja bym osobiście czuł się ograniczony, gdybym znalazł się w parterze na plecach i nie mógł założyć balaszki, chociażby przeciwnik usilnie mi rękę pod nią podkładał, bo w myśl JF JKD i Stefana N. należy próbować swoich sił udeżając z dołu (na co są dowody w postaci filmu, którego nie chce mi się szukać) . Styl bez stylu = trenuj WSZYSTKO to co może Ci się przydać, a nie to, co trenował Bruce Lee. Sam Lee krytykował skostniałe style za brak postępu, a niektórzy silnie pchają się w jakiś twór niezmienny od jego śmierci, i mają za nic słowa swojego nieżyjącego mistrza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3334
Jelit ile Ci zaplacil Michal ze Cie tak przegapacil? :P

Stef-x:
Ile Inosanto zapłacił Tobie?

Jetlit, ja rozumiem o czym napisałeś. Sam nie potrafiłem tego tak ująć

A po wypowiedziach niektórych użytkowników to powiem tylko tyle: Skoro nie rozumiecie tego co Jetlit napisał to nie dziwie się że nie rozumiecie czym jest JF JKD. Bruce studiował filozofie więc niektóre rzeczy, które mówił były paradoksalne i nie do końca dobrze przez niektórych rozumiane. Jak na przykład samo stwierdzenie "Styl bez stylu" niektórzy odbierają, że JKD to mix technik z innych stylów. A przecież wyraźnie jest powiedziane "STYL bez stylu" , ale większość bardziej zauważa stwierdzenie "BEZ STYLU"
Ale tak naprawdę to mnie to nie dziwi, nie da się nakłonić ludzi do zmienienia swoich poglądów, albo nawet do zrozumienia czegoś, sami muszą tego chcieć, bo to tak jak by powiedzieć przed Kopernikiem komuś, że ziemia jest okrągła.

Inosanto i inni ludzie z koncepcji JKD poradziliby sobie pod jakąkolwiek "nazwą", bez powoływania sie na "Bruce'a Lee

Więc dlaczego Inosanto nie wybrał inną nazwę tylko właśnie tą. Teraz to co robi nazywa się Jeet Kuen i jakoś nie jest o tym nigdzie głośno. Sam o tej nazwie dowiedziałem się dopiero na tym forum.

Edit:
bo i cała ta filozofia stylu bez stylu to tylko koncepcja

koncepcja - projekt, pomysł, idea, plan, myśl, (ogólne) ujęcie
(http://www.bryk.pl/słowniki/słownik_wyrazów_bliskoznacznych/71459-koncepcja.html)

W JF JKD nie robimy czegoś tak dlatego, że robił to Bruce, tylko dlatego że te techniki są ekonomiczne i bezpośrednie. To w klasyczny SW "robimy tak bo tak to wygląda w (tu wstaw dowolną nazwę SW)". Poza tym podczas walki nie można wybierać spośród 100000 technik tej odpowiedniej bo walka to nie czas i miejsce na myślenie. Twoja reakcja musi być odruchowa, a podczas wykonywania skomplikowanej techniki trzeba użyć myślenia żeby wykonać technikę poprawnie.

"Opróżnij swój umysł. Bądź bezkształtny, jak woda" - oznacza to by nie przyjmować żadnej formy
"Jeśli wlejesz wodę do butelki ona stanie się nią" - oznacza to że JKD może dostosować się do każdego stylu (w tym przypadku inny styl to butelka ).Nie chodzi o to że wszystko co robimy z odpowiednim nastawienie to JKD tylko że JKD może dostosować sie do innego stylu w walce , ponieważ proste techniki JKD pasują do każdej innej skomplikowanej techniki.

Zmieniony przez - Kong La De w dniu 2009-12-10 18:59:12

Jeśli nauczysz się umierać - wyzwolisz się od tego...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
ponieważ proste techniki JKD pasują do każdej innej skomplikowanej techniki.

A jakaż to prosta technika JKD jest na przykład obroną przed nawpół wyciągniętą omoplatą? ****a, pewnie nawet nie wiecie czym jest omoplata, ale wiecie jak się przed nią bronić, albo jak z niej uciekać?

Poza tym bredzisz - BL nie chciał ograniczać się do konkretnych techik, ty chcesz tylko prostych. A bywają sytuacje gdy na przeciwnika proste techniki nie działają i trzeba zrobić coś wymyślnego - co wtedy poczniesz biedaku?
...
Napisał(a)
Usunięty przez Cavior za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 236
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Gerro: cenie sobie Twoje zdanie, ale forma mi sie średnio podoba. Możesz być jak woda, ale zmień ton, proszę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klasa A i klasa B w MT?

Następny temat

[ART] Trening karku dla zaawansowanych

WHEY premium