SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biceps, ścięgna, anatomia, Ronnie Coleman

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1010 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18387
Cześć, mam pytanie odnośnie bicepsa, na załączonym obrazku z Ronnim Colemanem, zaznaczyłem miejsce na bicepsie, które mnie interesuje, chciałbym się dowiedzieć od czego zależy wygląd tego miejsca, tzn, czy ten "wklęsły obszar", "wyszlifowany" można jakoś zniwelować, bądź go zmniejszyć ponieważ na jednej ręce go mam a na drugiej nie :). Czy ten obszar się jakoś automatycznie powiększa poprzez nie prawidłowe wykonywania jakiegoś ćwiczenia, np. martwego chwytem naprzemiennym itp. Na drugim zdjęciu dołączam anatomie, w tej samej pozie, z tego co widać jest to po prostu ścięgno bicepsa. Teraz moje pytanie od czego zależy kształt przyczepu tego ścięgna na bicepsie.
Go Hard Or Go Home

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2102 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Jeśli chodzi o ścięgno nie masz specjalnie wpływu na jego budowę. U Ronniego jest zaznaczony rzeczywiście dwugłowy ramienia czyli biceps, natomiast ten co zaobserwowałeś u siebie równie dobrze może tyczyć mięśnia kruczo-ramiennego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1010 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18387
Kurczno-ramienny mam kontuzjowany od robienia martwego przechwytem, tam gdzie miałem podchwyt jest kontuzja. Stwardnienie przy przyczepie na plecach (nad łopatką), wybrzuszenie kurczno-ramiennego pod bicepsem. Ogólnie kontuzja wynika z nierównych barków, co wynika z skoliozy na odcinku L4. Ponadto w tej samej ręce gdzie jest kontuzjowany kurczno-ramienny, mam niepokojąco dobrze zarysowane "ściegno" w pozie bicepsy przodem, jeśli ten "wyszlifowany" obszar zaznaczony na zdjęciu z fotografią Ronniego Colemana rzeczywiście odzwierciedla widok ścięgna.

Edycja:

Wg. Wikipedii "(...) głowa krótka rozpoczyna się przyczepem ścięgnistym położonym na wyrostku kruczym łopatki." Wnioskując po tym, że barki są nie równo położone, w wyniku skoliozy na odcinku L4, tym samym łopatki mogą być niesymetryczne. Wówczas przyczep ścięgnisty położony na wyrostku kruczym łopatki, mógł inaczej pracować w prawej i lewej ręce przy wykonywaniu martwego ciągu, uginania ramion itp. Jest to moja hipoteza. Jednak trzeba się dowiedzieć, jaki jest to rodzaj ścięgna i czy ma on właściwości plastyczne i wraz z źle wykonywaną pracą może zmieniać swój kształt względem mięśnia, a dokładniej krótkiej głowy bicepsa. Niestety brak informacji jaki jest to rodzaj ścięgna (ścięgna położonego na wyrostku kruczym łopatki).

Zmieniony przez - Semirsocho w dniu 2016-03-22 13:51:07

Go Hard Or Go Home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1010 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18387
Co ciekawe, mój kontuzjowany mięsień kruczo-ramienny (już wiem skąd nazwa "kruczo"), ma swój przyczep w tym samym miejscu (dokładnie na wyrostku kruczym) co przyczep ścięgnisty krótkiej głowy bicepsa. Widać to dokładnie na załączonym obrazku.

Go Hard Or Go Home

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ROWER SPININGOWY PO ARTROSKOPII

Następny temat

Stłuczenie czy pęknięcie

WHEY premium