SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko Serwatkowe

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 641
Witam,
Jezeli ktos wie, prosze o informacje jak produkuje sie koncentrat bialka serwatkowego. Bardzo chcial bym poznac tajniki oraz zasiegnac wszelkich znanych informacji na temat tego, jak produkuje sie koncentrat. Prosze wszystko objasnic od prouktow oraz skad je uzyskac, fajnie byloby tez w jakich cenach i skad, konczac na skladzie oraz zamknieciu go w opakowanie. Prosze o szczegolowe i potwierdzone informacje.

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 905 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9391
Kiedyś w mleczarniach serwatka jako produkt uboczny produkcji sera szła w kanał. Jednak dzięki rozwojowi przemysłu mleczarskiego technolodzy potrafią zagospodarować ją na wiele sposobów, obecnie jedyny odpad w zaawansowanych technologicznie zakładach to tzw. "krowia woda". Jedną z możliwości wykorzystania serwatki jest pozyskanie z niej białka. W tym celu można zastosować różne techniki rozdziału, wydaję mi się że najpopularniejsza jest ultrafiltracja na membranach. Białka są znacznie większe od innych składników serwatki dlatego można je w ten sposób odizolować od całej reszty mówiąc w uproszczeniu. Uzyskane białko serwatkowe następnie jest koncentrowane poprzez usunięcie wody. Wstępnie zagęszczony preparat trafia do wieży suszarniczej w której jest rozpraszane na krople co przyspiesza suszenie. Tak powstaje sproszkowany koncentrat białek serwatki - surowiec do produkcji między innymi odżywek białkowych. Jeżeli pytasz bo planujesz uruchomić produkcję koncentratu chałupniczo to zmartwię Cię w mleczarniach w których byłem wieże suszarnicze miały po kilkanaście metrów nie wspomnę o instalacji odzyskiwania składników odżywczych z serwatki. Możesz najwyżej podzwonić po spółdzielniach mleczarskich sprzedają w 25kg workach. Nie każda mleczarnia przetwarza serwatkę, a jeśli przetwarza to nie zawsze wykorzystuje ją do produkcji koncentratu białka. Gdy zakupimy już od mleczarni surowiec w postaci proszku to dalej przesypka w zakładach produkcyjnych zgodnie z opracowaną recepturą jaki tam smak i inne bajery wymyśli producent do puszki i gotowe. Oczywiście zastosowałem skróty myślowe i pewne uproszczenia ale tak to mniej więcej wygląda.

P.S. Powinienem uczyć się na egzamin z toksykologii a ja o 1 w nocy pisze o serwatce myślę że soga mozesz dać %)
1

wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, ważna jest dawka

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak stosowac MuscletechCell TechPerformanceSeries+CreaCore+Anarchy+protein+xxl boster

Następny temat

Kreatyna trec cm3

WHEY premium