SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Body pump po 4 miesiącach 3 razy w tygodniu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2412

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7
Witam. Pytanie takie właśnie. Od 4 miesięcy chodzę na bodypump 3 razy w tygodniu. Poprzednie miesiące to była ciąża, totalnie 0 ruchu, samo łóżko. Od miesiąca zauważyłam pogorszenie ruchowe, problemy z wykonywaniem przysiadów ze sztangą, czego nie było od początku mojego treningu. Ciężar zwiększyłam już jakiś czas temu do 6,25 x 2 + sztanga przy pierwszych 20 min ćwiczeń, kto zna to wie, o jaką cześć treningu mi chodzi. Początkowo było ok. Dodam, że jestem w wadze cienkiej, ważę 52kg aktualnie. Jakoś od jednego miesiąca nogi zaczynają mi się rozjeżdzać przy przysiadach i totalnie przestałam panować nad nimi, które jeszcze 2mc temu nie sprawiały mi problemów. Nie wiem już, czy jest to kwestia podeszwy np w butach? Mam takie zwykłe z decathlonu do biegania. Nie wiem, czy są to buty odpowiednie. Wcześniej ćwiczyłam też w starych trampkach Converse, na 10 dziurek, czułam duże obciążenie i wysiłek przy podnoszeniu 2,5 x 2, a teraz przy tym 6,25 x 2 nawet się zbytnio nie zgrzałam na treningu, kiedy te 2 Mc temu pot lał się ze mnie ciężkimi strumieniami. Nie wiem, czy może to kwestia obycia z techniką i wykonywanie mniej niepotrzebnych ruchów sprawia, że mniej się pocę? Dodam, że zakwasy miałam tylko raz po pierwszym treningu, czyli najprawdopodobniej źle ćwiczę. Bardzo proszę, o informację, dziękuję.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234865
Witaj. Tak może być to kwestia obuwia które powinno mieć twarda podeszwie nie powinno być to obuwie do biegania typowe. Druga sprawa problem ze stabilizacja bioder jak i słabe mięśnie rdzenia core mogą być również przyczyną utrzymywania równowagi co po ciąży jest dość prawdopodobne.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie dla początkujących

Następny temat

Ocena treningu Push-Pull 4 dniowy

WHEY premium